За хладилниците с два компресора

  • 22 876
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 462
Здравейте,
предстои ми покупка на хладилник.
Интересувам се какво им е хубавото на 2та компресора?
Търсих назад в темите, не открих информация.
Искам да е клас А поне, no frost и се чудя сега важно ли е компресорите да са два?
Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Мнения: 198
до колкото си спомням два са компресорите като има част хладилник и част фризер. Можеш да си изключиш да речем фризера, а хладилника ти да остане да работи.

# 2
  • София
  • Мнения: 462
Само това ли е?
Аз си мислех ,че по-добре се съхраняват продуктите.
Ако е така, няма да държа непременно на това.
Благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: 198
мисля че нямаше нищо общо със съхраняването на продуктите, но от към натоварване на компресорите май беше по-добре да са два. А и за чистенето не е нужно да размразяваш и двете части едновременно. Ние си взехме миналата година на  Gorenje с два компресора и съм доволна. Хладилната част се размразява автоматично, а фризерната е с ръчно размразяване

# 4
  • Мнения: 19
мисля че нямаше нищо общо със съхраняването на продуктите, но от към натоварване на компресорите май беше по-добре да са два. А и за чистенето не е нужно да размразяваш и двете части едновременно. Ние си взехме миналата година на  Gorenje с два компресора и съм доволна. Хладилната част се размразява автоматично, а фризерната е с ръчно размразяване
Peace
Освен това обаче, ако ти се повреди хладилника например, фризера ти продължава да си работи, ако са два компресора. Представяш ли си докато се установи повредата и отремонтира да останеш и без двете?! Според мен това е най-голямото предимство.

# 5
  • Мнения: 72
мисля че нямаше нищо общо със съхраняването на продуктите, но от към натоварване на компресорите май беше по-добре да са два. А и за чистенето не е нужно да размразяваш и двете части едновременно. Ние си взехме миналата година на  Gorenje с два компресора и съм доволна. Хладилната част се размразява автоматично, а фризерната е с ръчно размразяване
Peace
Освен това обаче, ако ти се повреди хладилника например, фризера ти продължава да си работи, ако са два компресора. Представяш ли си докато се установи повредата и отремонтира да останеш и без двете?! Според мен това е най-голямото предимство.
А също така не се претоварва машинката и не се разваля Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ти как мислиш - ако трима души, при равни други условия, трябва да качат торба цимент от 1-я до 10-я етаж, като единия мъкне сам, а другите двама заедно - кой има по-голяма вероятност да се сецне в кръста Laughing

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Хладилниците в комбинация с фризер и аз знам, че е добре да са с два компресора. Първо няма такова голямо натоварване и издържат повече, второ-по удобно е ако се наложи изключване на едната част. А belinda много добре е обяснила образно. Peace

# 8
  • Мнения: 606
Еднокомпресорен хладилник+камера си е технически компромис с цел по-бедни хора да могат да си го позволят. Двукомпресорен означава, че камерата и хладилника са 2 отделни уреда, само дето не можеш да ги отделиш механично. Еднокомпресорен означава 2 автомобила с един двигател - опитай се да ги караш с различна скорост, ако можеш.

# 9
  • Мнения: 178
Ако можеш да си позволиш разликата в цената, без колебание избери двукомпресорния! Peace Вкъщи се радваме на такъв Електролукс от една година и нямам никакви забележки! Охлажда светкавично - както в хладилната, така и във фризерната част. Отделната регулация на мощността също не е за пренебрегване.

# 10
  • Мнения: 5 255
Какво ще ме посъветвате?
Да купиш такъв с два компресора  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 462
Благодаря на всички за отговорите и съветите  Hug
Пак ме вкарахте в размисъл.
Бях решила да търся по-голям литраж и система но фрост,
в комбинация с два реотана цените отиват над 1500...
Мога да отделя 1000 за момента.
 Crazy
Чуденката е кое да жертвам...но фроста или компресорите.

# 12
  • Мнения: 606
"Но фрост" не е ли онази отречена система с вентилатор, която смесваше миризмите на храните?  newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 462
Не знам , в доста теми четох, всички с две ръце съветват да има no frost .
Не знам дали смесва мирзимите, не се заледява нито хладилника, нито фризера.

# 14
  • Мнения: 606
Нашия е двукомпресорен и не се заледява, защото периодически се саморазмразява и водата изтича през една дупка отзад върху компресора. Но това за фризер който не замръзва не ми се струва реално. Разбира се в 21 век всичко е възможно. Освен да е на принципа на хладилника - да се затоплят периодически изпарителите и водата от тях да окапва и да се извежда.

Общи условия

Активация на акаунт