Лечебно гладуване при Д-р Вергиния Георгиева?

  • 11 040
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
ПроЧетох доста иэкаэвания эа гладолеЧението и Че може да се отраэи положително на опитите да се эабременее, но не ми се иска да го правя на своя глава и вкъЩи. Тъй като эа д-р Емилова не намерих само добри отэиви, искам да попитам, някой има ли опит с Д-р Вергиния Георгиева ( http://www.georgieva.info/index.php?idse=b28b7af69320201d1cf206ebf28373980add1451 ) и програмата, която тя предлага?

Предварително благодаря эа информацията!

# 1
  • Мнения: 674
Здравей  E_lena   Hug Ти със цел бебе ли искаш да го правиш това гладолечение newsm78 Секс му е майката Mr. Green Гледай си живота, а Господ си знае работата Wink Според мен не е нужно да си създаваш излишни напрежения пък да не говорим за гладуване Wink
Успех и много късмет ти желая Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 4 884
Не знам от къде си чула,че гладуването помага при забременяване,аз знам точно обратното и мисля,че и другите мацки ще ме подкрепят.Мисля,че ако си решила да имаш бебе,сега е възможно най-неподходящият момент да гладуваш.Виж,като родиш,живот и здраве,тогава може,тъкмо ще трябва да отслабваш тогава Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 908
Аз съм чувала всякакви мнения и че е полезно и че е вредно да се прави когато се цели забременяваме.Но както казва Audulinka секс му е майката.Другите работи са някакви измислици или ако не са такива то са някакви спомагателни но не и основни.Успех Hug

# 4
  • Мнения: 135
Лечебното гладуване може да помогне ако има установен точен проблем за забременяването. А не просто да се гладува, за да се забременее. Основата на лечебното гладуване е организма да стигне до състояние, в което започва да се лекува сам като започва да унищожава "повредената" тъкан. Ако няма какво точно да се лекува, дългия период на гладуване само може да ти разбърка цикъла, хормоните и т.н. и не вярвам да има някакъв положителен ефект върху забременяването. А и организма се изтощава сериозно и това няма да е особено полезно ако забременееш по време на него или след него. Ако има установен проблем е друг въпрос. Тогава може да се консултираш с такива лекари за съвет и да си помислиш след като обяснят какво ти предлагат. Ти с каква цел се интересуваш? И има ли проблем, който лекуваш?  Познавах една жена, която беше ходила при тази лекарка и по това, което ми каза, не виждам смисъл да се ходи при нея при положение, че има достатъчно достъпна информация по тези въпроси и човек може да направи интелигентен режим за себе си. Не мисля, че тя дава кой знае колко по-различен поглед върху лечебното гладуване от това, което има като литература. В общи линии програмата е включвала неща, които е нормално да се правят ако човек иска да отслабне - физическо натоварване, плодове, студени и топли душове (с това последното не знам дали съм съгласна въобще).
Д-р Емилова познавам лично по друга линия, но и имам материалите, които тя дава на пациентите си. Не бих я следвала сляпо и безрезервно, някои от принципите й ми харесват, други смятам, че са доста крайни. Но пък именно чрез лечебно гладуване отслабнах с 30 килограма и съм много по-здрава отколкото някога съм била вече 3 години. Така че - зависи...  Hug

# 5
  • Мнения: 114
Благодаря ви за бързите отговори. То за секса ми е ясно, но тъй като оЩе не става  baby_neutral , въпреки Че си засиЧам овулацията с тестове, май веЧе леко превъртам Rolling Eyes.
инаЧе който го интерсува, това са темите които намерих по въпроса тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240315.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188910.0
Та тъй като не се храня особено здравословно, реШих Че може и да има полза от малко преЧистване на организма.
Преди години гладувах 7 дни по книгата на Л. КоваЧева и ако нямаШе полза - тогава целта не беШе забременяване - нямаШе и вреда...
Благодаря за пожеланята, и на вас успех!  bouquet

P.S. Проблем, който да трябва да се лекува, нямам или поне не знам да имам. Подробни изследвания оЩе не сме правили, все пак след 5 месеца опити (не винаги много целенасоЧени) ми се струва оЩе рано...

