Забавачка за 2,5 годишни деца - нова информаци Варна

  • 1 734
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 984
Момичета,
прочетох библиотеката на този подфорум иформацията обаче и от 2005 година последно, а по-новите теми /2 на брой/ са потънали без отговор. Запозната съм и следя и тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=314175.0. Следя баталиите около приема на децата в детски градини във Варна.
Моят проблем е следния: искам да намеря полудневна забавачка за дъщеря си, която е на две годинки и половина. Родена е януари 2006 и за нас борбата за място в градината ще почне от 4 януари 2009-та. До тогава обаче искам да я водя на образователно-игрови занятия, в които да участват и други деца, а да бъдат водени от педагог. Във Варна. /Много са ми исканията май? Laughing/
Ако някоя от вас знае нещо по въпроса.

Последна редакция: ср, 16 юли 2008, 23:06 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 151
zapis da sledq temata

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Доколкото съм срещала из темите, във Варна има на няколко места т.нар. клубове, където можеш да заведеш детето да поиграе за няколко часа срещу заплащане 1-2 лв./час. Един от похвалените беше в Трошево. Аз самата се интересувам много от такива даже за още по-малки деца, като алтернатива на дългите разходки в студена зима.
Само не знам дали ги гледа педагог. За този клуб в Трошево пишеше, че го водят майка и дъщеря, но нищо повече.
Ето го: http://nanny-bg.free.bg/home.htm

# 3
  • Мнения: 274
До мамите, интересуващи се от забавачка за своите дечица: Сформираме групичка от 2-3 годишни дечица за почасови занимания като компания на нашите деца с възможност за езиково обучение под формата на игра /англ., немски, испански или гръцки/.Заниманията ще се провеждат зад Спортна зала.Ако проявявате интерес, e-mail: jumil@mail.bg или GSM 0898 949624.

# 4
  • Мнения: 2 124
Попитай в Руската книжарница (срещу маг. Биберон) - рекламират детски център с образователни занятия за  най-малките, но трябва да намериш още поне 3-4 деца, защото работят предимно с русначета, а за да сформират група от българчета и да ангажират педагог трябва да са повече от 2 деца. Аз бях се обаждала, защото предлагат и консултации с логопед (и с детски психолог ако се налага), но съм им затрила координатите. Центърът им се намираше на ул.Мир - само това помня ooooh!

# 5
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 052
и аз ще следя с интерес темата,защото силно ме интересува вид забавачка за 2-3 г. за около 4ч. дневно (от 8ч до 12ч,без обяд) .Но си мисля,че чуждоезиковото обучение не е нужно за тази възраст.По скоро игри,песнички ,рисунки.

като компания на нашите деца с възможност за езиково обучение под формата на игра

 Това малко не го разбрах-как като компания ?

# 6
  • Мнения: 274
В смисъл аз и още една майка ще се занимаваме с децата и понеже нашите са на тази възраст, затова предлагаме тази услуга и на други, интересуващи се от подобна инициатива.А чуждоезиковото обучение е по желание на родителите.Ние владеем тези езици и при проявен интерес да правим занимания и на чужд език, може да обогатим прогрмата и с това.

# 7
  • Мнения: 274
Отново възродихме идеята от юни да сформираме групичка от няколко дечица на възраст 2,5-3 г.

# 8
  • Мнения: 2 124
Jumil, здравей!
Това, което планирате за дните през седмицата ли е, че аз се интересувам, но можем да посещаваме такива занятия само в почивните дни, а предвид сезона, не искам да затварям детето. Ако има някакво развитие, можеш да ми пишеш и на лчини.
Хубав ден!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 159
Аз си мислех да направя такава забавачка, но въпреки че имам всичкото необходимо образование, желание и опит, не бях сигурна че ще се намерят 4-5 достатъчно ентусиазирани мами. Малко съм поизгубила връзките с тази група мами, защото моят малък син е вече първокласник. Ако обаче вие имате познати и смятате, че можем да съберем деца между 2 и 3 год., аз има какво да предложа  Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Аз евентуално ще търся такава забавачка наесен, когато синът ми ще е за 2 г. 3 м.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 522
"Ентусиазирана мама"  Laughing съм с дете на подходяща възраст.  Ще следя темата, но ако има интерес за свормиране на група, моля пишете ми лс, ще се включим с удоволствие. 

# 12
  • Варна
  • Мнения: 167
И аз се записвам да следя темата. Ще ни е полезно да се включим в такава група.

Общи условия

Активация на акаунт