Кухня на плоскости

  • 4 666
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Как излиза по-евтино-готова кухня или на плоскости и от къде се купуват плоскости?

# 1
  • MJF
  • Мнения: 8 528
има теми за кухни и то не една.всичко е относително при цените.дори ако разгледаш темите на тази и предишната страница ще видиш и плоскости и т.н. има и търсачка. Peace Peace Peace

# 2
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ако се интересуваш откъде се купуват плоскости, не е зле да напишеш от кой град си Wink

# 3
  • Мнения: 48
Ако се интересуваш откъде се купуват плоскости, не е зле да напишеш от кой град си Wink
от Варна

# 4
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
А можеш ли да си я изчислиш и оразмериш, за да дадеш да ти я режат и кантоват?
Мен този въпрос ме интересува, защото исдкам едно шкафче допълнително. В склада има от моя цвят, но не занм как да изчисля какви размери плоскости ми трябват и къде да са кантовани, къде не, за да се сглоби шкафа. newsm78
БЯх там майсторът като поръчва плоскостите. Той си беше направил подробен чертеж и списък под него с размери и на всеки размер уточнявахе- дълго, късо. КАкво значи това, някой знае ли?
Например казва 60/40 дълго
после пак 60/40 късо и т.н newsm78

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Ако не си наясно, лесно можеш да сбъркаш.
Примерно 60/40 дълго е: по късата част на голямата плоскост е 60, по дългата - 40. Канта е само от едната страна с размер 60 (думичката дълго). Много рядко размерите са в см, даже на 100% са в мм бих казала.
Отделно зависи колко дебел кант ще се ползва - от там и намаляване на плоскостите на вратичките, а и за да се отварят също трябва да се намалят. Общо взето плоскостта за 1 вратичка се намалява от всички страни с по 7-8мм за кант с дебелина 2 мм.
Най-добре е да се говори или да помага човек, който разбира (и обикновен дърводелец върши работа).
Правих си проекта на кухнята и гардероба сама, на аутокад. Не ми е професия, съвсем друг вид инженер съм. Ползвахме фирма за нарязване и кантоване, но човека от там ми помогна много и първия път направо ми върна проекта и разкроя с обяснения точно как да ги сметна и напиша. Каза ми коя програма да си намеря за автоматично разкрояване на големите плоскости. Справих се.

steidi, като сума пари излиза доста по-евтино, но не броя моят труд и труда на баща ми и мъжа ми са сглобяването после.
Предпочитам този вариант, лично за нас.

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 14:12 от ЕлиТ

# 6
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
ЕлиТ, много ти благодаря за отговора.   bouquet  Ако искаш, бил и споделила малко инфо за програмата и това, което ти е казал човека в склада на лични. Много ще съм ти благодарна. НА мен ми трябва един шкаф и никой няма да тръгне да се занимава с него. Всеки иска цяла кухня, за 1 шкаф не мога да намеря никой да ми го направи. Sad

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
ЕлиТ, може ли да ми кажеш коя е програмата, за да си я потърся? Аз чертах на кума (дърводелец) секцията в детската и кухненските шкафове, а той си ги разкроява сам, но водихме едни дъъълги разговори от къде колко ще отнеме, като че ли на мен това ми е работата. А на кухнята ми направи 2 от вратичките 3см по-дълги от начертаното, и чекмеджетата всички с различен размер, и трябваше да си ги оправя после ooooh! Ще строим къща и там се очертават много поръчки, искам поне това , което е плоскости , да си го поръчам да го отрежат и обкантят, и без това мъжът ми си сглобява всичко.

Джемма, сериозно ли никой не иска да ти го направи? Кажи размери и за къде е, може пък да го измислим тука.

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Програмата е PlanIQ, но в нея ръчно въвеждаш размерите на парчетата, дали могат да се въртят при рязането или не и бройките им. Майстора трябва да каже и колко е разстоянието, което трябва да се въведе като параметър, между отделните парчета при срязването. Трябва предварително да си уточнила всичко до мм. Обикновено фирмите имат машина за рязане с автоматично подаване на файла, който изплюва тази програма или пък майстора задава размерите от разпечатан същия файл.
Има и други програми, питайте този който ще реже.
За самото проектиране има пак разни платени програми, аз се справях с наличните такива Simple Smile
Сега в нета попаднах на тази програма, като надстройка на Аутокад. Платена е, но има трайъл период, поне на сайта така пише. Не съм я пробвала.

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Благодаря, ще видя дали е лъжица за моята уста Joy Аз съм чертала на Аутокад, но преди десет години и само на първите две версии, качих нова наскоро и нищо не успях да направя Embarassed В краен случай ще потърся някакъв учебник, защото роднина да ти върши работааааа.... Sad

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Ето как изглежда един от моите горни шкафове на гардероба:
1 и 2

# 11
  • Мнения: 2 891
Eли, тази работа изглежда сложна  Laughing Не е лъжица за моята уста.

# 12
  • Мнения: 18 542
Трябва да се има предвид и посоката на фладера при разкроя, да не стане едната вратичка с хоризонтален  Laughing

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
ЕлиТ, моите чертежи на ръка изглеждаха по този начин приблизително, значи ще пропусна усвояване на програма, да не се затормозявам излишно Grinning Таблицата ми беше от голяма полза, моя дърводелец много ще я хареса, аз му бях връчила списък с размери и да си обкантва където сметне за нужно, според чертежа Mr. Green Че даже може да мина и без дърводелец Mr. GreenКато гледам,  предвидила си по 7мм намаляне за вратите по височина  и ширина, и 2мм за фазера. Разделитела не ти ли е с 1мм над необходимото? Rolling Eyes Ако се сетиш за още някоя тънкост, ще съм ти мноого благодарна  bouquet

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
Мда, 2*18 е 36, не 35.
Размерът на разделителя на чертежа трябва да е 664/500. Баща ми го е натъкмил без даже и да ми каже, че съм сбъркала.
Ако се сетя още нещо, ще пиша.

И аз така не научих Ално-то - не ми е трябвала 3д-визуализация Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт