Антибиотик и кърмене?

  • 2 393
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте ,момичета
Искам да попитам задължително ли трябва да спра да кърмя двумесечната си дъщеря след като приемам Оспамокс 1000 mg?Антибиотикът ми беше изписан от стоматолог,аз се допитах до моята лична лекарка и тя ме увери че няма да има вреда за бебето.Днес обаче я водихме на консултация,лекарката я нямаше,тегли я сестрата и сложи ваксина ДТК.Та сестрата ми каза ,че е по-добре докато пия АБ да спра да кърмя.Но аз си мисля,че ако спра сега няма да можем да продължим,а много искам да я кърмя.Моля ви,помогнете ми със съвет.
И още нещо се чудех-Възможно ли е този антибиотик да повлияе по някъкъв начин на действието на ваксината?

# 1
  • Мнения: 9 481
Ето ти сайт на който да проверяваш съвместимо ли е дадено лекарство и до колко, с кърменето.
Търсенето е или по име /но нали се сещаш, че нашенските няма как да ги има../ та може и по активна съставка Peace :

http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

# 2
  • Мнения: 1 199
Аз на твое място певече на лекарката бих повярвала, отколкото на сестрата. Един съвет - докато пиеш антибиотик и 2 седмици след това пий пробиотик, той ще неутрализира донякъде вредния ефект на антибиотика.

# 3
  • Мнения: 2 829
Оспамокса е съвместим с кърменето, кърми си спокойно. Възможно е изхожданията на бебето да се променят (да станат зелени или редки), но ще се оправят като приключиш с антибиотика. Наистина е хубаво да пиеш пробиотици заедно с АБ.

# 4
  • Мнения: 13
Благодаря много за отговорите.Продължаваме да се кърмим...
А за съвместимостта на АБ с ваксината какво ще кажете  newsm78,надявам се пак да не е проблем...

Общи условия

Активация на акаунт