С какво по лесно да почистя фугите

  • 1 460
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 158
Сложихме си плочките сами в банята.Доверих се на мой близък в лепенето.Залепи ги добре и плочките и фриза.Обаче като фугира на места има повече а не мога га го махна защото е засъхнало.Пробвах с нож но трудно.Има ли препарат да ги намажа и да ги изчистя по лесно. Banghead

# 1
  • Мнения: 1 305
Имаш предвид, да изстържеш фугиращата смес?  newsm78 Мисля, че става само с нож или отвертка, или някакъв остър предмет. Чувала съм, че от плочки фугина се чисти много лесно с оцет. Но ако искаш да изравниш фугата, аз не знам друг начин. Което е много трудоемко де.

# 2
  • Мнения: 158
да  и на места е доста засъхнала.Направо ми се плаче като я гледам.

# 3
  • Мнения: 72
Трябва добре да намокриш, фугуна се чисти лесно от плочки когато е много мокър. Тогава лесно пада от гланцираната част на плочките даже само с гъба Peace

# 4
  • Мнения: 970
Пробвай в кофа вода и голяма шепа амониева селитра .Аз така изчистих  баните и тоалетните-поне не се замазва и пада по-лесно. Hug

# 5
  • Мнения: 4 970
Правих го това упражнение с макетно ножче Peace Голяма занимавка е, но вече станах спец Crazy

# 6
  • Мнения: 818
Сьс шпатула-бьрзо и лесно.

# 7
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Да със шпатула става най-лесно.  Peace

# 8
  • Мнения: 1 322
Хич не е приятна тази занимавка.

# 9
  • Мнения: 1 849
Фугиращата смес от плочките пада само с киселина. Най-приемливо е с разреден кислол, като гледаш да не попада за дълго на фугите. Мажеш плочката, оставяш малко да подейства, стържеш с макетно ножче, бършеш със суха кърпа. Ако след това останат бели миеш с оцет.

# 10
  • Мнения: 5 178
от Кислола има опасност да се разядат и самите фуги
ако са гладки плочките става с вода и микрофибърна кърпа, аз така махнах остатъците, но го направих 24 след фугирането ( толкова ми казаха майсторите да изчакам)

Общи условия

Активация на акаунт