Даите съвет за яденето ,спането и лошото настроение?

  • 673
  • 11
  •   1
Отговори
  • Spain
  • Мнения: 3 750
имам си един проблем , и продължавам да се боря с енго ..но не се полу4ава нещо . Става въпрос за яденето ,спането, лошото настроение.
как ни проти4а деня ,ставане към 9  закуска ,после малко игра и сън . и то4но тук настъпра кашата ..малката заспива   към 12- 12,30 и спи до 2 -  2,30. както се сещате това е 4аса за обяд , но това е ..спи му се на детето.ако се опитам да я нахраня преди това не става - не е гладна , изплюва вси4ко и е изнервена защото й се спи . ако се опитам да я задържа да не заспи - не се полу4ава ,отново е нервна ,по4ват едни пла4ове, и нервни изблици и накрая неминуемо заспива. в крайна сметка "обядваме"в 3 4аса. и си мисля 4е не е нормално така ,нали?  но всъщност не знам какво мога да направя .даите някоя идея ..мислех 4е е нещо преходно ,но е така ве4е месец.страх ме да не й се изгради такъв режим .
благодаря Peace

Последна редакция: пн, 20 юни 2005, 18:29 от Reza

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Дай и да яде след като се наспи, нещо по леко за да огладнее за вечерята, за да не пропусне нея. Всяко дете само си изгражда режим няма смисъл от насилване според мен, аз моя от както се е родил съм го оставяла сам да определя кога да яде, опитах с режим, но имах проблеми и не успях да се преборя, накрая го оставих и той беше щастлив и аз.

# 2
  • Мнения: 1 464
И ние отскоро сме горе-долу така,заспиваме в 11 и ставаме в 1 ,обядваме в 2ч след обяд,после следобедна закуска в 6ч и вечерята я хапнала нещо я не,щото си ляга в 8-9.Абе объркана работа ама нищо не мога да направя,надявам се да е временно,че като прибвим и ставането в 6 сутринта... smile3507

# 3
  • Мнения: 8 769
Анка, имахме подобен проблем. Въпрос на период е, остави детето само да си изгради режима...ако наддава добре-какво като яде в 3ч. следобяд...важното е да не гладува...щом като иска тогава-тогава да яде. Постепенно ще се регулира!

# 4
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
съвета ми е да оставиш детенце да яде когато е гладно.
Ти под час ли ядеш? Когато ти се спи ядеш ли? Ако те държат будна, когато ти се спи добре ли ти е?Simple Smile

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Анче, не тормози детето ма жена Grinning то на мама си ...хулиганче Laughing

на същата възраст бяхме абсолютно същия случай...манджата или в 11,30 или в 3-4.

Ако спи спокойно, значи не е гладно! Не й измествай напред обяда.
Като се събуди да поиграе 20-тина мин. да се освести, после обяд и навън, след 1,5-2 часа лека закуска и така...

хубаво са ти рекли другарките модераторки, остави детето да спи и яде на воля га ще Peace

# 6
  • Мнения: 4 244
съвета ми е да оставиш детенце да яде когато е гладно.
Ти под час ли ядеш? Когато ти се спи ядеш ли? Ако те държат будна, когато ти се спи добре ли ти е?Simple Smile
newsm10

# 7
  • Мнения: 60
Най-вероятно е временно, ние същои махме такъв проблем около тази възраст, полека лека всичко се нареди. Wink Хич не се притеснявай, поне яде детето, моето от 4 месеца яде по един или два пъти на ден и аз вече вдигнах ръце и я оставих ... Embarassed Laughing
Та като го пиша това, ей току що се събуди, искала да "ама нещо" яде хляб с тати Wink
За пояснение само, че беше с висока Т 24ч и не е яла.

# 8
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Анче, не тормози детето ма жена Grinning то на мама си ...хулиганче Laughing

на същата възраст бяхме абсолютно същия случай...манджата или в 11,30 или в 3-4.

Ако спи спокойно, значи не е гладно! Не й измествай напред обяда.
Като се събуди да поиграе 20-тина мин. да се освести, после обяд и навън, след 1,5-2 часа лека закуска и така...

хубаво са ти рекли другарките модераторки, остави детето да спи и яде на воля га ще Peace
ма да бе жени ,не-а сега да го уморим от глад бе ,то4но тъй праи маа му на дет-то.

оба4е въпроса ми беше за това ,защото скоро ми предстои да я оставям в детската градина и там маи ги хранят към 12 ,та се запитах дали детето ми няма да остава ве4но гладно и затова се 4удех дали не трябва давзема някакви мерки ..... или тя сама бързо ще се сети  4е трябва да хапва навреме там ?

# 9
  • Мнения: 3 098

Цитат
ма да бе жени ,не-а сега да го уморим от глад бе ,то4но тъй праи маа му на дет-то.

оба4е въпроса ми беше за това ,защото скоро ми предстои да я оставям в детската градина и там маи ги хранят към 12 ,та се запитах дали детето ми няма да остава ве4но гладно и затова се 4удех дали не трябва давзема някакви мерки ..... или тя сама бързо ще се сети  4е трябва да хапва навреме там ?
Цитат
Там Ще свикне с режима.Пък и стимул Ще има .Grinning

# 10
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
да...и аз си мислех, че Елина никога няма да свикне с режима...но свикна:)
Събота и неделя когато си е вкъщи ...забрави за режим...но там...прави каквото правят другите и не мрънка:)

# 11
  • София
  • Мнения: 56
Моята дъщеря тръгна вече на детска. И от сина си знам, че децата се насройват към режима там за мах седмица. Но въпреки това, аз и двамата исках да ги подготвя.
Ето какво правих: събуждам ги все по-рано сутрин (с по 15-20 мин измествам през няколко дни часовете, докато напаснат на "плановете" ми). Слагам ги към 10:30-11 да подремнат за 40-50 мин мах (и ги събуждам "нежно" Simple Smile) и после към 13-13:30 да спят. Задремят ли през друго време (извън 13-16 часа), не ги оставям да спят, а само да подремнат, за да не са кисели. Този режим започнах да го изграждам 9-10-тия месец и на 1 год вече беше такъв:
7:30 ставане и плод, 8:30-9:00 - закуска, 10:30-11:20 - сън, 11:30 - сок и на разходка, 12:30-13 - обяд, 13:30-16:00 - сън, закуска, игра, вечеря, 20:30 - нощен сън.
Щом тръгнаха на детска, им отпадна предиобедния сън и почнаха да заспиват малко по-рано на обяд.
Та това съм правила аз, но моите деца още от раждането са си на режим и никога не е имало проблеми със спазването - ПОСТЕПЕННО преминаване и СТАВА НАВИК.

Общи условия

Активация на акаунт