кога започна да надава след раждане вашето бебе

  • 2 034
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Мойто е вече на 6 дни и не надава, а смъква по малко и се притеснявам, че не му достига кърмата. Да доуточня, че се роди в края на 37 г.с със секцио по спещност. Секциото се налагаше защото имах гениталлен херпес в 34 г.с. Въпреки това детето престоя в родилния канал без води повече от два часа, което се счита че е вероятно да се е заразил и му назначиха терапия със зовиракс. Днеска му е последния ден. Когато се роди заради лечението ми го дадоха чак следобеда на втория ден. Изобщо не можа да захапе зърното и пропусна едно две хранения и му дадох бутилка, но дори от нея с триста зора си изяде млякото. Следващтите дни се опитваше да захапе но не се получаваше много добре и аз започнах да се цедя вместо да му давам АМ. От два дена се научи да суче, въпреки че суче 5-6 минути и заспива, аз го дигам да се уригне и после пак суче 5-6 минути и така три пъти. Вчера правихме контролно кърмене и беше изсмукал 30мл, което според акушерката вече му е малко и на мен не ми достига млякото. Не искам да го дохранвам с АМ, но не е започнал още да наддава - роди се 3 кг и 10 гр, онзи ден беше 2 кг и 940 гр, вчера 2 кг и 900 гр, а днеска е 2 кг и 890гр. Та питането ми е колко време мога да изчакам преди да се наложи да го дохранвам. Забравих да кажа, че нааква памперсите поне по 2 пъти за напишкването незнам, защото сме още в болницата и не го сменям аз

# 1
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Мила cerera, не се тревожи напразно!  Hug Надявам се проблема с херпеса да е минал и заминал!  Praynig Не е хубаво бебе да се тегли всеки ден, а е най-добре веднъж в месеца! Лекарите работят с дистрибуторите на АМ и само това и чакат, поредната жертва! Кърми се бебече колкото пъти иска на ден! На 3 часа само сменяй гърдата, а от едната може да суче по1 час, по 2 часа, това да не те притеснява! Само кърменето стимулира гърдите да произвеждат кърма! Щом не плаче, спинка си, занчи не е гладно! Тези грамове, които излизат при теглене всеки ден са си напълно нормални! Никога не може да се накърми бебе, да се сложи на кантара и да се каже леле малко суче! Зависи от обстановката, от апетита му, не от кърмата на мама! Бъди спокойна и не спирай да кърмиш!  Hug  Hug  Hug Тук много майки ще те подкрепят за това! Може да го слагаш на гърда и докато спи, тогава също сучат! Успех и не се отказвай! Накрая на месеца да видиш педиатърката какво ще каже за кантара!  Wink   bouquet  Hug

# 2
  • Мнения: 295
Благодаря ти drize  bouquet До сега не е дал признаци че се е заразил с херпес, зовиракса му го дават профилактично, защото ако се зарази са много тежки последствията. За кърменето на поискване ми е проблема - той си спи и не се буди. Снощи съм го нахранила в 22ч, после ми го взимат за през ноща и ми го носят в 6.30 и според акушерката е спал цяла нощ което си е 8 ч без храна. Така че за сега гледам да го будя на 3 ч и се мъчим да се храним. Но като цяло не проявява голамо чувство на глад - сутринта след 8ч есествено беше озверял, после се събуди с рев в 9.30 , но това е нещо ново, надявам се да започне да гладнее по често

# 3
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Сега разбрах, че си в болница! Ох, милата ми, кърми го наволя и попитай колко АМ му дават? Силно ме притеснява, че 8 часа ще спи 6 дневно бебе! Направо попитай акушерката "колко АМ изпи, дали му стига"? Така зададен въпроса, ще ти даде нужния отговор!  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 418
Честито бебе!
Успокой се! До колкото знам спадът на теглото спира около края на първата седмица и наддаването започва около десетия ден, но това е някаква осреднена статистика и не е задължително да е в сила и при теб. просто кърми често, до колкото е възможно в болница, а в къщи никой няма да ти пречи.  Laughing
Успех!

# 5
  • Мнения: 984
На 18-я ден започна да наддава.

# 6
  • Мнения: 585
едното на 12-13 ден , другото на 7ден веднага щом ми го дадоха от неонатологията , но имаха изключително много кърма и го кърмех на поискване тоест почти постоянно

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 242
А не може ли да го оставят при теб през нощта? Добре е да го кърмиш по-често от 3 часа. Ако спи много, го разсъблечи - аз моите така ги събуждах.

