проблеми с гърнето

  • 1 175
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Здравейте
Проблемът е следният.Малката госпожица си ходеше на гърнето по голяма нужда ,общо взето я знаехме по кое време върши работата ,слагахме я и всичко беше ок .И даже бяхме започнали и по малка да улучваме момента,тя си сядаше играеше си и като стане викахме браво и тн.
Обаче в един момент изведнъж започна да не иска гърнето и да се ужасява от мисълта че и се ака.
И сега се върнахме абсолютно в началото неще и да чуе за гърнето и ака в памперса и като го прави ме вика и плаче. някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и какво бихте ме посъветвали. Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 3 752
Ами изчакайте с гърнето.Няма дете,което да не се е научило да ходи в гърне.Просто при някои е по-трудно.Пробвайте в тоалетната с детска седалка.Може да и хареса.

# 2
  • Мнения: 5 790
Последица от ранното приучване на гърне. За съжаление, при някои деца се получава. Оставете я 2-3 месеца с памперс и после отначало.

# 3
  • Мнения: 259
Изчакайте известно време с гърнето и пак я сложи. Ние сме на 2 г. и 3 м. и още сме с памперс. Рядко правехме нещо в гърнето, но поне седяхме и си играехме. От както е на ясла мнооого рядко успяваме да я накараме изобщо да седне. Пищи и само повтаря "няма акооо, няма акоо..". Не знам какво е станало, но сега е направо ужасена. На детска седалка седим точно 2 секунди. Освен търпение друго не мога да те посъветвам на този етап. Успех и дано този период отмине по-бързо!   

# 4
  • Мнения: 2 005
Изчакайте с гърнето , детето само ще си покаже кога е готово  Peace
Няма повод за притеснение  Rolling Eyes Ние като навършихме 2г.  тогава прояви желание сам да си ходи в гърне   bouquet

# 5
  • Мнения: 2 478
Да,наистина по-добре забравете за гърнето известно време.
Но пробвайте дали няма да иска на детска приставка за тоалетна чиния.
Защото това виакне и плачене,когато му се ака на гърнето може и да  е от дискомфор,че не му е приятно в памперса.
Моят син също е правил така-като не сме вкъщи,започва да плаче и да прави физиономийки.Заведох го на тоалетната чиния и всичко беше ок.

# 6
  • Мнения: 373
Аз съмна мнение,че нещо се е уплашила.Дали се е ударила или и нещо друго.Можете да смените гърнето или наистина направо на дъска за тоалетна чиния.Даже е още по-добре от гърнето да свикне там.Успех.Аз не бих отлагала,но това понеже съм привърженик на ранното махане на памперса, ако това на вас не ви пречи можете да изчакате разбира се. Wink

# 7
  • Мнения: 5 255
Дайте си почивка - всичко с времето си  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 44 028
Да, при нас е така...и при доста деца около нас.
И понеже няма много на къде да чакаме с гърнето....че ще тръгва на детска, съвета на лекаря беше да не му слагам памперс, защото ако знае, че ще има памперс ще стиска и по 10 дни....е ефекта беше, че нито с нито без искаше, нито навън, нито в къщи, нто на гърне нито на тоалетна, стискаше по 5 дни и лекувахме запек....защото от запека още по-се наплаши от акото....така че по-добре не я насилвай да не стане по-голяма беля.

# 9
  • Мнения: 3 929
Просто рано сте я сложили на гърне. Сега е хубаво да изчакате с гърнето и да я оставите сама да ви покаже, кога иска да ходи на гърне. Моят син пожела съм на 2,7 год. Всяко нещо с времето си.
Не е въпросът в това, вие да налучквате момента, когато да я сложите на гърне, а когато тя сама отиде на гърнето и каже, че иска да ака или пишка.

# 10
  • Мнения: 9 481
Водих борба по този въпрос с всички роднини #Cussing out
Казах им, че докато дедето ни не започне само да осъзнава и КОНТРОЛИРА позивите си, няма да го тормозя с гърне и пр..
Е, това вече е факт-сам започна да си казва-възраст 2г и 6мес. Точно за седмица забрави за памперса през деня-на обед също. Слагам само вечер и то защото преди да легне хапва доста диня..иначе и него скоро ще спра да слагам Wink

Прочетох една книжка на детски психолог, който надълго и широко разглежда този въпрос /както и мн други относно възпитание на бебето и детето/-автора е Фицхю Додсън /има 2 книги от него преведени на бг/--горещо ви ги препоръчвам Peace

# 11
  • Мнения: 5 255
... докато дедето ни не започне само да осъзнава и КОНТРОЛИРА позивите си, няма да го тормозя с гърне и пр..
Е, това вече е факт-сам започна да си казва-възраст 2г и 6мес. Точно за седмица забрави за памперса през деня-на обед също.
Прочетох една книжка на детски психолог, който надълго и широко разглежда този въпрос /както и мн други относно възпитание на бебето и детето/-автора е Фицхю Додсън /има 2 книги от него преведени на бг/--горещо ви ги препоръчвам Peace

Подкрепям  Peace

# 12
  • Мнения: 540
Ами изчакайте с гърнето.Няма дете,което да не се е научило да ходи в гърне.Просто при някои е по-трудно.Пробвайте в тоалетната с детска седалка.Може да и хареса.
Peace

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Дайте си почивка

# 14
  • Мнения: 2 829
Можеш да опиташ да я издържаш, или да сядаш заедно с нея на тоалетната чиния-така детето усеща че си с него и помагаш и вероятно ще се супокои. В никакъв случай не я насилвай-ако не намериш начин, който да и е приятен-по-добре да ака в гащите. Моя дреболин имаше лек запек преди около месец и не искаше да ака-казваше че му се ака, сядаше на тоалетната/гърнето и след малко казваше, че "твъдо"(твърдо) и ставаше. Накрая го гушнах и напъвахме заедно, успокоявах го, защото го болеше, накрая заедно се зарадвахме, че е минало. Слава богу не се повтори (после внимавах много какво яде), малкия продължи да си ходи до тоялетната без проблем.

Общи условия

Активация на акаунт