Много ли е вредно кафето по време на бременност?

  • 22 298
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Наскоро забременях, спрях да пуша, но кафето ми е много трудно да го спра. Спомням си, че при първата ми бременност спрях да пия кафе, когато вкусът му започна да ми става отвратителен, т.е. във 2-3 месец. Сега си мисля, че трябва да го спра още по-рано, ама някак не мога. Как мислите - много ли е вредно?

# 1
  • Канада
  • Мнения: 494
Според моя доктор едно кафе на ден не е никакъв проблем(ако разбира се нямаш някакви проблеми с бременността)Аз лично и двете си бременности не съм пила кафе през първите три месеца,просто защото не ми понасяше миризмата.Но сега си пия редовно,кога еспресо,кога нес,но винаги с мляко,защото така го обичам.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Според мен не е вредно.Щом ти се пие пии.Аз и през двете бременности съм пила.Не мисля,че е кой-знае колко вредно.

# 3
  • Мнения: 5 790
Ми то и въздухът, който дишаме е вреден, защото е замърсен... След като ти се пие кафе - пий. По вредно е да ти се пие и да не пиеш.

# 4
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Едно кафе на ден нищо не е и аз си пиех през бременността Peace

# 5
  • Мнения: 259
Според мен едно кафе не е  много и все пак си го прави малко по-слабо. Лично аз спрях да пия от раз, защото много ми се гадеше и през цялата бременност изобщо не ми се пиеше. Иначе пия по няколко кафета (5-6) на ден.

# 6
  • Мнения: 2 477
По едно несилно кафе на ден не е проблем.Само да не си с високо кръвно.

# 7
  • Мнения: 54
По едно несилно кафе на ден не е проблем. Peace

# 8
  • Мнения: 1 512
През цялата си бременност пиех по 1 кафе на ден.Не мисля че е голям проблем.А и доки ми разреши.

# 9
  • Мнения: 2 131
През цялата си бременност пиех по 1 кафе на ден.Не мисля че е голям проблем.А и доки ми разреши.
И аз така - едно кафе сутрин. В краен случай следобед пиех без кофеин.

# 10
  • Мнения: 3 092
По кафе на ден , та и по две съм пила .
Не знам да е вредно , освен ако не прекаляваш с него , но дори и ако не си бременна и пиеш по много пак ще си зле  Crazy , спокойно има доста теми по този въпрос .
Използвай търсачката и ще прочетеш повече мнения !  Simple Smile

# 11
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Пиех по 2 кафета сутрин и следобяд - никакъв проблем, даже следобедното понякога беше фрапе (нес кафето понякога действа по-зле от другото кафе). Виж като пиех кока кола ставаше нещо ужасно - бебка започваше да рита като обезумяла, затова я спрях.

# 12
  • Мнения: 4 290
Не вредно, ако не се прекалява. Не съм в състояние да се откажа от двете си кафета на ден. Смятам, че вредата ще е по-голяма ако изведнъж спра да го пия.

# 13
  • Мнения: 99
Аз пия по едно кафе сутрин,защото съм с ужасно ниско кръвно и ако не пия ще съм като парцал през целия ден.Те сами те съветват в консултацията при ниско кръвно да пиеш кафе,но не и да се прекалява. Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
По 1-2 кафета на ден не мисля, че не са проблем. Аз го спрях, защото ми се гадеше от него.

Общи условия

Активация на акаунт