Майка или чудовище?

  • 5 213
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 662
Сутринта се загледах в "Здравей България". Гостуваше една бивша работничка от "Социални грижи"-Слатина. Бивша, защото точно днес беше напуснала, заради прикриването на един случай с блудство с дете на 4 годинки. Случаят датира от миналата година, не съм гледала тогава предаването, но с няколко думи обяснявам какво научих от днешното предаване. Миналата година детето се оплаква на близък на семейството, че вторият му баща е блудствал с него. Човекът, веднага завежда детето на лекар-прави се експертиза, която потвърждава деянието. За по-сигурно го води и на втора комисия-отново същото. Обръща се към социалните в Слатина. Оттук започва гаврата. Както обяснява бившата служителка, при такъв сигнал и две независими експертизи, детето веднага е трябвало да бъде изведено от домът, където е и извършителят. Но, такова нещо не се случва. Вече повече от половин година, се прикриват доказателствата по случая, отделно се бави решението и т.н. А през това време детето вече е станало на пет годинки и продължава да съжителства с този изверг. Като слушах, директно на глас псувах, как е възможно такова нещо  #Cussing out. Докато не ми се изясни-тук се появява "майката" /в кавички, защото това не е майка, а урод #2gunfire/. Още на следващият ден след намесата на роднината, тя води детето при трети лекар-само, че частен, който прави трета експертиза, с категоричното мнение, че детето не трябва да бъде срещано с психолози и да се слуша какво говори, защото... това ще окаже негативно влияние в развитието му. С две думи-не само, че си било съчинило всичко, ами дай абсолютен игнор, че току виж някой му повярвал ooooh! ooooh! ooooh!. Бившата служителка обясняваше, че при разговорите с детенцето и двете първи експертизи, категорично се установява посегателство върху него. Но, "майка" му, категорично забранява достъп до детето оттогава. Защитава вторият си съпруг... Жената от социалното каза, че близо половин година се опитва да накара някой от колегите и да се заеме със случая, но просто случката умишлено се прикрива. Затова тя днес е напуснала работа ooooh!.
Нямам думи, от сутринта се чудя как такива неща се случват. И то в София ooooh!. Но още повече се чудя как е възможно да има такива "майки"-това са животни, не хора... Единствено надежда ми дава обстоятелството, че биологичният баща на детето е започнал дело, за да си вземе детенцето. А, тази "майка", според мен заслужава нещо повече от затвор  #2gunfire #2gunfire #2gunfire.

# 1
  • Мнения: 4 733
Отвратително. мисля има много случаи на насилвани деца от втори бащи. Неясно защо, но майките почти винаги прикриват мъжете си. По спомени от четено из вестници говоря.

# 2
  • Мнения: 824
Убягват ми точните думи за коментар...
Не искам да повярвам,че съществува такава "майка".

# 3
  • Мнения: 3 268
Такива неща толкова ме нараняват и отвращават,че вече не ги гледам.Изхабени са ми нервите,не мога да го понеса.Тази жена ми се иска да я удуша,ама ще й е малко.

# 4
  • Мнения: 2
За такива изроди не им трябва нищо повече от това да ги вкарат в затвора.
Там може да има крадци убийци всякакви изверги ,но всички мразят педофилите.
Сестра ми имаше колега който работи в затвор и е казвал ,че такива изверги всички затворници ги мраят и ,че не издържат много преди да се самоубият ,защото ги ползват за "момичета" в затвора а за всеки слуйай да не има хареса ги побиват здрво , а надзирателите се правят ,че няма такова нещо.Затова дано го тикнат ненормалника в затвора! #Cussing out

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 12:47 от Vorax

# 5
  • Мнения: 1 558
Отвратително. мисля има много случаи на насилвани деца от втори бащи. Неясно защо, но майките почти винаги прикриват мъжете си. По спомени от четено из вестници говоря.

Много си права, за съжаление.
И това оставя травми за цял живот

 #2gunfire #2gunfire #2gunfire за такива

# 6
  • Мнения: 14 133
Горкото детенце!!!  Cry
Дано да го изведат от тази ненормална среда и осъдят изверга.  Praynig Praynig Praynig Praynig

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Аз не мога да проумея какъв го търси детето още там? Защо не е изведено. Не са ли достатъчни експертизите? Защо ще се вярва на майка, която ще е отговорна за тези неща? Баси за какъв дявол са тия социални? Дайте да направим нещо. Лошо ми става като си представя даже какво му е на това дете.

# 8
  • Мнения: 1 447
Направо настръхвам като чета за такива случаи.Каква е тази майка да защитава мъжът си пред детето.
Дано биологичният баща успее да си вземе детето,тази майка не заслужава да бъде майка.

# 9
  • Мнения: 662
Аз не мога да проумея какъв го търси детето още там? Защо не е изведено. Не са ли достатъчни експертизите? Защо ще се вярва на майка, която ще е отговорна за тези неща? Баси за какъв дявол са тия социални? Дайте да направим нещо. Лошо ми става като си представя даже какво му е на това дете.


И аз това се замислих, не може ли нещо да се направи. Това, което Лора Крумова каза е, че социалните отказват да гостуват в предаването. Майката също се крие... Просто се ужасявам в каква държава живеем... ooooh!

# 10
  • Мнения: 242
просто нямам думи да изкажа ужаса и възмущението от такава майка и такъв дом smile3511

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 351
 От месец на сам, не гледам БГ телевизия а още по- малко новини или сутрешни блокове точно заради подобни извращения. Цялото ни общество бездейства. Горкото детенце  Sad дано да се спаси и да не се превърне в същото чудовище като насилника си  Praynig

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Ужасно. Възмутително. Но далеч не изолиран случай.

# 13
  • Мнения: 47 982
не съм гледала, но живея в района Shocked
честно казано- яд ме ече служителите на социалното нямат повече права, макар че за пръв път чета да са имали желание да направят нещо де
иначе знам че има такива хора, и такива майки и бащи и изобщо...жалко
полицията няма ли някакви правомощия в случая?

# 14
  • София
  • Мнения: 15 465
http://dnes.dir.bg/2008/07/18/news3208716.html
Още една майка за която може да се зададе същия въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт