За течението в детските градини?

  • 2 491
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Здравейте! Имам следното питане - нормално ли е децата в детската градина през летния сезон да се държат на постоянно течение? За мен това не е нормално, но аз винаги съм приемала течението за нещо много опасно, защото лично на мен винаги много е вредяло. Споделете моля вашите мнения!

# 1
  • Мнения: 46 488
За мен да.
И вкъщи преди да сложим климатик така стояхме, то иначе не се живее. Не сме имали проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
Течение, предполагам, означава отворени няколко прозореца и евентуално вратата към коридора. Нормално е. Как иначе ще се проветрява помещението. У дома непрекъснато има отворени прозорци. С какво движението на въздуха е опасно?

# 3
  • Мнения: 195
Защо тогава децата масово се разболяват, когато на работа е госпожата, която обича течение? А когато е госпожата, която не обича, може и с месеци да няма болно дете. Аз специално настивам, схващам се и изобщо не ми се отразява течение. Малката е като мен. Но явно се приема за нещо нормално от повечето хора.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
Двете учителки (госпожи или госпожици, без значение) не се ли редуват всеки ден?
Когато децата са навън и духа вятър, ефектът е същият - охлаждащо тялото движение на въздуха.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Е, стига де! Нормално било... Ами аз от всяко течение се схващам моментално. Носът ми директно се запушва, ако стоя на течение повече от половин час.
И говоря за течение, не за вятър.

# 6
  • Мнения: 195
По принцип госпожите се редуват(не са госпожици в случая), но тази с течението имаше проблеми и отсъства дълго. Детето тръгна на градина февруари и се задържа 4 месеца без проблем. Забелязах, че при появата на госпожата с течението(идваше за по няколко дни), детето веднага се разболява, а при липсата й,  се задържа здраво. Скоро разбрах, че всъщност тази госпожа държи децата на течение - докато се хранят, докато играят, докато спат. За мен това не е нормално, защото ми струва нерви, лекарства и здравето на моето дете(но и масово на другите). Но не зная как точно да реагирам.

# 7
  • Мнения: 46 488
Епидемиите на вирусите нямат връзка с госпожата, така се е уцелило просто.
В офиса нямаме климатики сме от май до ноември на течение по 8 часа на ден, нищо ни няма.

Ако те притеснява нещо, говори с директорката, всеки има право на мнение.

Тарталетче, ти явно си имаш нещо, което е хронично Tired

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
За имането, имам- хроничен синузит  Tired Имам си и разни болежки по гърба и кръста.
Също смятам, че боледуването на детето и редуването на госпожите е някакво съвпадение  Peace
Въпреки това обаче избягвам да стоя на течение. Детето пък изобщо- ако има отворен прозорец в стаята, или затварям вратата, или прозорците в другата стая. Същото е и навън- има места, където между сградите се образува течение в зависимост откъде духа вятър. Избягвам такива места съвсем съзнателно предимно заради детето.

# 9
  • Мнения: 195
Момичета, няма съвпадение! Убедена съм, че не е допустимо  оставянето на децата при тези условия. Това, че на някой не му се отразява, не означава, че е добро! Вирусът атакува вече отслбналия организъм. Ако не си настинал, нямаш проблеми с вирусите! Не е възможно 4 месеца детето да не прихване и един вирус, а като се остави на течение, да хи хваща наред!

# 10
  • Мнения: 195
А някоя от вас знае ли къде в интернет мога да намеря нормативни документи, които уреждат условията, които трябва да се подържат в едно детско заведение? Аз не бих могла да направя нищо ако не е уредено нармативно.

# 11
  • Мнения: 3 929
Течението може да е опасно, когато човек е потен или къпал се и застане на течение. Може да бъде опасно, когато е студен въздухът.
Аз избягвам да държа детето специално на течение, но себе си излагам на такова. Но в жегите, така или иначе, вкъщи навсякъде е отворено и неминуемо става течение. В градините също е така още от сутринта сега, в летните месеци. Дали е нормално или не, не знам. Но аз избягвам да държа детето си на такова. В градината обаче не мога да го предпазя, а и там е ужасна жега, непоносимо е даже. Когато се взриви складът в Челопеч, бяха забранили в яслата да се отварят прозорците цял ден. когато отидох да взема детето, всички бяха вир вода, зачервени. Учителката каза, че децата направо са пощурели. Така че, не знам, какъв друг би могъл да бъде вариантът да се проветрява помещението и да има въобще някакво движение. Склонна съм даже да мисля, че вариантът със затвореното пространство, без изобщо да се отваря прозорец, е по-опасният и "ненормален", отколкото да става течение.

# 12
  • Мнения: 46 488
An@, говори с персонала, щом имаш забележки, но после очаквай др. родители, които са недоволни от това, че взимат децата си плувнали във вода и без сили.

За нормативните уредби - има за температурата зимата и не се спазва, парното винаги е на max Crazy така че и да съществува подобно за течението (в което силно се съмнявам), едва ли някой му обръща внимание ...

... Ако не си настинал, нямаш проблеми с вирусите! ...

Ако си го карал вече, тогава нямаш проблем, ако не си, си го хващаш от раз Simple Smile а като имаш предвид, че вирусите са към 200 бр., смятай ...

Вирус и настинка е едно и също.

# 13
  • Мнения: 195
У нас винаги е проветрено, но никога не се оставя течение. Не разбирам защо е нужно по цял ден да стоят отворени всички врати и прозорци. Говорих с директорката. Не е съгласна с мен. Но си е факт, че при госпожата, която проветрява без течение,децата са здрави и не са запотени и изчервени.

# 14
  • Мнения: 46 488
An@, ако не си съгласна с директорката, подай жалба нагоре.
Поне аз така бих постъпила (ако детето ми стои на 1 прозорец  Laughing). Зиморничава съм, но ако мякой сега дойде и ми спре течението, не знам какво ще му направя  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт