Ваканция ли е прекарване на отпуската в България?

  • 8 226
  • 101
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Говорим си с моята фризьорка румънка за ваканции и тя ми казва:"Така ми се иска някъде да отидем за ваканцията, ама да не е в Румъния, че там не е истинска ваканция."

Като се замисля и моите чекмедженца -спомени в главата са разделени на две: лято в България и лятна ваканция някъде другаде.

Истинска ваканция ли е за вас едно прекарване в България?

# 1
  • Мнения: 3 521
Зависи какво разбираш под ваканция.
За мен е да правя нещо различно от това, което правя тук. Какво правя тук? Гледам си детето, работя, готвя, чистя, пера, уикендите обикаляме на някъде(Италия, Австрия или ако се случи по-дълго някъде по-далече). В БГ има на кого да оставя малката, вечер не е проблем да излезем и да се приберем в 6 сутринта, защото има кой да се погрижи за дребното, готвят ми, сервират ми, отсервират ми, перат ми дрехите, че и ми ги гладят...т.е. да, за мен отпуската в БГ си е ваканция. Хотел "При мама" Wink

# 2
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ох, добре че си ти Калинка, че да освежаваш малко форума с теми  bouquet


за мен ваканцията в бг е истинска отвсякъде, при мама и свекърва ми- не ми дават една краставица да нарежа.
гласът ми се чува само ако трябва да внеса малко ред при разбеснелите се деца. съчетаваме море/балкан и раздумка с близките.
обожавам лятото в България и нямам търпение Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 5 183
Ами аз си ходя веднъж на 3-4 години и с нищо не мога да го заменя.
Но и ваканциите по островите наоколо с мъжа ми и детето също са незаменими  Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 3 804
естествено 4е е ваканция,нашите са заети с децата,така 4е с мъжо можем да излезем само-ина4е тук или ако сме някъде другаде-просто няма на4ин а и нали има поговорка
у дома и стените помагат  Laughing

# 5
  • Мнения: 2 257
Ваканция е от гледна точка на "помощния персонал" - цяла армия от помагачи за дечко, мързел, ядене, пиене, спане. Супер натоварващо (и изнервящо понякога) преживяване от гледна точка на срещи и следване на график за купони и маси. Като си бях във Флорида исках да си дойда тук, за да си почина; сега искам да си ходя там, пак за да си почина.

Освен да ида на Луната, там пък може и да има угодия.

# 6
  • Мнения: X
Не, не е ваканция лично за мен
искам отделна ваканция, само за нас тримата

и при мен мама се опитва да предложи ALL INCL, ама ми е супер неудобно
едва я спираме да спре да готви

затова и за догодина сме се разбрали: в БГ само 2 седмици, за да останат още 2 за други места

# 7
  • Мнения: 1 132
За мен е ваканция. И аз като surfline oбожавам хотел "При мама"  и детска ясла "При баба"  Wink .  Обикаляме из страната и показвам на мъжа ми красивата му втора родина. Обикновенно като го попитам къде ще прекараме ваканцията отговаря- "Как къде, ами в България''. Евентуално след това се мислят други дестинации.

# 8
  • Мнения: 1 242
Да, вкъщи релаксирам. От няколко години сме си наложили програма минимум и почивката е пълна.
Все по-трудно обаче ми става да се капсуловам от външните, политически и икономически дразнители. Даже и за две седмици престой успяват да ми качат адреналина.
Независимо от това се опитваме да опознаем и останалия свят с някой и друг трип. Wink

# 9
  • Мнения: 3 423
Истинска ваканция ли е за вас едно прекарване в България?

Не е! Дори и да си на курорт,
не е ваканция. Натоварване е.

# 10
  • Мнения: 1 271
Ми, не е ваканция за мен.
Освен моите две там има още едно(племенника) та с три деца -то това ваканция ли е?
Там няма кой да ми ги гледа-за моите все не остават свободни хората и се налага да ги водим с нас навсякъде-това мога и тук да го правя, без да харчим пари за път и подаръци  Naughty

# 11
  • Мнения: 3 367
Ne!Не е нито времево,нито парично,нито релакс оправдано,и преди, и след децата. Прибирам се само за да видя близки,ако не бяха те нямаше да ми се случва почти хич. Уморявам се ужасно и после буквално ми трябва половин месец да се възстановя.
На ваканция ходим 4та тук (или 2та без деца ако намерим кой да ги гледа).

# 12
  • Мнения: 7 605
Определено НЕ Е.
Трябва да се паzарува, да се готви, да се 4исти, както и у нас. БаЩа ми каzва, на гости си само първите 3 дена  Laughing ...и наистина, не са длъжни да ми Шетат. Детето не е свикнало с тях и съответно е винаги плътно до нас. Те се съобраzяват с нас, ние с тях.... Хубаво е 4е се виждаме с роднини и приятели, но не е отпуска.
Като добавя и раzо4арованието си от БГ като цяло, високите цени и лоШото обслужване, сме си реШили да ходим към БГ само веднъж годиШно ве4е и то zа 10 дена макс, а ина4е някъде на курорт да се отпускаме  Sunglasses

# 13
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
НЕ
От няколко дни воЙуВам тук с някои хора ,4е моето посеЩение в БГ не е ваканция.Ами аз си отивам в нас,в нас не мога да сьм вьв ваканция....нали сьм си в нас Thinking Tired.
Опитвам се след посеЩението в БГ да има и малка (този пьт) ваканция и тук.... Laughing,така оставам доволна,ина4е е все едно не сьм била в отпуск Crazy

# 14
  • Мнения: 1 545
За мен е. Определено "при мама" е супер ол инклузив, а малкия е супер щастлив там. Но с изкючение на лятото, когато той беше на 3 месеца, кърмех постоянно и прочие, никога не сме оставали само вкъщи, все сме обикаляли или из България, или на море в Турция, или другаде.  Тъй че не е просто стоене при мама. Не се натоварвам с посещения при роднини или приятели натагадък, който успея и когато успея да видя.

Общи условия

Активация на акаунт