Бихте ли искали да има референдуми?

  • 1 925
  • 66
  •   1
Отговори

Анкета

Желаете ли да имате възможност чрез референдум да изразите позицията си?

Опции:

  • Мнения: 662
Защо според вас в България толкова яростно политиците ни отричат тази възможност? Има страни, в които и за най-незначителните неща се правят. Вие лични бихте ли се възползвали от тази възможност?

# 1
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
Заради простата истина, че референдумите като цяло са едно голямо нищо и харчене на пари. Гласът на народа не е гласът Божи. Това, че народът се е произнесъл по даден въпрос, не означава, че управляващите ще се съобразят с решението му. Естествено, ако не го направят, това ще стане повод за недоволство на масите и току виж правителството си отиде.
Ето защо няма луди да си сложат сами таралежа в гащите и после да подскачат, защото боде.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 17:06 от vesi_vas

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Естествено, че искам ... не се правят, защото политиците ни смятат народа за прост,нали са го изхитрили, лисиците .... а пари за ограмотяване по различни въпроси не им се дават и хич не се интересуват от мнението на хората смятам

# 3
  • Мнения: 656
Това се прави, когато прогнозният резултат съвпада с намеренията на властимащите. Вероятно у нас желанията на народа са в противоположна посока от намеренията на властимащите, аз лично го виждам като харчлък и нагнетяване на напрежението, щото те (политиците) няма да си променят намеренията само заради някакви си желания на масите.

# 4
  • Мнения: 662
http://news.ibox.bg/news/id_1895143151  Вижте в Швейцария дори за какви неща правят референдуми. При нас, разбира се, няма как да стане. Най-обичам някой политик да ни обяснява как не сме дорасли, не сме наясно, тинтири-минтири... #Cussing out.

# 5
  • Мнения: 384

Естествено, че искам ... не се правят, защото политиците ни смятат народа за прост,нали са го изхитрили, лисиците .... а пари за ограмотяване по различни въпроси не им се дават и хич не се интересуват от мнението на хората смятам

 Peace
А същите тези политици от кой народ са произлезли - нали от този, същия, който имат за прост! Защо тогава се имат за кой знае колко "сложни"!

А иначе по темата - да, искам да има референдуми, но мен никой не ме пита - освен тук.

# 6
  • Мнения: 5 710
Отговорих с "не" и не съм политик. Като гласуваш на избори гласуваш за определена посока на политиката т.е се предполага, че нямаш нужда да те питат нищо в следващите 4 г. , щото си дал задачата.  Др. е в-са колко си информиран.
Другата, по-важна причина  е, че докато тук си мислим, че сме дорасли,  в разни ЕК доклади ни спрягат на последно място по качество на образованието наред с най-ромската държава Румъния. Дори и да не го виждаме ( щото сме се събрали във виртуален разговор, т.е поне знаем как да вкл. компютър), от родното училище явно излизат армии неграмотни ( не броя реално изобщо непосещаващите ) млади хора бели и не толкова бели, за които цивилизация и чака-рака са синоними. Да сложим по милион цигани , както и хора от дълбока трета възраст, които традиционно дават глас за тоя, дето обещава нещо незабавно и несимволично и  по-скоро съм за ограничаване на правото на глас изобщо до хора с определена образователна степен ( гимназия или дори бакалавър), и възраст, отколкото да се харчи народната пара залудо.

# 7
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
да, но тези хора са си факт ... защо да не могат да определят живота си
Иначе и политиците ще погледнат по- отговорно на въпроса с образованието и информираността

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, изобщо не бих искала, поради изброените по-горе от дамата със сложния ник причини. В последните години нямам никак високо мнение за българския народ, не смятам масата за способна да вземе разумно решение по сериозен въпрос. Съжалявам, не бих искала да си обиждам сънародниците, но това е факт и всеки, който е гледал поне веднъж в живота си някое предаване с живи включвания и е потресен, като мен, ще се съгласи Peace

# 9
  • Мнения: 5 710
да, но тези хора са си факт ... защо да не могат да определят живота си
Иначе и политиците ще погледнат по- отговорно на въпроса с образованието и информираността

Проблемът е, че като определят 'тези хора' своя живот, ще определят и моя, и твоя, защото са мнозинство.
А аз хич не искам  Mr. Green

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ами, всъщност го определят на изборите , референдумът само ще покаже отношение

# 11
  • Мнения: 1 470
Принципно ДА!

Но ако ме питат мен лично,искам да правят референдуми чрез нета.Така хем ще се включват по-грамотните,по-информираните,хем ще се включат и българи...А ще излезе и много по-ефтино...Въпросът е на кой му трябва подобен вот?!Не и на управляващите,които със нискообразованата маса точно успяват да запазят позициите си...

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Съгласна съм с Червената шапчица. ЗНачи, на този момент не искам референдуми, на по-късен етап, когато може по електронен път- да! Но като се сетя какво чудо беше със записванията в детските градини по интернет...  ooooh! Tired

# 13
  • Мнения: 3 826
като че ли не много , защото стадото лесно се манипулира

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По принцип искам. Но в не съм съгласна при тези обстоятелства. Защото виждам как се продават гласове и смисълът на моя глас се губи. Ако забранят на неграмотните да гласуват и ако има наказания и санкции както за продаващите, така и за купуващите гласове, тогава съм съгласна. Дотогава няма смисъл изобщо да се гласува.
Не съм гласувала в анкетата, няма я моята позиция.

Общи условия

Активация на акаунт