Въпрос за предучилищните

  • 1 834
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Всичките ли са половин ден? И какво правите, когато приключат?

# 1
  • Мнения: 2 732
Доколкото знам към училищата са на половин ден ,а към градините са целодневни

# 2
  • Мнения: 5 877
Сигурна ли си? Ако е така, камък ще ми падне от сърцето.

# 3
  • Мнения: 3 479
Доколкото знам към училищата са на половин ден ,а към градините са целодневни

Точно така. Във всички училища, където има (защото няма във всяко училище) са до обяд целогодишно, т.е. по време на учебната година и спазват ваканциите и празничните дни на училището. В детската градина си е цял ден, на режим както е обичайно за всички групи. Програмата е една и съща и за детските градини, и за предучилищните групи в училищата.
Нямам още опит с тази възраст, така че не мога да ти дам съвет за следобяд, ако детето посещава предучилищна в училище.

# 4
  • Мнения: 5 877
А, не, аз съм я записала към детската й градина - въпросът ми беше половин ден ли ще бъде, или цял - тоест трябва ли да се шашкам и да търся решение за другата половина от деня, или мога да си карам нормално.
Спомних си, че едно време бях половин ден на предучилищна, но бях към училище, верно.

# 5
  • Мнения: 3 034
карай си нормално. Peace
 в детската са по цял ден, че даже и спят следобяд.

# 6
  • Мнения: 5 877
Ох, благодаря, успокоихте ме.

# 7
  • Мнения: 2 732
А, не, аз съм я записала към детската й градина - въпросът ми беше половин ден ли ще бъде, или цял - тоест трябва ли да се шашкам и да търся решение за другата половина от деня, или мога да си карам нормално.
Спомних си, че едно време бях половин ден на предучилищна, но бях към училище, верно.
Щом ходи на градина нямаш проблем .Четвърта група се водят предучилищна и са си цял ден .Просто ги учат на цифри и букви и т.н. Wink

# 8
  • Мнения: 147
и аз мойта я оставих в детската градина поради тази причина-че в у-ще са до обяд.нека си поживеят още една година децата,цял живот учене ги чака. Wink

# 9
  • Мнения: 4 841
Именно поради тази причина - че в градината са целодневно, ще оставя сина ми да кара предучилищната в градината. На практика режимът си е "градински", просто преди обяд имат повече и по-сериозни занимания по програмата.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз също я оставих в градина. Едва ли подготовката е същата като предучилищна в училище, но поне за родителите е по лесния вариант за организация на времето.

# 11
  • Мнения: 9 814
Предучилищната в ДГ е целодневна.
В училищата са на половин ден, но имат и занималня.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Явно не навсякъде има занималня, защото аз питах в близкото до нас училище и ми казаха, че  няма. И с тези делегирани бюджети се съмняват, че и занималнята от 1 до 3 клас ще отпадне. Това ми каза една учителка. А може и да ги направят платени знам ли..

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
. Във всички училища, където има (защото няма във всяко училище) са до обяд целогодишно,

няма такова нещо. В школото на щерката предучилищната също е на 1ва и 2ра смяна. От 8 или 8:30 и от 13:30ч за 2ра смяна.

Анде, с предния набор ли ще пуснеш Ането?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 294
А, не, аз съм я записала към детската й градина - въпросът ми беше половин ден ли ще бъде, или цял - тоест трябва ли да се шашкам и да търся решение за другата половина от деня, или мога да си карам нормално.
Спомних си, че едно време бях половин ден на предучилищна, но бях към училище, верно.

Щом е към детската градина, ще е по цял ден, както си е режима на градините  Peace

Относно училищата - предучилищта е до обяд. Занималня за предучилищна няма  Naughty
За децата от 1-4 клас занималните се формират от желаещите деца, ако няма желаещи, следователно няма да има групи за занималня. Поне в нашето училище, където учи голямата щерка е така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт