Екскурзия до Турция– Истанбул

  • 4 538
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, мами! Записала съм се на екскурзия в Турция до Истанбул и въпроса ми е колко пари ще ми трябват за допълнителните екскурзии и входовете за джамиите? Каква валута е най – добре долари или евро ? Скъпо ли е там искам да си купя нещо на пример блузки колко пари ще ми трябват и по- точно колко ще ме оправят? Много Ви благодаря предварително, защото не съм пътувала в Турция и всеки съвет е добре дошъл!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Здравейте, мами! Записала съм се на екскурзия в Турция до Истанбул и въпроса ми е колко пари ще ми трябват за допълнителните екскурзии и входовете за джамиите? Каква валута е най – добре долари или евро ? Скъпо ли е там искам да си купя нещо на пример блузки колко пари ще ми трябват и по- точно колко ще ме оправят? Много Ви благодаря предварително, защото не съм пътувала в Турция и всеки съвет е добре дошъл!  Simple Smile
Оооо,усещам ,че и в тази тема с Пина ще се включим с радост,защото ни е една от любимите и сме влюбени в Истанбул.Аз преди месец ходих със семейството си.Няма начин да не си видяла в програмата на фирмата-организатор цените на доп. екскурзии,но ако все пак не си ще спомена някои,без да претендирам да съм съвсем точна до стотинката Laughing,че пусто кое да запомня по-напред от тамошната си визита.Обзорната обиколка след пристигането ви е включена в цената,ще посетите Синята джамия/няма такса/,Змийската колона и Египетския обелиск са точно до нея/също без такса/,след това се отива в азиатката част,имаш 30 мин. за снимки и кафе/ако си го платиш Simple Smile/,после посещение на кожена фабрика/ако изобщо е включено във вашата програма/.От там насетне всяка доп.екск. се заплаща:
1,Двореца Топ капъ-25 евро/чавек
2.Света София и Еребатан-пак толкова приблизително
3.Църквата Св.Стефан,Египетския пазар+обиколка на Босфора с корабче-14 евро
4.Двореца Долма бахче-пак около 20-25 евро
5.Мол Джевахир-5 евро
В тези цени са включени екскурзоводското обслужване на български/беше на много добро ниво/,транспорт и входна такса за съответните обекти/ако има такива/.Всякаква валута е добре,можеш да обмениш още на границата,можеш и от тук още да си купиш турски лири,колко пари ще те оправят е сложен въпрос за всяка една жена,но не бих казала,че можеш да си купиш нещо по-изгодно ,отколкото от тук,или нещо по-различно.Аз лично не си купих никаква дреха,същите рокли,блузи,дънки,чехли и т.н. ги има и тук.Единствено на дъщеря ми взех две блузи ,за да не мрънка милата,че нищо не е донесла от Истанбул.За всички по-близки ,пък и за нас взех локум от Египетския пазар,пазарих само от една сергия,продавачът /и собственик/се оказа потомък на български турци,беше повече от щедър,докато пазаряхме ни почерпи с всевъзможни локуми,ядки,сушени плодове,направи ни отстъпка без да се пазарим,и накрая ни подари на мен и дъщеря ми гривни,а на мъжа ми-ключодържател.Баклавите и всякакви сиропирани такива са ми отровно сладки,но виж-локума,мммммммммммммммммм.
Ако имаш възможност да си го позволиш бих ти препоръчала да настояваш за настаняване в хотел 4 зв.,защото ние бяхме в 3* и е единственото ми разочарование от престоя ми там.
Ако имаш др.въпроси-питай!

# 2
  • Мнения: X
Сега забелязах,че си нова и няма да можеш да пишеш в този раздел,за това питай на лични.

# 3
  • Мнения: 11 747
Аз съм я пропуснала тази тема, чак сега я виждам!  Simple Smile
Съветвам те да потърсиш във форума старите теми за Истанбул - има една от преди месец, потърси по- назад за командировка в Истанбул, има и една за съвети, нея я има в Туристически справочник - Чужбина - закована тема най-отгоре в подфорума 'На път, море, почивка'

Macinka е дала цени, само уточнявам, че това е програмата на тур агенцията от Варна, ако пътуваш от София или друг град, най-вероятно програмата ви ще е различна, също и цените ще са по- други. Тези неща са описани с цени по сайтовете на съответната тур. агенция, на която се спрете.

Иначе за хотела, ние също спахме в 3* хотел и останахме много доволни! Всичко беше чисто, ново, подредено и удобно. Може би аз съм с по- скромни изисквания  Embarassed Само беше тесничко, но то нямаше и време да го усетим, съвсем за малко се отбивахме до стаята и да спим, иначе по екскурзии.
Била съм и в 5* хотел в Истанбул и определено не беше по-хубав от 3*, в който бяхме втория път, само беше по-широко, но пък локацията му беше доста по-кофти! Разбира се, от 5* хотел до 5* хотел често разликата е огромна!! Не само звездите са критерий в хотелиерството!

Общи условия

Активация на акаунт