Оризова или каша от Елда?

  • 956
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Има ли значение с коя от двете ще започна да въвеждам кашите? Бебо ще навърши шест месеца след два дена,та се чудя с коя да започна ? Защо всички се насочват първо към оризовата? newsm78

# 1
  • Мнения: 27 524
Оризова. Защото не е алерген и защото е много лесно смилаема и не товари бебешкото стомахче.  Peace

# 2
  • Мнения: 10 982
За захранване - оризовата. Другият месец дай и елдата, много е вкусна и полезна.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 903
Наистина елдата, макар и рядко дава алергични реакции, така че по-добре започни с ориз.

# 4
  • Мнения: 3 034
ами оризова по принцип, дано бебето ти я хареса, защото аз нямам този късмет и сега ще видим какво ще правим, че не му стига млякото само  ooooh!

# 5
  • Мнения: 4 000
И аз първо дадох оризовата. А според някои теории/школи еладата даже се препоръчва по-късно - към 8 месец, конкретно Клое, имам предвид една схема, която Ню Валя даде в отчетните, мисля, че беше в по-предишната тема.

А иначе за елдата, наскоро прочетох от сайта на БонАпети следното
Елдата съдържа голямо количество фолиева киселина, желязо, белтъци и аминокиселини и е добър заместител на месото Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 43 903
Освен това и много калций съдържа....изобщо елдата е много хубаво нещо Wink
ами оризова по принцип, дано бебето ти я хареса, защото аз нямам този късмет и сега ще видим какво ще правим, че не му стига млякото само  ooooh!

Да ти кажа чистата оризова каша и моя не я харесваше...изобщо никакава безмлечна не уважава...само млечните каши, така че от началото си яде само такива....
Другия вариант е да почнеш пюретата...което също си е ок...

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз започнах с оризова

# 8
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
почни с оризова, елдата по натаък, аз почнах с царевична на Фризокрем  Peace сега давам елда с някакъв плод или плодово пюре

# 9
  • Мнения: 378
В някои руски схеми се препоръчва първата каша да е от елда. Не домашно приготвена, а готова инстантна.
Има каша от елда "Хипп", "Беби"...

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 10:26 от Цветава

# 10
  • Мнения: 3 034

Да ти кажа чистата оризова каша и моя не я харесваше...изобщо никакава безмлечна не уважава...само млечните каши, така че от началото си яде само такива....
Другия вариант е да почнеш пюретата...което също си е ок...

намерих едни сосове тук, ще добавям да е малко по-прилична навкус, дано яде  Crazy

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Въведох оризова млечна. Grinning
Благодаря на всички Ви !!!   bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт