Примерно захранване

  • 11 104
  • 160
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
има подобна тема в кърмаческия,но предвид начина нахранене там майките предпочитат по-плавно и продължително захранване.
Предлагам тук ние (не кърмещите) майки да споделяме как върви захранването,какво и кога сме въвели.

Дъщеря ми е на 6м и досега има две заместени хранения,обедното със зеленчуково пюре и следобедното с каша.Общо и се събират около 600мл АМ за деня.

Днес дадох пюре с грозде за първи път и се надявам да няма реакции през деня(плодовите пюрета и дразнеха стомахчето до скоро)

Хайде вие сте сега Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
 Всъщност аз също предпочитам в началото захранването да е много бавно, затова захранвам малко по-рано, на 4 месеца, като почвам с облизване на лъжичка  Mr. Green после две - три и така, докато детето привикне. Така до петия месец имам едно сравнително добре справящо се с лъжица и пюре дете и започвам по-стабилно разнообразяване на менюто.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Да и аз не бързам,не я насилвам,но незнам дали си поглеждала в темата за захранването в Кърмаческитя там майките на 8 месеца има едно заместено хранене.Идеята им е кърмата да е основна храна за детето,а твърдите храни да са само за запознаване с вкусовете.
Не ме разбирайте погрешно подкрепям тяхното решение.дори идеята страшно ми харесва,но по стечение на обстоятелствата,ни е с бебка не се кърмим от две седмици,затова предпочитам да споделям захранването с майки който  имат приблизителни до мойте разбирания Simple Smile
Пандора ти досега какво си давала?

# 3
  • Мнения: X
Ами по този въпрос....хм, аз съм склонна да вярвам, че до 6м. стомахчето се развива и придобива необходимата киселинност и ензими за правилно храносмилане.....но не бих чакала до тогава, за да захраня. За мен 4м. за бебе на АМ и 5м. за бебе на кърма са добра възраст. Тъй като не кърмя по здравословни причини, предпочитам да почна да замествам едно от храненията на детето ми на 4м., вместо да давам само химия до 6м. А 8 месеца вече ми се вижда прекалено. Но по-удобно, да.  Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 3 688
По колко АМ прибилизително приема твоето детенце за 24часа?

# 5
  • Мнения: 583
Запис, ще следя темата. Ние за сега хапваме пюре или каша на обяд, но си допиваме мляко. Laughing Изобщо не ми е ясно как ще заменя едно млечно хранене и кога ще се храним 5 пъти на ден, а не 6. newsm78 Иначе сериозно започнах да захранвам на 4 месеца.

# 6
  • Мнения: 411
И аз съм за по-бавното захранване.
След края на трети месец започнах да давам сокчета,до сега съм двала само от прясно изцедена ябълка,по малко.
Също така на ден по една,две лъжички бананово пюре,докато не пожелае повече.Но прави смешни физиономии,май му идва киселичко  LaughingМисля след четвърти да му дам  бананова каша.

# 7
  • Мнения: X
По колко АМ прибилизително приема твоето детенце за 24часа?

Средно по 820мл.

# 8
# 9
  • Мнения: 1 449
темата за захранването в Кърмаческитя там майките на 8 месеца има едно заместено хранене.Идеята им е кърмата да е основна храна за детето,а твърдите храни да са само за запознаване с вкусовете.

Всяка тема там започва със следния цитат:
„Обикновено кърмене (или млечно хранене, ако е на АМ) не се замества изцяло, преди детето да е навършило годинка - все още нуждите му от млечни храни в дневния рацион са от порядъка на 70-85%, т.е. такова количество мляко трябва да му бъде осигурено всеки ден.”


предвид начина на хранене там майките предпочитат по-плавно и продължително захранване.

Начинът на хранене няма нищо общо.
Има си препоръки – някои са по-либерални (например европейските схеми), други са оправдано или неоправдано по-предпазливи (например американските схеми), други са просто неосъвременени.

Но никъде не се прави връзка между вида на млечното хранене и темпа на захранване.
Дори мнението, което често циркулира тук във форума, че за бебета на АМ е по-добре захранване на 4 м., а за тези на кърма съответно на 6 м., всъщност е едно непълно и некоректно тълкуване на официалните препоръки за захранване на водещите педиатрични организации.

-------------
Темата в съседния форум наистина е за по-плавно захранване (но не само за кърмени бебета Wink) и няма полза да се следи, ако се предпочита друг режим за детенцето.
Въпрос на личен и информиран избор. Успех на темата тук.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 688
Вярно е че млякото е най-доброто ядене за дечицата ни през първата годинка
А темата тук и в Кърмаческия е хубаво да се следи точно ,за да може родителя да направи правилен и информиран избор за своето дете:)

По-нагоре в темата пандора е писала,че предпочита да захрани отколкото да дава химии до 6ти месец,това неможе да се каже за една изключително кърмеща майка!
И в двата подфорума има и рано и късно захранващи майки,просто тук нямаше такава тема.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Аз също се записвам  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 1 626
Моята беба е вече почти на 6 месеца и половина.
Започнах захранването когато навърши 4 месеца. Близо месец съв давала само по-няколко лъжички зеленчуково пюренце на обяд, предимно тиква, тиква с картофи и моркови с картофи.
След това започнах да въвеждам и други зеленчуци и да увеличавам количеството. От месец съм заместила обедното хранене, на което изяжда между 170 и 190гр пюре, зависи дали е на кеф.
Вече е на 4 хранения. Опитвам се безуспешно да заместя и следобедното мляко, но тя не иска нито каша, нито плодово пюре. Кисел хапваше в началото, вече и с него не се погажда.
Общо взето това е, 3 млека и зел.пюре. От седмица давам през два дни по 1/4 жълтък. Утре въвеждам пуешко месо. От седми навършен месец мисля да давам попара.
Ако имате коментар и предложения по моята схема ще се радвам да ги споделите.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
macata твоята Маги е родена на една дата с моето момиченце Simple Smile
Аз желтък все още не съм давала, въореки че педиатърката ме посъветва да започна,но нещо много е топло тези дни.С месото ще изчакам до 7ми месец,но днес взех пюре на ХИПП с бебешки бисквити и мисля другата седмица да дам глутен.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 591
На 2 месеца почна да пие плодов сок. Проблемът с малко трудното и с плач изхождане моментално изчезна.
На 3 месеца започна да яде плодови пюрета - голям кеф беше. Започна с банани, толкова ги хареса, че имах усещането, че ако го заведа в Бразилия, примерно, ще съсипе икономиката на държавата.
На 4 месеца се запозна със зеленчуците - е не се влюби в тях както в плодовете, но не е и отказвал - просто си изяждаше каквото му се дава (и сега е така, лакомчо).
На 5 месеца прояде каша следобед, до 5тия месец обедното хранене беше изцяло заместено с пюре, до края на 5тия - и следобедното. В кашите се влюби както в плодовете. Тогава опита и жълтък.
На 6 започнах да му давам месо (месни пюрета).
На 7 месеца започнах да му давам козе сирене. Тогава и масло.
На 8 месеца - глутен.
На годинка - кисело мляко. Малко по - късно - и краве сирене (ама колкото да се запознае с него, аз и за себе си предпочитам козето).

Общи условия

Активация на акаунт