Смешни истории по големия свят

  • 23 245
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
Откакто се отвориха границите бая народ излезна навън, някои са работели за кратко в чужбина, други живеят за постоянно там,трети  просто си почиват или обикалят света. С две думи,почти всеки е имал известно прекаран период извън България. И предполагам,че на почти всеки му се е случвало да си говори на родния език и да пуска коментари без изобщо да допусне,че има вероятност някой да го разбере. (Сега,ако обичате без коментари,за това дали е просташко и неуважително,всички знаем,че е така,нека просто да се посмеем Peace). Та ви питам,случвало ли ви си е да попаднете в смешни или неудобни ситуации, при среши с нашенци?
Ето и една от моите истории. Държа обаче първо да кажа,че ми е разказвана от един приятел, който настоява,че историята е истинска.Аз главните герои не познавам,но мога да разкажа и лично преживяни,просто тази история ми е най смешната.
 Та става въпрос за няколко нашенци музиканти,на турне из Германия. Били във Франкфурт, случката се развива в един от тамошните небостъргачи, качили се в асансьора, веднага след тях обаче влезнала и разкошна мадама на средна възраст. На единия му потекли лигите и почнал да нарежда: Ох на батя,нищо, че си малко дъртичка, ама като те фана,ще те скъсам, ох кво дупе, ох, ще те таковам... а бе целия монолог само в този ред на мисли. Жената абсолютно невъзмутимо си стояла и дума не обелвала. Дошло време да слиза,при което се обърнала  мацката към назето момче и на абсолютно чист български език му казала:
Аз може да съм дърта, ама всички к.рове, които съм строшила през живота си ти ги сложа на гърба, ще заприличаш на таралеж smile3532
Вие сте наред!

# 1
  • Мнения: 3 447
Ха, сетих се за една от гимназията  Simple Smile Учебна практика в Гърция. Вечер в Солун, наш'те пичове, почерпени, се шляят из града. Виждат полицай близо до хотела и единият решава да се покаже колко е ербап, и започва да псува полицая. Изрежда всички български псувни, които знае, полицаят го изслушва с любезна усмивка, след което казва на чист български "Вероятно сте се изгубили, но българската група е в този хотел отсреща"  Laughing
И друга - с приятели на сестра ми, които са на екскурзия в Будапеща. Вървят, снимат с камера, зазяпват група мацки и единият пита на български "Извинете, една свирка ще ми направите ли?". Момичето го поглежда възмутено и казва "Не, разбира се!". Тук пичът изпуска камерата от смях, документирано е на филма  Laughing

# 2
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
веднъж като пътувал в метрото в Милан  съпруга ми се натъкнал на групичка нашенси манекенки ,които се кискали и обсъждали хорат ,вижте този какъв е ,вижте я пък тази ,вижте го пък онзи и все неща от този сорт ,накрая стигнали и до мъжа ми и репликата била следната ," hahahaТоя пък как се е захили ,като чели  ни разбира какво говорим" Joy

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Големи смехорийки Grinning За сега само се записвам, после ще пиша случки и аз.

# 4
  • Мнения: 4 965
Хихи, на нас с 1 приятелка ни се случи преди 7-8 г. в чужбина /в заведение на съседна маса/ така да обсъждаме един пич - колко е хубав, колко е секси, как и какво и след 10-тина минути приказки момчето дойде на нашата маса и на чист български ни предложи да ни черпи по едно за хубавите думи.  Blush
А пък на българска територия, но с чужденци имаме история с моята колежка отпреди 2 месеца - бяхме командировка с наши колеги сърби и все им обяснявахме как последния ден ще си хванат самолет от Варна, а ние ще ги караме до там - те само се хилосваха и се съгласяваха да ги караме чак до Варна. Така, докато на 3-тия ден в разговор с мъжа ми по телефона /мъжът ми има някави далечни сръбски корени/, благоверният не ме светна, че на сръбски "карам" означава "чукам". Embarassed

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 22:11 от azaf

# 5
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
О, една весела тема.
Ще чета  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 514
Да, когато пожелахме на наши приятели гаджета - българин и сръбкиня "Хубаво да си изкарате" (отиваха да се забавляват някъде), момичето почервеня от срам.  Embarassed
А когато на мен за първи път македонци ми казаха "Утре ке те бараме", аз казах "Е няма ли да се опознаем първо?"  Joy Отде да знам, че значи "търся".  Laughing

# 7
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Анту а тия македонци не те ли прашаха нещо преди да те барат  Joy

# 8
Записвам се да чета.Може по-късно да разкажа нещо

# 9
  • Мнения: 494
Още една от мене.
Един друг приятел, пак в Германия, минавайки покрай  една просякиня и казал: Нямааам париии. Имаааааааааааааш ,изкряскала след него нашта циганка Naughty

# 10
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
а пък баща ми като бил в Италия отишъл да си купува сладолед и чул недочул как е  сладолед ,казал на продавачката ,вместо един джелато еди малато ,което означавало един болен ,продавачката го гледала гледала и той се върнал при групата ,питали го къде е сладоледа а той им обяснявал как искал малато Ама продавачката не го разбрала  Joy

# 11
  • Мнения: 641
Преди години ни гостува германка. Само сестра ми знае немски. Аз чат-пат английски.
Отиваме на заведение по обед и сядаме .Мацето иска нещо ама никой не я разбира /този ден сестра ми ми я повери да я развеждам из Пловдив/. Ама оная си пердаши на немски и пет пари не дава кой я разбира.
Накрая швабата се изнерви и вика "уотър уит бльом-бльом" Shocked А де!
Божкееее, това било сода, демек вода с мехурчета  ooooh!

Сега се сетих, че даже беше "вотър уит..." понеже "w" на немски е "в".

Последна редакция: пт, 18 юли 2008, 22:38 от Рамбо Силек

# 12
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
 hahaha

"уотър уит бльом-бльом" Shocked А де!
Божкееее, това било сода, демек вода с мехурчета  ooooh!
Joy

# 13
  • Мнения: 2 759
                        Случката не е моя, на приятелка е... Дългогодишна връзка с македонец, идвал амнайсе пъти в България, за пореден път на наша почва по Великден... Спят в мезонета на родителите на приятелката ми... Неделя сутрин, всички се излежават, само нашия герой станал рано-рано и слязъл на първия етаж да се мота... Вижда го сестрата на приятелката ми (страшно гадже) и го привиква весело в кухнята 'Абе всички спят, ама ако искаш ела да се чукнем'... Човека се вцепенил (момичето принципно си е доста отворено към живота), към 15 пъти си сменил цвета, но любезно отказал и побързал да си се качи пак на втория етаж  hahaha... Като се събудила приятелката ми, всичко и разказал, ама ни жив, ни умрял от страх... Какво е преживял докато я чака да се събуди ще остане завинаги тайна  hahaha... Тя естествено си умря от смях, докато му обясни традицията...

# 14
  • Мнения: 1 941
Значи отиваме в Прага. В центъра е пълно с малки магазинчета, в който има ужасни чешки сувенири от Китай. Влизаме в един магазин и аз почвам - егати селенията, пълни боклуци, кич.... А, зад гърба си чувам:"Ха, добър ден и на вас". После разбрах, че повечето такива магазинчета се държат от българи, пък аз не пропуснах да оплюя стоката във всеки, в който влязох.
И друга история - мой приятел фигурист. Средата на 80-те отиват на световно, не помня точно къде - но някъде из Италия примерно. По улиците навсякъде има дървета с малки портокалчета, а в тея години у нас портокалите бяха за Нова година както се сещате. Нашите хора супер учудени, че никой не ги обрал просто се чувстват длъжни да изядат колкото могат повече. А, те се оказват леко отровни и диуретични и май много не са успели да се състезават  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт