Киста на яйчника

  • 882
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте!
Преди 20 дена ме оперираха от спукана киста на десния яйчник и при операцията са ми махнали киста 2 мм от левия. Не са ми махали конци, казаха ми, че сами са си изгнивали. Преди седмица от лявата част на операцията започна да ми "сълзи". Искам да разбера дали това е нормално, дали не е свързано с "изгниването" на конците или е предизвикано от нещо друго.
Другото нещо, което ме притеснява е, че след операцията започна обилно кървене и лекарите ми казаха, да не се притеснявам и че на тази дата (на операцията) ще ми се счита нормалния мензис. Искам да знам дали е нормално ако първите няколко месеца мензиса ми не е много редовен, в смисъл или подранява или закъснява, защото днес определено ми подраня с 10 дена...
По принцип утре на 21-ви трябва на съм на контролен преглед, но незнам дали да ходя при положение, че съм неразположена.
И последно въпросче...  Wink При изписването ми от болницата ми казаха да не водя полов живот поне 20 дена след операцията. Рових се в Интернет и от някъде прочетох, че за този тип операции секс може да се прави след 2-4 седмици след операцията. Как да разбера дали съм се възстановила изцяло за да водя полов живот?  Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ванче, щом са ти назначили дата за контролен преглед, иди. Нищо, че си неразположена. Няма да уплашиш докторите с тая кръв. Освен това може да искат да погледнат все пак колко ти тече и дали всичко е наред.
Иди.

# 2
  • Мнения: 1 512
Не е нормално да ти "сълзи" от раната и това не е свързано със разпадането на конците.Няма значение,че си неразположена задължително отиди на контролен преглед именно заради причината,че раната ти супорира.А във връзка със секса е рано според мене да се прави в тези рамки.Без секс няма да умреш.

# 3
  • Мнения: 1 512
Към нормалният си живот ще се върнеш когато не изпитваш никакъв дискомфорт - не те боли раната, не изпитваш никаква болка ниско в корема.При всеки е индивидуално и всичко е до организъм.Никой не може да ти каже с точност.Ти сама ще разбереш когато си се напълно възстановила.Ти сама казваш,че не ти е до това в момента, значи не си готова.Търпение.

Общи условия

Активация на акаунт