изтръпване на ръцете

  • 40 007
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
След като родих започна изтръпване на ръцете ми сутрин след събуждане(нещо като безчуственност и" на иглички").Не обърнах внимание защото когато ги раздвижех проблем нямаше.С всеки изминал месец обаче Embarassed(срам ме , но вече минаха седем месеца и аз къде от липса на време покрай двете деца, къде от немърливост към здравето си все отлагам да отида на лекар). Миналата седмица обаче  в един ден , когато приготвях млякото на детето изпуснах на три пъти шишето без да се усетя.Опитах се с палката да убия муха , но ръката ми изтръпна във въздуха и изпитах силна болка, вече съм доста изплашена , то е крайно време де Embarassed и съм решила , че другата седмица ще организирам при кого да оставя децата и ще ходя на доктор , но ми се щеше да питам и тук , дали някой е имал този проблем.

# 1
  • Мнения: 1 820
Има много подобни теми.Липса на магнезии в следствие на бременност,и до нещо по сериозно.При мен беше така.Незнам до кой месец ми изтръпваха ръцете и нищо не държаха.Не пих нищо и на лекар не ходих от немърливост и все нямане на време.Което не е правилно! Naughty

# 2
  • Мнения: 133
зДРАВЕЙТЕ , ДАЛИ НЯКОЙ МОЖЕ ДА МЕ НАСОчИ КЪМ НЯКОЯ ТЕМА , чЕ ПРОБВАХ С ТЪРСАчКАТА , НО МАЙ НЕ ПРВЯА нещата правилно и нищо не излезе.Благодаря ви!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 443
И при мен е така,започна към края на бременността и вече година и 2 мес. когато си вдигна лявата ръка или я претоваря,изтръпва.И на мен не ми излиза нищо с търсачката.
Записвам се да следя темата.

# 4
  • Мнения: 133
При мен са и двете ръце, сутрин са изтръпнали безчувственни, а когато се раздвижа остава болката от китките нагоре, където усещам и малък оток .При рязко движение изпитвам силна болка , нещо като изпукване и разнасяне на топла вълна ,нагоре по дължината на ръката до лакътя(малко объркано стана дано сте ме разбрали), а както писах и изпускане без да се усетя .Когато отида др. седмица на лекар ще пиша тук, но ми се иска ако някой ме насочи да прочета ако е имало нещо по въпроса във форума.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 443
Наистина ме заинтересова,защото досега не съм обръщала чак такова внимание.Мислех си, че е нормално и че ще отшуми.В интерес на истината,с течение на времето изтръпването не е толкова често и бързо отшумява,но все пак го има.Аз имам други проблеми в момента и няма да ходя на лекар.Успех на теб  Peace!Ще следя темата,интересно ми е дали ще се включат и други мами и какво ще споделят.

# 6
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
При мен са и двете ръце, сутрин са изтръпнали безчувственни, а когато се раздвижа остава болката от китките нагоре, където усещам и малък оток .При рязко движение изпитвам силна болка , нещо като изпукване и разнасяне на топла вълна ,нагоре по дължината на ръката до лакътя(малко объркано стана дано сте ме разбрали), а както писах и изпускане без да се усетя .Когато отида др. седмица на лекар ще пиша тук, но ми се иска ако някой ме насочи да прочета ако е имало нещо по въпроса във форума.

Пожелавам ти да е от липсата на витамини или друг важен елемент за организма, но тези симптоми ги има и в болести като артрит и множествена склероза, които не са безобидни. Трябвало е да отидеш по-рано, повечето сме нехайни към здравето си, а не би трябвало.

# 7
  • Мнения: 138
При мен изтръпна лявата ръка в началото на деветия месец. На 22.07 родих, но не минава. И понеже кърмя не искат да ме лекуват, това  Gp-то. И ще трябва да ида да си платя на накой невролог за да ми каже какво ми е. Това е ръка все пак. Ако трябва да се спре кърменето заради ръката ми ще се спре. Вие как мислите, заслужава ли си?

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 443
Не си заслужава,няма нищо по-хубаво за бебето от кърмата  Peace Аз лично нямах този късмет-трябваше да мина на сухо мляко още в началото. Казваш,че си родила юли.Мила,аз имам дъщеря на 1,3 мес. и все още ми изтръпва ръката.Решението е твое,но мисля че в случая бебето е по-важно.Би могла да изчакаш някой и друг месец все пак.

# 9
  • Мнения: 138
днес пак ходихме на лекар заради ръката. Пратиха ме при невролог, а тя ми даде да пия някакви витамини (B-комплекс) и ме пратиха на физиотерапия за 10 дена. Като свършат процедурите ще кажа какъв е ефекта.

# 10
  • Мнения: 138
а иначе и аз предпочитам да си го кърмя, ама като незнаех от какво е изтръпнало и дали е страшно....

# 11
  • Мнения: 526
Потърсете помощ при добър хирург който оправя дископатии, или човек който оправя такива неща в нашия край има такива хора. Може при раждането някой нерв да е прищипан. Майка ми беше така, направиха и ренген на гръбначния стълб и откриха дископатия и ошипяване. Успех и не се тъпчете с лекарства като кърмете дори и витамини.

# 12
  • Мнения: 138
ще чакам да мине физиотерапията, да видим дали ще има резултат

# 13
  • София
  • Мнения: 2 658
моя приятелка имаше същия проблем. Даже ми казваше, че се притеснява да не изпусне детето. Нейното jp я насочи към ядрено-магнитен резонанс, който разбира се не посочи нищо. Неврологът и изписа слаби успокоителни, но тя не искаше да ги пие, защото кърми. Аз знам, че такова изтръпване се дължи на недостиг на вит.B. При липса на магнезий са характерни крампите на краката. По мое настояване започна да пие бирена мая(отразява се добре и на кърмата) и за 2 седмици се оправи. Според мен е добре да попиеш такива витамини и ако нямаш подобрение да потърсиш специализирана помощ и да ти се направят изследвания.

# 14
  • Мнения: 138
моя приятелка имаше същия проблем. Даже ми казваше, че се притеснява да не изпусне детето. Нейното jp я насочи към ядрено-магнитен резонанс, който разбира се не посочи нищо. Неврологът и изписа слаби успокоителни, но тя не искаше да ги пие, защото кърми. Аз знам, че такова изтръпване се дължи на недостиг на вит.B. При липса на магнезий са характерни крампите на краката. По мое настояване започна да пие бирена мая(отразява се добре и на кърмата) и за 2 седмици се оправи. Според мен е добре да попиеш такива витамини и ако нямаш подобрение да потърсиш специализирана помощ и да ти се направят изследвания.
Аз това и мисля да направя

Общи условия

Активация на акаунт