новите "Малки тайни"

  • 2 060
  • 16
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
пуснали са нови три вида "тайни": фикс за пълнени чушки с кайма, фикс за пиле с гъби и сметанов сос и картофен огретен. Някой ползвал ли ги е да сподели как са и имат ли  си някакви "малки тайни +" (примерно както помните кавърмата ставаше по-добре с по-малко вода)

# 1
  • Варна
  • Мнения: 366
Аз ползвах фикс за пиле  с гъби и сметанов сос. На мен страшно ми хареса това съчетаниера и бързо става.  chef

# 2
  • Мнения: 6 243
Аз пробвах "Малките тайни" за картофен огретен.
Почвам с кусурите: има чесън и мононатриев глутамат. Чесънът не ми се връзва с огретен Naughty. Глутаматът е необходимо зло, като си се хванал с полуфабрикати, ама не ми е приятно, че е там.
В рецептата е указано, че сместа от пакета се разтваря за 3 минути в студена вода. Не се разтваря. И при затопляне пак не се разтваря добре, иска бая енергично бъркане, за да се пребори човек с топчетата.
Плюсове: наистина става много бързо и спестява доста процедури по правенето на класически огретен (например картофине не се варят, а само се бланшират за 5 мин.)
Обобщение: няма да си го купя втори път.

# 3
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
например картофине не се варят, а само се бланшират за 5 мин
Аz правя картофения огретен и не варя картофите предварително. (става въпрос zа огретен беz фикс)

# 4
  • Мнения: 6 243
например картофине не се варят, а само се бланшират за 5 мин
Аz правя картофения огретен и не варя картофите предварително. (става въпрос zа огретен беz фикс)
аз ги варя, така че с фикса се пести това време, ама не си струва.

# 5
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
И аз вече пробвах два от новите фиксове. Сметаната с гъби не ми хареса на мен но на семейството да. Виж огретена го дообогатих малко и стана превъзходен. Фикса ми се разтвори като постоя повече от 3 минути и добавих малко гореща вода накрая. Нарязах и парченца пуешки пушени гърди и стана страхотно  chef Laughing Иначе от старите фиксове сме фенове на кавърмата. Не съм пробвала и фикса за кюфтета защото имам хубава кайма и не ми се иска да я блъскам с разни фиксове

# 6
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Аз правих онзи ден огретена стана чудесен.

# 7
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Пробвала съм всички малки тайни. Харесват ми  тези за пилешката кавърма, винения кебап и този с гъбите и сметановия сос. Купувала съм и този за кюфтета, не е лош, но определено може и без него. Оня ден майла ми взе от този за пълнените чушки, обаче не видях чушките да се различават по нещо от тези без фикс. Не се забелязваше, че има нещо ново. Не съм пробвала само този за огретена. 

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Аз това с гъбите и пилето ми е хипер странно да има фикс, щото то освен гъби и пиле, трябва само сметана. Е, какво излиза тогава, че фиксът всъщност е сметана на прах! Е, голяма далавера, нема що!  Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Пиле с гъби и сметанов сос го готвих,вкусно е:-)

# 10
  • u doma
  • Мнения: 170
Всички фиксове съм използвала без за "пълнени чушки". Най много ми хареса и на цялото домочадие картофения угретен.

# 11
  • Мнения: 249
Аз правих картофения огретен и ми хареса. Картофите ги пеках не ги варих.

# 12
  • Мнения: 8 505
А аз не използвам добавки от този тип,сущо супи на прах,бульони на кубчета и пр.

# 13
  • Мнения: 704
А аз не използвам добавки от този тип,сущо супи на прах,бульони на кубчета и пр.

Същото.

# 14
  • Мнения: 1 269
А аз не използвам добавки от този тип,сущо супи на прах,бульони на кубчета и пр.

Същото.
Подкрепям напълно ! Няма нужда да се тровим с изкуствени работи и без това ядем боклуци !

Общи условия

Активация на акаунт