Къде простирате

  • 6 583
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте ,мами Simple Smile,и ние ,като много семейства в БГ,живеем в тясна панелка.След много мислене и какви ли не акробатикики установихме,че за да има пространство за дишане,единствения шанс е да усвоим терасата на хола/хич не ми се искаше заради прането/ и там да стане кухня-трапезария и хол.Но къде ще се простира newsm78,дрехи за сушене имам почти постоянно.Имаме и друга тераса/усвоена/,за момента това е вариант,но дали ще съхнат дрехите бързо.
Моля давайте някакви функционални идеи.Всичко ще ми бъде полезно.  bouquet

# 1
  • Мнения: 284
При това положение се прави външен простор  на усвоената тераса и си простираш през прозореца.В нашия блок гарсониерите нямат тераси и всички са с такива простори.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 972
Купете си сушилня! Вече 6 години я ползвам, е няма такова удобство! Е имам една скромна връвчица на единия балкон, но я ползвам само за инциденти. Ако другия балкон е остъклен и изолиран можеш да я сложиш там, нашата е в кухнята и ползва въздуховода на абсорбатора.

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09011171

# 3
  • Мнения: 217
Нямам възможност да простирам от вън ,че сме на първия етаж.
За сушилня идеята е добра,но дрехите напълно ли са изсушени и много ли се мачкат.И ако си взема комбинирана пералня със сушилня,мога ли да ползвам вентилатора в тоалетната/там мисля да я сложа/.Ще бъде ли достатъчен за парата.

# 4
  • Мнения: 19 473
Нямам възможност да простирам от вън ,че сме на първия етаж.
За сушилня идеята е добра,но дрехите напълно ли са изсушени и много ли се мачкат.И ако си взема комбинирана пералня със сушилня,мога ли да ползвам вентилатора в тоалетната/там мисля да я сложа/.Ще бъде ли достатъчен за парата.
Ако вземеш комбинирана перялня и сушилня, имаш нужда само от контакт и от водните връзки за пералнята. Водата при сушенето се излива в канала за мръсната вода, не изкарва пара, която да отвеждаш с комин или вентилатор. Проблемът там е другаде - такава пералня суши само половин пране, повече го намачква, хаби повече ток от самостоятелните сушилни, но пък имах такава и горе долу бях доволна. Ако нямаш място си е някакво решение. Но просто сушенето ще ти продължава повече време.

# 5
  • Мнения: 217
Да ,явно и този вариант не ме устройва.
Значи самостоятелните сушилни са до пълно изсушаване ,така ли?Ако я сложа до процорец дали ще си реша проблема с парата?

# 6
  • Мнения: 19 473
Не, може би не си ме разбрала напълно. Има и самостоятелни сушилни, които не се нуждаят от комин, а само от контакт. Така че ако имаш място за такава, взимай смело, никаква пара не излиза. Водата се събира в кутийка отгоре и ти я изхвърляш след сушене. А може и да си я сложиш върху пералнята и така да я ползваш. Трябва обаче да предвидиш и нещо друго. Моята специално много затопля помещението в което е и лятото не искам да я ползвам по тази причина и простирам навън. Също така тр. да има добра вентилация в помещението със сушилня. Но пара не излиза, просто се затопля много наоколо. Но пъ може само с моята да е така, не зная.

# 7
  • Мнения: 217
Да ,Ели разбрах те. Simple Smile
Не мога да сложа сушилнята вурху пералнята защото ,там ще е мивката,но пък така или иначе там където мисля да сложа сушилната е доста студено/особено зимата/,та от недостатък ще се превърне в предимство.Ще спра така или иначе слабото ни парно Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 11 114
При това положение се прави външен простор  на усвоената тераса и си простираш през прозореца.В нашия блок гарсониерите нямат тераси и всички са с такива простори.

Слагаш и един навес и решаваш проблема !
Сушилната според мен не е решение, не всякакви материи могат да се сушат ...

# 9
  • Мнения: 3 641
При това положение се прави външен простор  на усвоената тераса и си простираш през прозореца.В нашия блок гарсониерите нямат тераси и всички са с такива простори.

Слагаш и един навес и решаваш проблема !
Сушилната според мен не е решение, не всякакви материи могат да се сушат ...
И ние сме решили въпрос по този начин. Когато е много студено вътре на сушилка Peace

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имам външен простор, а при  лошо време използвам простора в банята. Имам и вътрешен сушилник  понякога и той  влиза в употреба.

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 20:41 от ivben

# 11
  • Мнения: 2 160
Аз имам тераси, но с тези строежи около нас и с всичкия прах, който се вдига от натоварената улица отпред, си реших проблема с вътрешен сушилник.

# 12
  • Мнения: 3 830
Имаме два простора на терасата. Един вътрешен и един външен.
Зимата сушим дрехите на сушилник вътре в стаята. Peace

# 13
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Аз простирам на вътрешен сушилник,особено детските дрехи,заради мухите.Навън имаме опънато въже-там простирам само чаршафи , халати,олекотени завивки,такива по-обемисти неща.

# 14
  • Мнения: 3 036
За малко навън за да се отнеме влагата от дрехите.
Иначе имам сушилник на остъклената тераса и друг в мокрото помещение.
Живея на центъра на града и има много прах и мръсотия.
Затова не си позволявам често да ги простирам навън.

Общи условия

Активация на акаунт