8-ми месец скъсяваане на шийката на матката с 40%

  • 3 247
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте, В 33 седмица съм и в сряда ходих на консултация, докторът ми каза, че имам съкращение на шийката с 40%, и трябва веднага да се пребирам в къщи и да лежа до около 10 август / по изчисления на 14 август влизам в 9-тия /, изписа ми и гинипрал 4 по 1. Сега съм многог притеснена и искам да попитам знае ли някой нещо повече за този проблем / до сега през цялата бременност не съм имала никакви проблеми /. Трябва ли само да се лежи или може и да се стои полуседнал / имам в предвид на фотьоил /? Колко процента от бебенцата родени в 32-32 седмица оцеляват и какви са опасностите?
Моля даайте съвет!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Има жени с месеци лежат заради такъв проблем и си раждат на термина. Не се притеснявай, но слушай лекаря си. Радвай се че не се е случило в 4 или 5ти месец, защото има много такива случаи.

# 2
  • Мнения: 1 868
Не се притеснявай ще успееш не е много времето до 10 август Peace
Трябва да лежиш не да седиш, гледай да е повече на лявата страна.Не на гръб!
В 33г.с. има мноого голям шанс, на мен са ми казали, че при следващата бременност да се моля да се докопам до 30г.с. и ще е супер.Но ти не се тревожи ще успееш има още малко, само спокойствие, книжки, телевизия и ще си изкараш до края!
Успех и да се похвалиш с бебчо Hug

# 3
Здравей !
Аз съм със същият проблем. Нямах оплаквания през цялата бременност и изведнъж контракции и скъсяване на шийката....Вчера ме изписаха от болницата. Едва ми спряха контракциите. Сега лежа в къщи и пия 3*1 гинепрал и 3*2 магнерот. Много съм притеснена, защото пак имам контракции, но са по-рядко. Термина ми е на 12-ти септември, а твоя кога е, защото на мен ми казаха да лежа до края на август ?

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 10:43 от marchandela

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Вярвай!!!Аз бях от началото на 5-и месец с 30% скъсена шийка(след два спонтанни аборта).Лежах и вярвах,че ще стана майка.Спокойствие ти трябва и...някой да те поглези Simple Smile.Успех Hug.

# 5
  • Мнения: 63
Marchandela, моят термин е на 14 септември, но както вече писах докторът каза да лежа до около 10 август. Не знам защо на теб ти казват да лежиш до края на август като на 12 влизаш в 9-тия, а после - да идва бебчо! Може би сте мънички още или и аз не знам , ние сме с 1 семдица напред по килограми и може и за това, но споко всичко ще е ОК. Аз горе долу свикнах вече с лежането, е ставам от време на време но не повече от 15-тина минути и то в интернет или пак седнала.
Е чао за днес и успех на всички!!!

# 6
  • Мнения: 23
и при мен лекаря вчера на прегледа ми каза че шийката е скъсена с 30%. а аз съм в 6 месец.Предписа ми магнерот-3 * 2 на ден, но не ми каза нищо от рода на трябва да лежиш или нещо подобно.Незнам аз продължавам да си ходя на работа?Какво да правя в този случай?

# 7
  • Мнения: 1 868
и при мен лекаря вчера на прегледа ми каза че шийката е скъсена с 30%. а аз съм в 6 месец.Предписа ми магнерот-3 * 2 на ден, но не ми каза нищо от рода на трябва да лежиш или нещо подобно.Незнам аз продължавам да си ходя на работа?Какво да правя в този случай?
Потърси второ мнение!
Аз доста изстрадах от лекарска немърливост, но не е мястото да разказвам.
Мисля, че не само не трябва да ходиш на работа, но и трябва доста да си почиваш и постоянно да си под наблюдение!
Успех!

# 8
  • Мнения: 945
В 33та седмица шансовете са 100% (с медицинска помощ), всичко вече им е раzвито на бебтата с иzключение на дробовете, но това се конторлира с апарати и медикаменти. След края на 37ма седмица бебетата вече са напълно раzвити.
Щом не те е пратил в болница, zначи не е толкова страшно. Може и да седиш, и да ставаш от време на време и малко да се раzхождаш иz апартамента, но гледай предимно да си почиваш, zа да не се увеличи раzкритието.
 
А лекаря ти провеява ли дали имаш контракции? Това също би трябвало да ти наблюдава...

# 9
  • Мнения: 143
 Не се притеснявай, защото повече си вредиш. Аз в 22 гс бях с 40% скъсена шийка. Лежах в болница, пиех лекарства само и само да устискаме до 28 г.с. Бях все на легло, само до лекаря излизах. Слава Богу, по лентичката можеш да видиш докъде сме стигнали. И с предишните бременности съм имала проблеми, но раждах в 9 месец.
 Мисля, че не ти е толкова притеснително положението, успокой се. На мен преди две седмици ми казаха, че вече ми е изгладена шийката, слагах и инжекции за дробовете на бебетата.

# 10
  • Мнения: 63
Благодаря ви за коментарите момичета!
Другата седмица пак ще ходя да ме видят но съм чувала че един път тръгне ли да се скъсява шийката връщане нема.
Но все пак 10 август идва, а най-вече бебчо да е добре!!! Praynig

# 11
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
В 22г.с. ми казаха, че шииката на матката ми е 1.5см! Както се вижда имам и друго дете 10кг и лежането не ми от най-лесните задачи! Но няма как, четох доста и полежавам! Колкото повече лежа, толкова по-зле се чуствам обаче! Ходя и в парка няма как, всеки иска своето! Надявам се нещата да затихнат! Термина ми е за 2 ноември, но ще раждам на 19 октомври, секцио защото!
Искам да попитам, дали сте чели в маймунскта тема за носенето на недоносените бебета на гърдите на майката, а не в кувиоз? Как мислите, след коя г.с. е възможно това?
Успех на всчики със сходен проблем! Дано да са живи и здрави!  Praynig  Praynig  Praynig

# 12
  • Мнения: 486
Lyu  - Мила, всчико , ще е наред.Нямала съм твоя проблем, но малката се роди в 29.г.с.От сега нататък, когато и да се роди бебето, ще се оправи, не се притеснявай, че може да го загубиш.
drize
'Искам да попитам, дали сте чели в маймунскта тема за носенето на недоносените бебета на гърдите на майката, а не в кувиоз? Как мислите, след коя г.с. е възможно това? ' - на въпроса ти в България, аз не знам болница с такава практика.Иначе зависи пот състоянието на бебето , а не от това в коя седмица е родено.
Ако искате да питате за недоносените бебета вижте в под форума ни 'Недоносенои дечица', Дано никога не се заседявате в този под форум  Hug

# 13
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Zoia_Alex, този пост ме зареди само с положително мислене! Много, много благодаря!   bouquet   bouquet   bouquet
Аз живея в Истанбул и за това си мисля, че ако недай си Боже  Praynig се роди по-рано да опитам така!  Hug

# 14
  • Мнения: 63
drize и аз като теб колкото повече лежа имам чувството че по-зле. Коремът почти през цялото време ми е втвърден - много странно вместо по-добре да става а пък то.....
Но още  1 седмица пък после дай Боже всичко да е Ок.

Общи условия

Активация на акаунт