? за татарско кюфте

  • 1 787
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 625
Бихте ли ми казали момичета как се приготвя татарско кюфте?

само да споделя,че нямаме скара

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 625
 HugБлагодаря!
А аз уж пуснах търсачката Blush
Въпросът ми е като нямам скара как мога да ги пека?

# 3
  • Мнения: 5 001
Ами в тава намазана с мазнина и във фурната....Или на оребрения тиган и на котлона.....

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 15:58 от TheNMaster

# 4
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И аз си мислех, че татарското чудо се яде сурово. Такова нещо приготвят в Швейцария, ядат го сурово и някак не мога да го приема  Sick

# 5
  • Мнения: 800
татарксо кюфте това с шунката и кашкавала вътре ли беше

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Нарязвам си големи парчета алуминиево фолио за печене. Разделям каймата на толкова топки, колкото кюфтета искам да приготвя. На всяко парче фолио сипвам малко олио и го размазвам добре и отгоре разстилам каймата на колкото се може по-тънък слой. Върху едната половина на каймата нареждам нарязани кисели краставички, задушени и нарязани на ситно гъби, нарязана на ситно сурова чушка, по желание - шунка или бекон и задължително кашкавал или топено сирене. Загъвам с фолиото така, че незапълнената половина на каймата да покрие плънката, отлепям за малко тази горната част на каймата от фолиото, за да мога да я залепя по краищата за долната част така, че да се получат пакетчета от кайма, вътре с плънка. Загъвам пак с фолиото и го запечатвам - започвам да навивам плътно от едната страна от края навътре, после от другата и от третата. Нареждам получените пликове в тава и пека във фурната.

Общи условия

Активация на акаунт