До тези, които са им правили СЕРКЛАЖ

  • 5 400
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 389
Здравейте, знам, че има такива теми, но аз имам няколко въпроса, на които и така не намерих отговор.
Знам, че се прави с пълна упойка. Колко време след серклажа се лежи в болница?
Колко време след него ставахте? По колко можехте да се разхождате? За плажа най-вероятно да не си правя илюзии, че ще мога да ходяSimple Smile А как стои въпроса с пътуванията? Със секса? Ясно ми е, че ще трябва да се пазя много, да не вдигам тежко, но доколко ще мога да изкарам една "нормална" бременност. Или ще се наложи много да лежа?

И последно - вие как се справихте с психологическия момент - вероятно понеже нямахме проблеми в зачеването, не съм чакала, и сега ми идват в повечко "жертвите". Не ме разбирайте погрешно, но мисълта, че ще трябва да лежа сама в нас 6 месеца ме побърква!

Мерси предварителноSimple Smile

# 1
  • Мнения: 367
Не са ми правили,но знам как става всичко.Или ще постъпиш 1 ден предварително в болница или на сутринта преди серклажа.Трябва да не си яла и пила от предишния ден.За упойката-пълна е да,но колко щете държи зависи от използваното лекаство.Ако те правят с Диприван(Пропофлол),след манипулацита веднага се събуждаш все едно от сън,ако е Кеталар си като пияна Crazy Хубаво е да се лежи първия след това в болница и ако всичко е ок,на следващия ден те пускат,но може и да се наложи да поостанеш още няколко дни там.
Болка има след това(до колкото знам)и кръвотечение.
За секса-естествено,че трябва да се спре.За да се стигне до тази мярка(серклаж)имаш скъсяване на шийката и заплашващо бременността състояние.Секса и оргазмите водят до контракции на матката=опасност от аборт Naughty Но всеки си преценява Thinking Добре е да лежиш колкото може повече,но малки разходки не пречат(зависи от състоянието  все пак)Пътуванията да се избягват и да са на по-кратки разстояния.В никакъв случай не вдигай тежко-намери кой да го прави.За плажа,след като мине достатъчно време и раната заздравее мисля,че може да се поглезиш малко.

Серклажът не ти дава гаранция,че най-лошото няма да се случи, и да си кажеш"е зашиха ме и  вече мога да карам  по старому"Той е предпазна мярка,така че с твоя помощ и лишения(няма начин Sad ) + него ще стигнеш края и ще гушнеш едно прекрасно бебе  bouquet
Потърпи малко,яе видиш,че не е толкова страшно Peace
Успех и да е лека бременността ти!   bouquet

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 11:31 от kklara

# 2
  • Мнения: 2 543
Здравей, Мим!
На мен ми беше направен серклаж в 4-ти месец, а този понеделник ми махнаха конеца.Simple Smile
Предполагам, че в различните болници имат различен срок на престоя след манипулацията, но в Шейново по принцип е 3 нощувки. При мен конкретно бяха 4, защото ми отложиха поставянето на серклаж с един ден. Ако има някакви усложнения, може да се наложи и по-дълъг престой. Всичко зависи от това как ще протекат нещата.
След манипулацията можех да си се движа още същия ден. Ходех си до тоалетната сама, но едно момиче от моята стая ми помагаше, защото по принцип имам ниско кръвно, а от системата с магнезий съвсем се беше смъкнало и се страхувах да не се срина по пътя. На следващия ден вече ми разрешаваха да си ходя спокойно навсякъде, защото нямах никакви контракции или пък нещо друго притеснително. Ако обаче от процедурата по слагането се появят контракции или някаква болка, вероятно ще трябва да лежиш. При мен нещата се стичаха съвсем добре, но се пазех. Една седмица си бях вкъщи, не излизах никъде. След това по малко започнах да излизам, но не съм прекалявала с разходките. Избягвах пътуването с кола и не съм мърдала на дълъг път. И това при положение, че не съм имала никакви причини за тревога след серклажа. Ако въпреки поставянето му продължиш да имаш скъсяване на шийката, може и да те посъветват да лежиш почти през цялото време. Тежко не бива да се вдига, да, сексът също не е препоръчителен.Simple Smile
Аз се справих много лесно с психологическия момент - предишната ми бременност беше проблемна и родих преждевременно. Така че, за мен не беше проблем - само се молех да устискам до 9-ия месец.
Така или иначе, всеки случай е твърде специфичен, така че не може да се каже, че нещата, които са се отнасяли до мен, ще важат и за теб. Лекарите ще ти препоръчат режим, съобразен с твоето състояние. Стискам палци всичко да е успешно! Ако има още нещо - питай!  bouquet

