Ако знаех...

  • 1 693
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Провокирана  съм от следните редове  и искам да ви попитам какво бихте направили ако знаехте ,4е имате само още един ден живот?




“Ако знаех ,че  имам само един ден живот, бих се молил по-вече и говорил по-малко.

Бих казал на тези,които обичам,че ги обичам,макар да зная,че  и те го знаят…

 

Бих  мислил  повече за Исус и за Неговата любов и бих  потопил душата си в тази любов!

 

Ако знаех,че днес  е последният ми ден,бих зарадвал онези,които не  се радват когато ме виждат…

 

Бих  написал  писма на всички ,които познавам ,и бих ги поканил „да ми дойдат на гости „-макар да зная,че няма да може да се видим.Но бих им казал, как все може  да се видим…

 

Ако знаех,че имам само един ден живот,бих оценил живота  повече от всичките други дни.Интересно е и глупаво е,че едва  тогава всички оценяваме  колко струва живота...

 

Бих казал на всички,да живеят така през всичките си дни,като че този  е последният им ден…

 

Ако знаех,че днес е последният ми ден,бих подарил на някой това,което не ми се подарява.Интересно е и глупаво е,че тогава много лесно подаряваме.Защо? Защото  вече няма  да ни трябва това,а не бива…

 

Бих мислил за срещата ми с Исус в небето.Колко много е чакал Той този миг,за разлика от мен…

 

Ако знаех,че имам само един ден живот,бих  подарил този ден на човека  до мен и бих го зарадвал с моето присъствие. Колко малко оценяваме присъствието и отсъствието на човека до нас и нашето за него…

 

Бих помолил някой да ми чете от Библията , до тогава докато мога да слушам тези думи на живот…

 

Ако знаех,че днес е последният ми ден  бих се покаял за всичко с което съм огорчил Бога и хората около мен, за раните и болката която съм им причинил.Но не е ли глупаво да го правим само тогава? Нима това не се случва и през другите дни? А защо не го правим? Кой знае дали няма да  е последния  ни ден?...

 

Бих  полял цветята ,макар да зная,че няма да мога да видя как  разцъфтяват.Техният утрешен цвят ще напомня за моя изминал свят…

 

Ако знаех,че имам само един ден живот  бих  го изживял с пълните шепи на живота,без да пропусна нито един миг от него. А какво е нашият живот? Не е ли само един кратък миг в сравнение с вечността…

 

Бих мислил по малко за деня,а  по-вече за вечността,защото денят  все пак ще свърши,но не и вечността.Бих се подготвил за нея…

 

Кой знае,може би днес да е последният ни ден.Тогава нека да го изживеем като такъв.А ако се окаже,че не е такъв не бива да съжаляваме,че сме го  изживели така“…

# 1
  • Мнения: 804
Бих казал на тези,които обичам,че ги обичам,макар да зная,че  и те го знаят…

Ако знаех,че имам само един ден живот,бих оценил живота  повече от всичките други дни.Интересно е и глупаво е,че едва  тогава всички оценяваме  колко струва живота...

Бих казал на всички,да живеят така през всичките си дни,като че този  е последният им ден…

Ако знаех,че имам само един ден живот,бих  подарил този ден на човека  до мен и бих го зарадвал с моето присъствие. Колко малко оценяваме присъствието и отсъствието на човека до нас и нашето за него…

Бих полял цветята ,макар да зная,че няма да мога да видя как  разцъфтяват.Техният утрешен цвят ще напомня за моя изминал свят…

Ако знаех,че имам само един ден живот  бих  го изживял с пълните шепи на живота,без да пропусна нито един миг от него.

# 2
  • Мнения: 3 423
Мой приятел би си вкарал хероин.
Аз не бих.

# 3
  • Мнения: 1 212
Хубаво е написаното ....
Аз лично, както повечето хора предпочитам да не мисля .
Когато човек има на разположение ограничено време за живот, започва наистина да го живее.
/ всъщност някъде към края, това е и казано/  Simple Smile
Напомни ми за Куелю ... "Вероника решава да умре" .

# 4
  • Мнения: 804
Мой приятел би си вкарал хероин.
Аз не бих.
А аз, като се замисля, не мога да кажа дали бих или не бих.
И дали като си въобразяваме, че сме зрели и се познаваме, наистина е така...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 783
Това курсовата работа на американски колежанин - бъдещ евангелистки свещеник ли е?

# 6
  • Мнения: 2 161
Изобщо не ми хареса написаното.Много тъпо и изтъркано.Ах,къде отидоха интересните теми,къде?

# 7
  • Мнения: 112
Каквото и да е мисля ,4е си заслужава 4овек да се спре и да помисли.Щото си е 4аст от действителността,скъпа Имелда.

# 8
  • Мнения: 3 423
“Ако знаех ,че  имам само един ден живот, бих се молил по-вече и говорил по-малко.

Повече, байно, но най-вече.
Ако ме разбираш.

Бих казал на тези,които обичам,че ги обичам,макар да зная,че  и те го знаят…

Е, чак пък толкова да се разнежваш...
И без друго на другия ден никой няма да помни.
А и какъв е смисълът изобщо...

Бих  мислил  повече за Исус и за Неговата любов и бих  потопил душата си в тази любов!

Е, това бих искала да го обясниш подробно.
Как точно би потопил душата си? Айде, мисленето ясно.

# 9
  • Мнения: 677
Ще се налея, предвидим съм.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Каквото и да е мисля ,4е си заслужава 4овек да се спре и да помисли.Щото си е 4аст от действителността,скъпа Имелда.
Къде да спра и мърху какво да помисля ? Ако утре така и така ще го срещам Исус, предпочитам оставащото ми време да го прекарам с децата си, близките и  приятелите си в говорене и вършене на простотии като за последно. Вероятността на следващия ден възрастният мъж с кантара и ключовете да ни раздели не малка...

# 11
  • Мнения: 4 753
Чай ся... за един ден ли става въпрос???  newsm78 Сичките тия работи, дето ги е изредил човекът не мом да ги напрайм за цел месец...  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 161
Цитат
Ако знаех,че днес е последният ми ден,бих подарил на някой това,което не ми се подарява.

Това аз няма да го направя,дори Челопечене да ми гръмне в спалнята.

# 13
  • Мнения: 3 423
Бих  написал  писма на всички ,които познавам ,и бих ги поканил „да ми дойдат на гости „-макар да зная,че няма да може да се видим.Но бих им казал, как все може  да се видим…

Е, то така и баба знае.
Кой те учи на такова лицемерие, бе?!

# 14
  • Мнения: 677
Бих казал на всички,да живеят така през всичките си дни,като че този  е последният им ден…

Ще се налея, предвидим съм.

Ето, аз се вмествам.

Общи условия

Активация на акаунт