Вашите диетични храни

  • 4 126
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, какви диетични продукти купувате за семейството си? Аз се старая вкъщи да се храним здравословно, като няблягам на плодовете и зеленчуците, чисто месо без свинско, нискомаслено мляко. В последно време доста често купувам и сурови ядки, а също и овесени. Хляб хапваме много рядко и то пълнозърнест.
Искам да си дадете мнението за растителния кашкавал. Полезен ли е? И също с какво може да се замени обикновения кашкавал, което е много мазен.

Благодаря предварително! Hug
Слънчев и усмихнат ден!

# 1
  • Мнения: 2 908
Много хубаво правиш,но децата ти колко са големи-трябва ли и те да ядат месо без свинско и нискомаслено мляко?Питам,понеже на децата са нужни мазнини.
Аз си карам на диетата ми,у нас дъщеря ми яде на кухня Mr. Green,мъжа ми яде всичко,каквото има и не претендира да отслабва-той има нужда да напълнее,затова не се грижа особено за отслабването му.Иначе е редно да се набляга на другите продукти,изброени от теб,колкото до кашкавала не мога да отговоря,защото аз сега не ям никакъв (заради диетата),а мъжа ми си яде обикновен. Hug
П.П.В последствие видях,че най-вероятно децата ти са големички вече.... Embarassed

# 2
  • Мнения: 22
Да,големички са, най-малката е на 13. Mr. GreenЗа мен свинското е доста вредно. Hug

# 3
  • Мнения: 76
Повече плодове и пълнозънест хляб,млечни продукти.Само със свинското нещо не можем да се разберем със  съпруга ми.

# 4
  • Мнения: 916
На мен растителният кашкавал ми е безвкусен, само като се сетя...бляк. Но иначе е подходящ за вегетарианска диета.

# 5
  • Мнения: 2 172
Ние пък не купуваме нищо полезно  Mr. Green Обикновено в нас се ядат крилца и бутчета на фурна,кремвирши,яйца,пълномаслено кисело мляко 4,5% ,зеленчуци се купуват,но в повечето случаи застояват и изгниват в хладилника,то така става и с повечето неща  Sick Кашкавал,различни френски сирена,моцарела(мъжът ми е любител на сирената),пушени филета,плодове(банани,ябълки,грейпфрути),риби(за мъжа ми),консерви...... един пълен шкаф с "боклуци" от сорта на пържена царевица,снаксове,чипсове,бисквити,вафли newsm78 Хляб не се консумира в нас....абе общо взето полуфабрикати  ooooh! Най-различни сосове и топинги и щраволийки,които съм плячкосала от Сани  Blush  Аз или не ям(диета според това какво има  в хладилника) или се присъединявам към по интересните неща.Не се готви у нас,само печено евентуално.Бургери МАкдоналдс са най-често консумираната храна.Детето е на пюрета и кисело мляко с бисквити закуска  Grinning Всеки си приготвя сам храната,освен ако преди това не сме съгласували какво да си правим заедно...това обикновено е най-често консумираното-ПИЦА,ЛАЗАНЯ,СПАГЕТИ,КРИЛЦА НА ФУРНА,иначе кой каквото намери(аз нищо ,а мъжът ми три сурови яйца в 12 през нощта ,защото го мързяло да ги вари  Crazy Уикендите ядем навън.

П.П.То май въпросът беше за диетичните храни,а аз изброих цяла армия нездравословна храна  Whistling единственото диетично,което се мъдри у нас от около 3 месеца  е един пакет овесени трици,които така и не съм пробвала все още  Thinking И замисъл да си взема хляб "Бонус"  Blush

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 18:00 от elfi4ka

# 6
  • Мнения: 101
Аз съм вегетарианка, а приятелят ми си яде месо, примерно пилешко.
Аз ям соев кашкавал, на мен ми е вкусен, въпрос на вкус.Гледам да ям повече плодове и зеленчуци.

От диетичните неща имам едни любими бисквити - "Ревю", с овесени ядки, не зная колко са диетични, но са ми адски вкусни и си ги позволявам:)

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Аз ще се въздържа да споделя как се храним здравословно ,всъщност аз и мъж ми си имаме резлични теории и предпочитания за това тъй като аз съм лактовегетарианец,но ще ти кажа да не купуваш от растителния кашкавал,защото не е никак здравословен.Пълен е с консерванти и боклуци от този род.И на вкус е отврат и аз съм купувала от него преди ,но го отчитам като грешка. Peace

# 8
  • Мнения: 2 068
сменихме белия хляб с пълнозърнест и спряхме да ядем както казва баба ми стръвулинки  Mr. Green зрънчо, снакс, бейк ролс......
пием  нат. сокове и газирани напитки само когато имаме гости  Wink

# 9
  • Мнения: 916
elfi4ka , идвам да живея във вас...звучи ми като рай за мен. Mr. Green Joy

# 10
  • Мнения: 278
И аз така, ям само пълнозърнест хляб (когато ям хляб де), не ям свинско, или много рядко, мляко само нискомаслено, ако ям шоколад си взимам само за диабетици или пък черен шоколад с колкото се може повече какао. Също ям през ден два на закуска мюсли, всеки ден поне по 1 плод както и ядки Simple Smile ...е от време на време има и прегрешения ама общо взето се старая да купувам такива неща

# 11
  • Мнения: 322
Аз си хапвам от месата:пилешко бяло месо,телешко филе и много рядко свинско бонфиле.Всичко пека на скарата.
От рибите:пастрърва и много рядко риба тон в собствен сос.
Млечните продукти:Крема сирене есклуиза 0,2% ; нискомаслено мляко Верея 0,1% и много рядко си сварявам по едно яйцв.
Хапвам също пълнозърнест хляб Бобус всички му разновидности.
Плодове също ям но с грамаж на плода от 100/120 гр на ден.
И много зеленчуци под форма на салата или задушени.
Това е мойто меню,а на домашните готвя понеже си имаме все още малки деца и те искат супичките и манджите,но ги готвя без никакви запръжки и не мазни. Peace

# 12
  • Мнения: 444
Купувам обезмаслено кисело и прясно мляко, овесени трици, овесени ядки, подсладител, повече пилешко месо, извара, черен пълнозърнест хляб или хляб без брашно- нямат огромна разлика сякаш. За сега само за това се сещам- и всичко това само за мен, семейството ми не намира необходимост от подобни продукти, с изключение на черния хляб. Е, всеки с разбиранията си.. да правят каквото искат. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 885
Някой ползвал ли е Хималайска сол?
Дали е така както казват тук, че не задържа вода и т.н.
http://www.zdravensait.hit.bg/himalaiska_sol.htm

# 14
  • Мнения: 916
Някой ползвал ли е Хималайска сол?
Дали е така както казват тук, че не задържа вода и т.н.
И аз искам да знам. Peace

А иначе по темата ям зеленчукови супи, риба, пилешко месо и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт