Лапароскопия - ин витро?

  • 1 190
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Здравейте, момичета.

Имам нужда от съвет. Ситуацията е следната: винаги съм смятала, че при ин витро процедура тръбите изцяло се изключват като фактор. Но моят лекар вчера ми каза, че трябва да направим предварително лапароскопия, за да проверим състоянието на тръбите и евентуално да ги оправим или махнем изцяло, защото ако не са в добро състояние могат да предизвикат последваща инфекция, която да опорочи ин витрото или пък може изобщо да не бъда приета за ин витро от специализираните центрове.

На вас как ви звучи това? Бих била много благодарна, ако някоя от вас се е сблъсквала с подобна ситуация и разкаже за опита си и какво са й казали нейните лекари.

Мерси предварително!

# 1
През 2004 г. ми правиха цветна снимка и се видя че едната тръба има сраствания, а другата е проходима. Сега се наложи да правя ин-витро и доктора ми каза че за него тръби не са нужни, защото ги прескачат и те не участват. Сега съм 25 ден след трансфер и ходих специално да видят дали не е извънматочна. Зависи при кои док ще отидеш, всеки си има система на работа. Успех

# 2
  • Мнения: 46
Мерси, roni77, и лека и успешна бременност!

# 3
  • Мнения: 1 209
В повечето случаи тръбите могат само да попречат, но това не значи че трябва да се махнат.
Сигурно доктора иска да провери тяхното състояние с лапаро и ако има пролем с някоя от тях да я отстрани. Имам предвид хидросалпингс, който пречи на имплантацията на плода.

Успех... Praynig

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 17:43 от Veri4

# 4
  • Мнения: 3 376
Тръбите се проверяват преди ин витро, за да се изключи възможността да имаш хидросалпингс, както е писала Верич. Хидросалпингсът представлява напълване на тръбите с течност, която е токсична за ембриона и може да доведе до неуспех на процедурата. Ако се открие хидро, се прави лапароскопия за отстраняване на тръбата/тръбите или клампирането им да не могат да пропускат. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт