аугминтин в ранна бременност

  • 624
  • 5
  •   1
Отговори
  • бургас
  • Мнения: 16
здравейте,
интересуваме дали на някой му се е налагало да пие антибиотика аугминтин през първия триместър от бремеността и дали след това е имало някакви аномалии при плода?
Благодаря ви

# 1
  • Мнения: 3 621
не съм пила антибиотици по време на бременноста, знам че аугментина е силничък, и все пак ако доктора който ти го е изписал знае че си бременна се е съобразил с това, ако нещо те притеснява консултирай се с още един лекар за да си по - спокойна, защото наистина май през първия триместър си е рисковано да се пият каквито и да е лекарства да не говорим за антибиотици
Късмет и лека бременност

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
А пих Аугментин първия триместър.Ходих при трима лекари за мнение, но наистина се налагаше.Детето ми се роди здраво, без аномалии.Пъпната му връв беше се увила около врата, което създаде малко проблени, но това не беше благодарение на Аугментина.
Леко бременеене.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Аугментин и Оспамокс са безопасни при бременност.

# 4
  • Мнения: 1 512
Не ми се е налагало да пия антибиотици през време на бременноста ми, но ако си уведомила лекаря за твоята бременност не би изписал антибиотик, който евентуално би могъл да навреди на бебето.

# 5
  • Мнения: 1 763
През първия триместър съм пила Оспамокс. Аугментин пих към петия месец. Бебето се роди живо и здраво.

Общи условия

Активация на акаунт