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 11:44 от Ieppe

# 3
  • Мнения: 111
Здравей Мим.На мен също ми правиха серклаж в 15г.с.Приеха ме предния ден по обяд.На другата сутрин ми направиха манипулацията с пълна упойка и всичко трая около 30мин.След излизане от упойка имах болки,но ми поставиха обезболяващи и мина.Изписаха ме на другата сутрин.Т.е. стоях две нощи.Ставах единствено до тоалетна и то ходех на гърне.Кървенето спря още в болницатаПървия ден не ми даваха да ходя.Ако нямаш болки ще те изпишат бързо.Аз лично патих после,2 дни след изписването получих силни болки там където са ме шили.Много се бях уплашила ,но ми мина през ноща и на другия ден ми нямаше нищо.Също лежах седмица в къщи след това.За по сигурно.После пътувах 2 пъти на кратки разтояния.Много се пазя сега не се претоварвам,кратки разходки са позволени стига да не се преуморяваш.За секса забрави.Докторката ми каза че може да водя нормален живот ако разбира се нямаш болки,но без излишно натоварване и секс.Дано съм ти била от полза стискам палци и успех.Ако имаш въпроси след това пиши.  bouquet

# 4
  • Мнения: 27 524
На моя близка скоро й правиха. В 27-ма г.с. С епидурална, лежа 9 дни в болницата, но имаше голямо разкритие преди серклажа. Тя лежа непрекъснато, но знам, че не е задължително. Плаж, пътуване и секс - не може. Психологическото - тежко и неприятно ще ти е сигурно, но ще си мислиш за бебенцето, което скоро ще гушкаш и ще издържиш. Трябва! Успех  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Правиха ми в 18 г.с в Майчин дом - Варна, нищо страшно, абсолютно рутинна манипулация, приеха ме сутринта, направиха го следобед, наследващия ден към 10 сутринта си тръгнах. Кървене почти нямаше. 1 ден след изписването бях на работа, не си давах много зор де Wink Секса ми го забраниха категорично, но не сме се спряли  Embarassed през цялата браменност. Пътувах до Габрово веднъж , от колата не съм слизала, шофирах си и митках доста. За махането ми го махнаха инцидентно, щото взех да раждам 10 дена преди датата на секциото.
Не е страшно и не се тревожи напразно.
Успех  Simple Smile






















т

# 6
  • Мнения: 19
  Някой ще даде ли малко повече информация за това какво е СЕРКЛАЖ, каква процедура е и кога се налага да ти го правят.

# 7
  • Мнения: 27 524
Някой ще даде ли малко повече информация за това какво е СЕРКЛАЖ, каква процедура е и кога се налага да ти го правят.

Прочети тук  Hug


Секса ми го забраниха категорично, но не сме се спряли  Embarassed

Доста безотговорно  Rolling Eyes

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Секса ми го забраниха категорично, но не сме се спряли  Embarassed

Доста безотговорно  Rolling Eyes
[/quote]

Не се гордея с това, ако забеляза. Sunglasses
Гледах да не се паникьосвам и стресирам излишно. Ако си достатъчно позитивно настроен , а не наплашен и спечен всичко си идва на мястото.  Wink

# 9
  • Мнения: 27 524
Гледах да не се паникьосвам и стресирам излишно. Ако си достатъчно позитивно настроен , а не наплашен и спечен всичко си идва на мястото.  Wink

Така е, да.  Hug До човек си е. Аз лично не бих рискувала, но съм си шубе по принцип.  Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 389
Много ви благодаря за отговорите. Вече мисля по-позитивно:) На 29ти съм на преглед и тогава ще кажат:) Възможно ли е тогава шииката на матката да се е възтановила или няма такава вероятност?

# 11
Здрасти, аз съм със серклаж, в момента съм началото на 8-ми месец. Преди 10 дни се върнах от море, живея си съвсем нормален начин на живот, но  не ходя на работа. Иначе си върша домакинска работа, разходки и изобщо всичко без секс. Пия и магнерич през цялото време.

Общи условия

Активация на акаунт