И на мен не ми се вярва да не се буди поне няколко пъти през тези 8 часа. В родилния дом боксът с бебчетата беше между две стаи и чувах за какъв рев от глад става въпрос - по цяла нощ се деряха милите бебенца. Моето си беше до мен (по мое изрично настояване) и си сучеше доволно.  Peace

А пък за меренето - разликите са много малки, зависи дали преди меренето е акало/пишкало. Важното е, че не спада бурно. Вода или глюкоза давате ли му?

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Моето бебе беше свалило 400гр при изписването. Роди се 4кг, а ни изписаха 3600. Доколкото разбрах от лекарите нормалния спад на теглото е до 10% от теглото при раждане. Спад повече от 10% е притеснителен. Дени продължи да отслабва и след това и стигнахме до 3400 докато разбера, че кърмата ми не му стига. Спеше много заради жълтеницата, а аз си мислех, че е нахранен. А той просто не е имал сили да суче. Сега се дохранваме докато се урегулират нещата с кърмата.
Опитай се да кърмиш колкото може по-често и повече, но и внимавай все пак дали наддава детето. Ако продължава да отслабва непременно се консултирай с лекар.

# 9
  • Мнения: 789
Ива започна много бързо да наддава - роди се 2900, смъкна малко повече от 100 гр., изписаха ни след 8 дни 2960. Продавачката в детския магазин каза, че за първи път чувала за такова бебе Simple Smile
Според мен си е индивидуално - някои бебета се "окопитват" по-бързо, на други им трябва малко повече време. Последните ни дни в болницата качваше по 20-30 гр. на ден.
Изчакай още 2-3 дни и виж какво ще е положението.

# 10
  • Мнения: 2 132
Всяко бебче си е различно. Знам че до 10% от теглото не е притеснителен спада.
Иначе моята бебка почна да качва от 3 ден. Роди се 3120, най-ниското и тегло беше 2950, а на изписването беше качила 10г и ни изписаха 2960 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 295
Благодаря ви много Hug Днес на сутрешната визитация като го премериха беше качил 10гр. Но и вчера за пръв път се сабуждаше сам преди почти всички кърмения и сучеше по активно. Надявам се да сме влезли в ритъм и да продължи да се храни добре. Вчера и днеска правихме пробно кърмене и беше изсукал 40 гр, което едната акушерка каза, че му е малко, а другата че е добре. Но и двете пробни бяха по обяд и следобед, а той е най активен сутрин и вечер. След няколко часа ни изписват и се чуствам по-добре, че си отивам в къщи. Ако може още един въпрос  -  тази нощ ще го оставя да спи или яде както му дойде, но ако наистина спи по 8 ч да започна ли да го будя през ноща? Simple Smile

# 12
  • Мнения: 585
ох сега видях че си в болница много бебета на болничния режим само спадат не им стигат броя кърмения дъщеря ми започна да наддава чак като започнах да я кърмя на много на интервал от два часа денонощно и се кърмехме понякога и по един час спи и суче на гърдата ми , предо това само спадаше  , а сина ми вече като второ бебе още щом мо го дадоха го сложих насъщия режим , нищо че лекари и акушерки като минеха ми правеха забележка че само на гърда съм го държала то не се правело така , отговарях им че аз така ще си гледам детето

# 13
  • Мнения: 295
кейт888 моя не се буди на два часа, в началото направо си пропускаше по едно две яденета, а от вчера започна да се буди на 3ч. какво да го правя да го будя на 2ч. ли? То си е мъчение като е заспал да го карам да яде.

# 14
  • Мнения: 789
Аз не съм будила Ива - когато си огладнееше, сама се будеше. Като новородена се будеше по 2 пъти на нощ, за да суче. Не знам какво да те посъветвам - на една приятелка младежа изобщо не се е будил, за да суче през нощта. Порасна си здраво и право детето  Grinning Ива се будеше всяка нощ, за да суче, докато я отбих (до преди няколко седмици). А как си мечтаех да се наспя....
Виж как ще е тази нощ, ако не се събуди след 7-8 часа, ти го събуди (всъщност те могат и полузаспали да сучат, не е нужно да се събуждат). От една страна съня е важен и за теб самата, от друга прекалено голямата пауза не ми се струва полезна, а и колкото по-често суче, толкова повече кърма ще има.

Общи условия

Активация на акаунт