"Неуговорено и непланирано" раждане в Шейново

  • 30 672
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 225
Надявам се заглавието на темата да е разбираемо, ако не - ето за какво става въпрос Rolling Eyes
Както виждате ми предстои раждане живот и здраве. Насочила съм се към Шейново, но без уговорки или избор на екип. Просто идва момента, хващам чантата и "със здраве", както се казва Grinning
Но колко чета и чувам напоследък, всеки казва, ооо така нахалост недей, ние платихме на еди кой си и сме доволни. Ама защо Шейново, а не Тина Киркова. Ама как така ставаш и тръгваш, нямаш ли познат нещо. Еми нямам - нямам познат, нямам протежета, нямам и пари за избор на екип, който в крайна сметка и не познавам и пак ще бъде препоръчан от някой, който е бил доволен, пък друг от него въобще и се въртя в омагьосан кръг Crazy
Та въпроса ми е, има ли мами, родили в Шейново - непланирано, неангажирано и както там искате го наречете и да са доволни. Моля Ви само ми спестете случки с ужасиии т.н., нямам нужда от това сега Rolling Eyes, просто искам да разбера дали има все пак и такива като мен и да са доволни. Hug

# 1
  • Мнения: 851
Има много такива! Спокойно! Това с ужасийте са глупости. Е аз като бях с лекар, който се грижеше добре за мен да не би да нямах ужасно раждане...просто трудно родих. Това си е. Лекарите са внимателни с всички, просто ако имаш уговорка дежурните го оставят него да се занимава само с теб, те наблюдават другите майчета. Живот и здраве да имаш леко раждане. Но за съжаление то не зависи от никой, а си е късмет и физиология. Аз раждах там и много от другите момичета бяха родили без уговорка. Живи и здрави са и те и бебчетата им. Успех и хич не се притеснявай Hug

# 2
  • Мнения: 864
Здравей,
И трите си дечица съм раждала там и съм доволна.Не съм си избирала нито екип,нито съм плащала на някои.
Условията не са идеални,но все пак няколко дни не е болка за умиране.Лекарите и акушерките са добри и знаят какво правят!
Желая ти леко раждане и здраво бебе  Hug     
 

# 3
  • Мнения: 45
На мен също ми предстои да направя този избор - дали да платя за екип или да отида без уговорка в Шейново. Сега съм в 13г.с и има още време да мисля, но наистина дилемата е голяма. Първото ми раждане беше в Шейново, с уговорка и бях доволна. Сега ходя на ЖК в Шейново и много ми харесва отношението на д-р Герджиков, но се питам дали си струва да платиш 800лв. само за отношение, защото си мисля, че всички там са професионалисти и ще се погрижат за всяка родилка и бебе. Със сигурност имам много "за" и "против" и двата варианта, но ще помисля още известно време. И ще чакам ти да разкажеш какво си решила и как е минало Wink

# 4
  • Мнения: 1 152
Хайде, и аз искам да видя още пресни мнения по въпроса!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 3 742
Раждането си ераждане със или без уговорки за екип.Всичко ще е наред,не се притеснявай.Имам позната,която само си плати упойката/150лв./.Леко раждане!

# 6
  • Мнения: 5 401
Има разбира се!  Simple Smile

Аз раждах в Шейново с уговорка заради страховете на мъжа ми и родителите ми. Искам да те уверя, че отношението на дежурните лекари към мен беше абсолютно същото каквото беше към циганката, туркинята и китайката, с които раждахме едновременно! По никакъв начин не съм се почувствала "специална", защото съм имала лекар, който да ме наблюдава и изражда!  Peace И това го казвам с любом към моя лекар, а не с ирония!  Simple Smile

След като ни прехвърлиха в стаята (как се казваха помещенията на родилките?!  newsm78) същия състав от разнородни етноси, лекарите на визитация не питаха "ти чий пациент си", всички ни преглеждаха, всички ни съветваха.

Леко раждане ти желая и здраво бебче!   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 121
Имам приятелки раждали в Шейново без уговорки и без да си плащат, не са имали проблеми.

Може би вече е крайно време да започне да се изкоренява порочната практика с плащането?

Пък и 800 лева ли искат ooooh! това са си много пари и определено ще са по-потребни за памперси и дрешки Confused

# 8
  • Мнения: 208
Аз раждах в Шейново без каквито и да е уговорки с лекар.Не че не съм имала средства да си платя, но просто така си бях решила още от самото начало.ЖК ми беше също в Шейново и когато дойде момента както ти казваш си взех чантата и хайде. Не съжалявам и до днес, че не съм си избрала лекар. Просто се доверих на дежурния екип и всичко си мина по реда. Не се притеснявай и плаши от това, че не си си избрала лекар. Пожелавам ти едно безпроблемно и бързо раждане и на финала да не забравиш да пишеш!  newsm51

# 9
  • София
  • Мнения: 4 585
Аз съм една от тях. Grinning В края на деветия месец ходих няколко пъти на прегледи и слушане на тонове  там, без да познавам лично никого. Един понеделник ме приеха за преносване, прегледаха ме и ми направиха секцио на другия ден (така прецениха, че трябва). Отношението беше съвесем нормално, не съм се чувствала пренебрегната или нещо подобно. Не съжалявам за избора си.
Леко раждане ти желая! Hug

# 10
  • Мнения: 9 973
така родих,там родих
и ако пак дойде пак там и пак така ще родя

# 11
  • София
  • Мнения: 1 603
Моя приятелка ми роди там наскоро, точно по същия начин.  Получи контракции, взе си чантата и хоп. Наложи се да и направят секцио по ред причини - плацентата, предишно секцио /пак там/ и др.... веднага събрали екип, били са любезни и внимателни.
На следващия ден, изглеждаше чудесно.
Късмет и леко раждане желая.
 Hug

# 12
  • Мнения: 667
Също бях без уговорка и екип. Имах познат лекар, който беше на приемането ми, но не и на раждането.
Мога да кажа че раждането беше по-хубавата част от престоя там - хората си свършиха работата добре, дори бяха много внимателни.
После малко съжалих, защото пропускаха да носят бебетата, не даваха информация за тях... А  и по субективни причини като проблем с кърменето, по-дълъг престой заради инфекция и... може би неизбежното объркване и психясване след раждането (не мисля че съм била в депресия, но не бях и в най-прекрасно разположение на духа).

Но определено и следващия път, ако се наложи, бих направила така (само маалко се колебая дали пак да е Шейново).

# 13
  • Мнения: 489
Родих без уговорки и без да съм ходила на ЖК там. Всичко мина нормално, без проблеми. Единствено не ми хареса отношението на една акушерка на която така и не и разбрах името. За съжаление се държа доста неприятно и злобно, но от лекарския екип бях доволна. Сега пак натам съм се запътила, но мисля да си платя, защото имам възможност. За съжаление още не съм се спряла на лекар. Въпреки, че донякъде това е излишно, все пак това им е работата и не е нужно да се дават тези пари особенно ако нямаш възможност.

# 14
  • Мнения: 2 807
didi-2, и трите ми раждания са в Майчин дом  Grinning

Имам приятелка обаче, която и трите си дечица (последното преди 1г.8м.) роди в Шейново непланирано, неангажирано, без избор на какъвто и да е екип, без никакви познати - доволна беше, и по време на ражданията, а и след това.
Не знам защо обаче и след трите раждания я шиха с пълна упойка (не беше с много шевове последните 2 пъти)...

А ти защо искаш в Шейново? 

Общи условия

Активация на акаунт