Последна редакция: нд, 20 юли 2008, 16:44 от E_lena

# 6
  • Мнения: 104
E_lena, преди да започна да правя опити с мъжа ми за бебе, отидох при моя фитотерапевт (д-р Димитър Пашкулев - той е писал "Сила за живот"2 - за български условия), за да ми даде режим за хранене. Исках да подготвя организма си за бременността. Той ми предписа капките на д-р Бах и ми даде насоки за хранене и всъщност на следващия месец дъщеричката ми беше вече на път Simple Smile. По-късно ходих на йога курс за бременни и там се заговорихме с няколко бременни точно за тези капки. Оказа се, че всички, които ги бяха пили (предписани и от други специалисти), в общи линии бяха забременяли от първия път.
Аз много вярвам в правилното хранене, а не в гладуването. Пък и, помисли, бебчо има нужда от здрав организъм, а не от организъм, който се чисти от токсини в този момент! Дори не съм убедена, че диетите са уместни и след раждането - особено ако майката кърми. При диета организмът също се чисти от токсини, които по мое скромно мнение ще преминат в кърмата... Успех с бебчо, а ако искаш да ти дам координатите на д-р Пашкулев, ми пиши едно ЛС.

# 7
  • Мнения: 3 294
Съжакявам за това което ще напиша , но не вярвам в лечебното гладуване  Peace Успех

# 8
  • Мнения: 1 699
На мен преди години ми помогна гладуването на д-р Емилова но за мигрената ми.За забременяване не ми звучи разумно да се гладува.По скоро както спомена едно от момичетата -правилно и здравословно хранене Peace

# 9
 Идеята д - р В. Георгиева не е много добра. Заведох майка ми в кабинета й. Отношението е меко казано некоректно! Единствената цел е да се посети лечебния център в Банкя. За 180 лева направиха преглед на уред, от който според мен не разбираха. Никакви консултации, никакви препоръки.

# 10
  • Мнения: 800
Първо, пет месеца опити въобще не са повод за притеснение. Второ, гладуването, особено през зимата, според мен не е начин да се подпомогне забременяването, защото създава стрес за организма, действително ще ти обърка хормоните и цикъла, а отслабената имунна система ще те направи податлива на вируси и инфекции. Ако се чувстваш напълняла, просто ограничи отделни храни, без да ги спираш изцяло и включи в менюто си повече плодове и зеленчуци. Трето, ако имаш съмнения, че има някакъв здравословен проблем, отиди на преглед и консултация с АГ, за да си сигурна, че всичко е наред. Може да има някакво тривиално възпаление, гъбички или нещо подобно, което се лекува за една-две седмици, но иначе пречи на забременяването.
 Успех и никакво гладуване!

# 11
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
firelady, а какви са тези капки на д-р Бах?

# 12
Здравете,тъи като до сега не съм участвала във форума ми е трудно ,но искам да ви пиша относно гладуването.Преди да родя сина си аз също реших да направя диета защото преди това бях направила спонтанен аборт и бях понапълняла доста ,та след спорта и диетата следващото забременяване дойде неусетно.Опитайте и вие но без много драстични диети!Успех

# 13
  • Мнения: 104
firelady, а какви са тези капки на д-р Бах?
Капките са само част от един цялостен подход към здравословен начин на живот; не вярвам, че само те, взети отделно, гарантират на 100% забременяване. Отидох при д-р Пашкулев, защото бях зле хормонално и лекарите не ми препоръчваха забременяване през следващите 8-9 месеца поне (преди това бях пила хормони) - не беше много сигурно, че ще го износя. Не очаквах, че ще забременея толкова бързо, затова решихме с мъжа ми да опитваме (хората чакат толкова дълго, докато забременеят!), пък през това време да променя режима си на хранене и да се подготвям за идването на бебето. И то просто взе, че стана Simple Smile.
Ето затова вярвам в правилното хранене, а не в гладуването.

# 14
  • Мнения: 1 045
Аз мисля че ако има жена забременяла след лечебно гладуване е защото е свалила няколко кг почувствала се е по-спокойна,желана и т.н,а не от изхвърлянето на токсините.Ако токсините пречат на забременяването по тази логика нямаше да има деца.Това е лично мнение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт