Аз ли имам лакомо бебе или нещо не го храня както трябва :(

  • 1 787
  • 8
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 442
Имам бебе на 2.5 месеца и правя втори опит да спра АМ. Кърмя го на поискване,след това давам АМ, но той прави опити да се отбива и аз се пробвам да минем само на кърмене,но не става Sad Кърмя го от двете гърди,по около 20 мин на гърда,но той после още е гладен. Плаче,не мога да го успокоя или смуче настървено ръката си или биберона-залъгалка. И така му давам АМ и той омита всичко и после повръща като замаян,залива ни целите,по пода тече чак. Първите 3 дни само кърмех,висеше ми на гърдите по 1ч и повече и после 30мин почивка,през която той плаче хайде пак на циците ми. Държах го без ограничение на гърдите ми,уж като суче да стимулира производството на мляко,но то пак не му стига и вчера по съвет да педиатърката го държа само по 20мин. на гърда. Но днес,вече е 4ти ден не издържах и  започнах да му давам АМ,че се изтормозихме и двамата.
Започнах да кърмя нощем,яде през 3 часа и му стига само от едната гърда, дори снощи направи почивка межди две хранения 5 часа и нещо,чак не можах да повярвам, но след това се започна през 1ч да цоцка.
Но през деня номера за по-големи почивки не става, яде като ламя #Crazy
Надявах се 3-4 дни да са достатъчни да спра АМ,но не,уви....
Пробвах да му давам млякото с лъжичка,не иска,реве.Прочетох за чашка с накрайник,но в магазина казаха че те били за бебета над 6 м.
Какво да правя вече не знам... newsm78
Моля, помагайте !!!!

# 1
Второто ми дете понякога много плачеше след кърмене. Мисля, че бяха колики.
Дохранвах го с лъжичка, да не се отбие.
Отначало изглежда трудно. Може и лъжичката да не е удобна на детето, аз давах с обикновена малка за кафе.

# 2
  • Мнения: 2 401
Ти не пишеш как наддава бебето? Хубаво е че си започнала да го храниш нощем, защото това ще ти помогне да имаш повече кърма! Със сигурност обаче като му ограничаваш времето за кърмене кърмата няма да се увеличи, а и е хубаво да го оставяш по-дълго на едната гърда за да е сигурно, че е изял задното по-калорично мляко, което все пак ще го засити за по-дълго. Иначе, ако смяташ че кърмата не му достига би могла да си купиш лактогонен чай, бирена мая, овесени ядки, жито и да опиташ с тях да я увеличиш.
Все пак да не би наистина това да са колики, а ти да си мислиш, че плаче от глад?

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 442
Мислех дали не са колики, но след като му дам шишето с АМ, млъква и започва доволно да яде и след като напълни до горе шкембето, повърне обилно и няма рев.
Първия месец наддаде 1 150, втория 1050, но като се има предвид,че след всяко кърмене го дохранвам. Обикновено изяжда около 60 мл. а имаше един период в който омиташе 90 мл и то след като съм го кърмила от двете гърди по около 20 мин от всяка гърда !!! Сега нямам представа как наддава,защото днес е петия ден откакто се мъчим и двамата да минем само на кърмене.
Четох тук в сайта за задното мляко, но как да разбера дали стига до него не знам - за какво да следя докато суче или колко дълго време да го държа на гърдите ми? Имам вдлъбнати зърна и го кърмя с каучукови зърна и вече ме болят моите зърна,а ако не кърмех с тях, сигурно вече кръв щеше да тече от мен..
В началото много ясно го чувам как гълта,направо се чува "гъл-гъл" и здраво е засмукъл зърното и така около 3-5 мин, после започва да си играе със зърното много дълго време. Много рядко го чувам накрая на дългата игра да направи още малко "гъл-гъл".
Старая се да го оставям на всяка гърда докато сам я пусне или заспи, но понякога започва да реве,захапва зърното,дръпва един-два пъти,пуска,аз го натискам пак да захапе,той пак дръпва един два пъти и започва да ме бие с юмручета и аз бързо му давам АМ и той или започва да яде или си играе със шишето.
Направо не мога да разбера, имам чувството ,че сигналите и ревът му както като е гладен,така и като е сит,са едни и същи и няма разлика в интонацията например.
Пия чай на Хип, ям мюсли, наливам се с вода, започнах да пия Рицинус 5....
Много съм объркана какво да правя...

# 4
  • Мнения: 2 401
Според мен когато след сукане усещаш гърдата си омекнала би трябвало бебето да е изяло задното мляко в моя случай то просто само си пуска, като преди това суче интензивно. Иначе това, че се дърпа докато суче(някой път и се разревава) го има и при нас  и аз пробвам различни варианти или  давам и другата гърда да пробвам дали иска още  или просто разбирам,че се е нахранило и затова се нерви и го занимавам с нещо друго. Надявам се и някой друг да се включи със съвети, ако искаш виш тези статии дано с нещо да са ти полезни, успех!
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14870
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20138

# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 442
Благодаря ти vezdica_m  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 401
Ако искаш пиши, как се развиват при вас нещата! Аз сега отново ти прочетох постовете и това, което казваш, че след като изяде добавката бебо повръща или просто си играе с биберона и не яде и това ме навежда на мисълта, че може би все пак не става дума за глад. А това , че се дърпа и реве както ти писах ми е доста познато обаче  при мен съм сигурна , че има кърма просто знам , че има други причини, най-често на бебо му е нервно или понякога топло, ако лежи в мен докато суче, освен това си спомних, че като беше на два месеца имаше период в който често като свалях бебо от гърдата се разреваваше, не защото му се ядеше, а защото просто искаше да си виси още време и като го занимавах с нещо той се успокояваше( а и моят бебо май си е от по-ревливичките).
 Затова си мисля да не би и при вас да е нещо подобно и с времето да отмине. Hug

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 442
Ами аз се отказах да се тормозя по цял ден, че не ми стига кърмата, че дохранвам, че бебчо ще се отбие и си казах каквото ще да става, няма да си държа детето гладно, защото през тези дни все плачеше, неспокоен, трудно заспива, няма гукане, няма усмивки за мама и пак започнах да му давам АМ.
Може би излишно съм се стреснала, че се отбива , защото го кърмих със силиконови зърна,а биберона на шишето е от каучук, който е по-мек. Купих си каучукови зърна и сега засуква без рев.
Засега... Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 2 401
Най-важното е , че с бебчо сте спокойни и въпреки трудностите си се кърмите, пък и доколкото знам има доста случаи в които въпреки дохранването бебетата продължават да си сучат без проблем!

Общи условия

Активация на акаунт