Отговори
  • Мнения: 4 244
Да не ме биете, ама от тия жеги ме мързи да ровя ooooh!
Питанката ми е следната - какъв документ трябва да приготвя на мама за децата, че милата изяви желание да дойде да ги вземе за лятото да ги погледа малко Hug
Ще идва да ги вземе оттук и ще лети с тях за България Party
От кого трябва да е декларацията, пред кого трябва да е заверена и трябва ли да има упоменати срокове?
Благодаря ви много!

# 1
Ето отговор на въпроситите ти. Но за срокове не видях да се споменава

# 2
# 3
  • Мнения: 4 244
Данке Heart Eyes

Ама е за български граждани, а мойта банда са германчета

# 4
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ха такааааа.... Деби пак се уреди  Crossing Arms Wink
Тъкмо после Ще разправяШ как им е понесло сами с бабата. Аз понякога се замислям за неЩо такова ,но за по нататък,макар,4е ми е притеснено как би го преживяло детето тъй като никога не сме се разделяли  Thinking

# 5
Миленче, и аз кроя такива планове за бъдещето ама..............Кой знае.
Деби, тайничко ти завиждам Embarassed Grinning Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 4 244
Ха такааааа.... Деби пак се уреди  Crossing Arms Wink
Тъкмо после Ще разправяШ как им е понесло сами с бабата. Аз понякога се замислям за неЩо такова ,но за по нататък,макар,4е ми е притеснено как би го преживяло детето тъй като никога не сме се разделяли  Thinking
А на нас няма да ни е за пръв път - каката беше на 2 г като я оставихме на бабата за 3 месеца, а тя ще дойде за 3 седмици тук за да свикнат те с нея и да няма рев после на летището

# 7
  • Мнения: 2 452
Ха такааааа.... Деби пак се уреди  Crossing Arms Wink
Тъкмо после Ще разправяШ как им е понесло сами с бабата. Аз понякога се замислям за неЩо такова ,но за по нататък,макар,4е ми е притеснено как би го преживяло детето тъй като никога не сме се разделяли  Thinking
А на нас няма да ни е за пръв път - каката беше на 2 г като я оставихме на бабата за 3 месеца, а тя ще дойде за 3 седмици тук за да свикнат те с нея и да няма рев после на летището


Не се безппокой; моята е вече 2 седмици без нас и изобщо не се оплаква! Водят я на плаж, на басейн, из разни паркове и градинки, изобщо не и остава време да скучае и да мисли за нас. Там е братовчедката й (бейби Ива), която е вече на година и половина, та могат да си играят заедно. Голяма веселба пада! Мъжа ми се съмнява, че ще иска да се прибере.

# 8
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Unser Kind soll ohne seine Eltern ins Ausland reisen. Was müssen wir beachten?
Unternimmt Ihr Kind eine Auslandsreise ohne Begleitung durch die Eltern bzw. ein Elternteil, so ist es empfehlenswert, dem Kind neben dem erforderlichen Ausweisdokument eine formlose Einverständniserklärung von Ihnen (als erziehungsberechtigter Person) mitzugeben, aus der hervorgeht, dass Sie mit der Auslandsreise einverstanden sind. Dies erleichtert die Arbeit der Grenzpolizei hinsichtlich der Verhinderung einer möglichen Kindesentziehung oder eines unerlaubten Entfernens des Kindes aus dem Einflußbereich des/der Erziehungsberechtigten.
Es wird folgender Inhalt der Bescheinigung empfohlen:



Personalien der Alleinreisenden

Personalien und Erreichbarkeit des/der Personensorgeberechtigten

Reiseroute

Personalien evtl. volljähriger Begleitpersonen

Unterschriftsbeglaubigung (durch Notar, Rathaus)

ggf. Übersetzung der gesamten Einverständniserklärung in die Landessprache (durch Übersetzerbüro)

http://www.auswaertiges-amt.de/www/de/aamt/buergerservice/faq/kat1/F6

# 9
  • Мнения: 4 244
Цитат на: "Стройна фиданка" link=topic=31504.msg604469#msg604469  а тя ще дойде за 3 седмици тук за да свикнат те с нея и да няма рев после на летището
[/quote
Не се безппокой; моята е вече 2 седмици без нас и изобщо не се оплаква!  
Цитат
Мен проблема ми е малкия, че той е като гермова марка за баща си
Лаура а ти какво пълномощно приготвя на свекърва си?
Такова като предложените от Хонда ли?
И къде го заверява?

# 10
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Хондич, какво става.... zапочвам да се чувствам като zла вещица. МНого сме строги явно. newsm78 Само бием хората. Twisted Evil
 Joy

# 11
  • Мнения: 4 244
Unser Kind soll ohne seine Eltern ins Ausland reisen. ........
newsm10 smile3501 newsm51
Хондич, какво става.... zапочвам да се чувствам като zла вещица. МНого сме строги явно. newsm78 Само бием хората. Twisted Evil
 Joy
Хихих ще ме уморите от смях smile3532

# 12
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Миленче, и аз кроя такива планове за бъдещето ама..............Кой знае.
Деби, тайничко ти завиждам Embarassed Grinning Heart Eyes
Хонди4, аз си ги кроя плановете само да не се окаже ,4е са без кръ4маря  Twisted Evil
Деби зна4и вие с тати Ще си карате втори меден месец   newsm53
Лаури4ка ти поне си имаШ Ейнджъл и Суити:е,не могат да заменят Изабела,но поне има кой да прави пакости Winkи да ти отваря работа  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 244

Деби зна4и вие с тати Ще си карате втори меден месец   newsm53

Хич никакъв меден месец няма да е ами  smile3508 запрятаме ръкави да довършим двора че вече ми писна от строителни площадки smile3511
Каот знам какво ме чака smile3514 ама поне няма да ми се мотка дв разбойника между краката

Розе - това Einverständniserklärung  трябва ли да го превеждаме на български наистина newsm78

# 14
Хондич, какво става.... zапочвам да се чувствам като zла вещица. МНого сме строги явно. newsm78 Само бием хората. Twisted Evil
 Joy
Абе не знам от къде ни излезе такова име newsm78 . Уж мирно и кротко си стоим  wait, пък все "посинени" ходят потребителите ни  smile3557 smile3517  33uu newsm62

Общи условия

Активация на акаунт