Каквото и да си говорим - диета без движение не може!!!!!

  • 879
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 462
Здравейте мили, отслабващи дами!
От собствен опит се убедих, че каквато и диета да спазваш ако не се движиш просто нещата не стават така бързо и ефикасно. Аз например преди 4 години (74кг), бях сериозно мотивирана и решена да отслабна и за два месеца свалих 8 килограма (66).   Как ли? Всяка сутрин отделях по 30 минути за упражнения (всякакви - каране на колело в легнало положение, коремни преси и т.н.) и нямах определена диета. Просто внимавах  какво ям, вярно изключих сладкото и хляба почти напълно. Резултатите не закъсняха. И тези килограми запазих две години.Сега 4 години по-късно съм на същите килограми (74), защото си позволих да прекъсна с упражненията и неядеето на сладко и хляб. Отново съм мотивирана да отслабна и да си вляза в старите, хубави дрешки. Ето какво искам да направя и ако някой иска да опита нека се присъедини към мен. Тъй като вече съм работещ човек и ставането сутрин ми е проблем упражненията или ходенето на фитнес нека става след работа. Сутрин е най- ефективно спортуването (поне за мен). За закуска има няколко вариянта (според вкуса на веки) :
1. Мюсли ( около 50 гр.)  с  прясно мляко (пожелание кисело или с вода, но не е много вкусно). Кафе или чай (кой както предпочита). или
2. Половин чаена чаша с вода и ч.л. мед. Кафе или чай.
или
3. Кафе или чай с малко черен шоколад ( това с черния шоколад го чух от проф. Мермерски). Хапмате шоколад докато се заситите (аз предпочитам това да е Линд с 85 % какао и повече от 3 парченца ми идват в повече), но все пак не го изяждайте целия.
Гарантирам Ви, че до обяд няма да ви се яде изобщо. (Ако сте много гладни хапнете плод или зеленчук).
ОБЯД пак няколко вариянта и всеки да си хареса това което му душата иска:
1. Кофичка кисело мляко ( процента на масленост да е по-нисък) и 50-70 гр. сурови ядки (бадемите са най-полезни , но вече продават и микс и всеки да прецени какво му се яде.
или
2. Салата (по ваш избор) с парче месо,  може и само салата или само месо (например печено пилешко бутче).
или
3. Мюсли ( около 50 гр.)  с  прясно мляко (пожелание кисело или с вода, но не е много вкусно).
За вечеря може да си изберета нещо от менюто за обяд.
Може да се хапмат супички. Може да се придържате към разделното хранене и НВД.
Ето и най- важния момент. След работа (или преди) - кой когато може. Аз предпочитам след и то занимания в група ( аеробика или тае - бо) поне два пъти в седмицата, а ако имате възможност правете упражнения всеки ден по 15-20 минути вкъщи - всеки избира какво и кога да прави според свободното време. аз например всеки вторник и четвъртък почвам да ходя на аебобика ( тае-бо) ще ги редувам, в неделя на народни танци, а ако имам достатъчно свободно време пред останалите дни и на плуване. Маже да посещавате антицелулитни масажи, но ако имате възможностходете на инфрачервена кабина (НЕ НА САУНА). Аз лично обичам еко- пътеки и при всеки удобен случай ходя (има органицирани еднодневни екскурзии, които предлагат такаваразходка)
 
Извинявам се предварително за не дотам дорото оформление, но нямам време за това. Само се надявам това да ви хареса и да го изпробвате при желание.

Ако някой прецени, че темата се повтаря или не е затова място, нека я итрие или премести.

Желая ви приятен и отслабващ ден.  Hug

# 1
  • Berlin
  • Мнения: 11 238
определено е така. аз свалих 11 кг с ВМ НВД (скоро качих 3 от тях), но изобщо не се движех и сега съм толкова отпусната, че дори не си личи много, че съм отслабнала. направо ме е срам. но снощи бях за 2ри път на тае-бо и за 1ви път издържах целия час. Grinning разбрах, че движение му е майката. сега ще ходя в събота пак.
п.п. май има подобни теми вече?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт