Какви странни плодове и зеленчуци /храни/ се срещали там където живеете?

  • 65 258
  • 223
  •   1
Отговори
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Да вмъкна и аз нещо интересно за което бихме могли да си бъбрим през този летен отпускарски период.
 blahblah blahblah blahblah Popcorn  lalalala
Сега даваха по телевизията за нов метод на отглеждане на дини чрез който те придобиват квадратна форма, която позволява да се транспортират по -лесно и същото време да се съхраняват за по- голямо удобство в хладилниците без да разместваме скарите ако например сме си купили по - обемиста диня. Методът е разбработен в региона Емилия Романя . Имало и такива триъгълни форми, само че не показаха такава.
Прилагам и снимка на квадратните


Общо взето методът се състои в това че динята расте в квадратна кутия и набирайки размери се формира в квадрат.
Стана ми интересно дали там където живеете има някакви интересни методи на отглеждане или добиване на плодове, зеленчуци, а защо не и да показваме снимки на храни които са по- необикновени и нетолкова познати в държавите в които сме?

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 20:05 от Lindita

# 1
  • Мнения: 1 436
Сещам се, че при нас продават кактусови листа за ядене:



А, и карамбола - това нещо:

# 2
  • Мнения: 5 183
Кактусови листа?! newsm78
Как то4но се консумират?

# 3
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Кактусови листа?! newsm78
Как то4но се консумират?
Тук съм гледала готварски предавания и ги правиха панирани.  chef

За мен няма странни плодове,тъй като това съм учила(Тропично и субтропично земеделие),но не всички ги бях виждала на живо. Peace

# 4
  • Мнения: 5 183
Анита29, чувала ли си за кумара и феджоя?

# 5
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Феджоя го знам като гуаява,а кумара е вид сладък новозеландски картоф.

# 6
  • Мнения: 5 183
браво  Hug  bouquet
за Феджоя = Гуава не знам, но аз пък гуавата не съм сигурна какво е.
Феджоята е зелено малко, леко на киви прили4а, но е лъскаво и гладко, а не мъхнато. Много полезно било. Богато на витамини. Леко стипчиво на вкус.

# 7
  • Мнения: 329
Lindita ,тези дини са много интересни.Нали е сезона на дините...... Whistling

# 8
  • Мнения: 2 786
Плодове и зеленчуци, специфични само за тук ... не съм срещала.
Но пък си имат някои типични храни като ... кафяв кашкавал, който е толкова сладък, че ...  Sick
Не мога да го ям ... уж е кашкавал, а ми идва прекалено сладък.
Слава Богу и половинката не му е голям фен  Sunglasses
По Коледа имат едни специфични манджи, дето ... честно да ви кажа едната ми идва твърде солена, а другата ... пак някакъв особен вкус, дето ... бе не ми понася  Sick
Има и един сладкиш, който е като от увита сладка "връв" без пълнеж.
Като кула, която "отвиваш" и си отчупваш парче:



Също типично за тук е пушена сьомга, приготвена по особен начин, всевъзможни рибни супички и кой знае какво още, за което не се сещам сега  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 147
За странни, не знам, но общо взето тук ям неща, които в България дори не бях опитвала... Стандартните вече авокадо, манго, ананас, папая, лайм..
Впечатлява ме разнообразието, по няколко вида домати, картофи, различни по вид, вкус, цвят..
Най - странни ми бяха звездите ( Ютурна ги е показала), и зелените банани, които се пържат и са страхотни гарнитури..
Най-различни риби - сьомга, халибут, риба-меч и подобни.. както и като цяло океанските деликатеси..

# 10
  • Мнения: 329
Също типично за тук е пушена сьомга, приготвена по особен начин, всевъзможни рибни супички и кой знае какво още, за което не се сещам сега  newsm78

Пушената сьомга ми е една от любимите храни.В България също я продават.
В Испания също много се набляга на рибните деликатеси.Не знам дали за цялата страна е така или само за тази част,която е на море.

# 11
  • Мнения: 3 804


при нас пък се консумира -плода на кактуса,само 4е е много бодлив и се отделя обелката с ръкавици

# 12
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
браво  Hug  bouquet
за Феджоя = Гуава не знам, но аз пък гуавата не съм сигурна какво е.

много харесвам сладко от гуаява, като видя все си взимам. дори правя едни сладки, които слепвам с това сладко, има ужасно екзотичен вкус и на мен много ми харесва.
сефте пробвах сок от това нещо, имаме приятел от колумбия който ни почерпи с него, ми повече от две глътки не можах да преглътна. сладко, сладко и много силен аромат, дори за моите екзотични претенции Crazy на плод не съм го хрупала.

на канарите продаваха такива кактусови плодове, взехме, ама нещо не ми допадна много newsm78

# 13
  • Мнения: 11 307

Киуаното ми беше много противно на вкус до момента от всички опитани екзотични плодове.
Втори път не си купих.Дори не знам откъде го внасят.
Но много обичам личи, папая, кактусова смокиня.

# 14
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
бе какви са тези дини, тез хора откачиха!
още малко многоъгълни тъпоъгълници ще направят, оляха се от експерименти и предлагане.

това е любимия ми плод, ама като го гледам никакви слюноотделяния не ми предизвиква!

Общи условия

Активация на акаунт