Особен вкус на размразена кърма?

  • 763
  • 5
  •   1
Отговори
  • София...........
  • Мнения: 951
Здравейте:)

Когато размразявам кърма(първо стои в хладилника 5-6 часа и след това в съд с топла вода) и я опитам има един особен вкус - на метал или на кръв. Този вкус се усеща съвсем слабо, когато сравня с току що изцедената кърма. Кърмата не мирише на нищо. Годна ли е за консумация тази кърма ???

И още един въпрос да задам.
Тъй като се изцеждам и давам на бебо с шише, но понякога не ми достигат 30-50мл. и ако нямам извадена от фризера кърма давам АМ. Мога ли да се смеся изцедената кърма и добавката от АМ в едно шише до необходимото количество ???

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 02:53 от divna_

# 1
  • София
  • Мнения: 2 348
Често размразената кърма има мирис на сапун и не много приятен вкус. Виж в библиотеката темата за съхраняването на кърмата. Там пише подробно.
 За втория въпрос не мога да кажа нищо.

# 2
  • Мнения: 9 467
Не се притеснявай Peace-щом не мирише на вкиснато или на лошо няма проблем
Аз лично никога не съм дохранвала и нямам представа...питай във форума "хранене с адаптирано мляко и захранване".

# 3
  • София...........
  • Мнения: 951
Съхранявам кърмата във фризера в еднократните пликчета за кърма на MEDELA веднага след изцеждане. До сега не съм отваряла пликче по-старо от 3 месеца.

# 4
  • Мнения: 41
Поради този лош мирис изхвърлих 35 замразени чашки  от по 100-150 мл с кърма. Според съпругът ми си въобразявах, но сравнявайки прясно изцедената кърма с размарзената-нямаше нищо общо.

# 5
  • Мнения: 984
Кърмата мирише така заради ензим, който съдържа при някои случаи. Обаче е годна за консумация, стига детето да я приеме. Аз имах такъв проблем, но Ния я прие като добавих по една щипка захар на 200 мл кърма.

За мириса виж по-подробно в библиотеката и в блога на hedra.

Общи условия

Активация на акаунт