Морската вода

  • 6 717
  • 47
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 708
Всичко знаем, че в морската вода се съдържат редица полезни соли и други вещества. Рдица маски, шампоани, кремове и пр. пишат, че съдържат такива. Та по този повод имам въпрос. Чувала съм, че било хубаво да НЕ се къпеш с шампоан след плажа. Било много полезно за косата. Не всеки ден, разбира се, но примерно веднъж или два пъти. Аз лично съм правила това (по принуда) веднъж, и ми беше доста гадно.
Можете ли да споделите нещо по въпроса? До колко е полезно морето и как да го "употребяваме" правилно?

# 1
  • Мнения: 3 830
Морската вода изсушава косата! Не е полезно!

Ако не искаш да се миеш с шампоан, поне я изплакни с прясна вода. Peace

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Морето си е доста мръсно и пълно с гадости.Не бих останала без душ след плаж нарочно.

Смятам,че терапията с морска вода докато съм на плажа ми е достатъчна.

Забелязала съм благотворното влияния на морската вода в комбинация със слънцето върху проблемна и акнеична кожа.За косата по-скоро обратното.Става суха и губи блясък.Но предполагам,че тук отново слънцето е основен виновник.

# 3
  • Мнения: 3 830
Глупост е да се смята, че като си останеш с морската вода и това е полезно за косата ти. hahaha

Всички козметични продукти съдържат разни минерали, водорасли екстракти и всякакви други преработени от морето, но не съдържат сол, а солта вижда сметката на косата.

Солта изсушава. Косата загубва блясък и еластичност.

И без слънце пак вреди. Peace

Пф, как можете да си мислите такива неща въобще? Mr. Green

# 4
  • Мнения: 483
Според мен на всекиго влияе по различен начин, но да не се мием е гадно! Поне аз така се чувствам. Понякога си измивам косата само с балсам ама да не се мия не мога! Комбинацията морска вода и слънце мисля е полезна за кожата, но няколко часа стигат. После трябва чипкане! :в:

# 5
  • Мнения: 2 936
ако не се мие косата през цялата почивката на морето-сигурно ще й е най-добре  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 388
От морската вода и кожата и косата ми стават ужасни. Sick
Едва издържам да се прибера и да се изкъпя. Tired

# 7
  • Мнения: 830
След плаж задължително си мия косата,не знам от къде ви идват тези гениални идеи ама морската вода не е балсам за коса Wink Тялото също преди някой да пусне подобна тема Mr. Green

# 8
  • Мнения: 5 977
От морската вода и кожата и косата ми стават ужасни. Sick
Едва издържам да се прибера и да се изкъпя. Tired

И аз така....Не си представям да не се изкъпя след плаж....Неее, Нееее и пак нееее

# 9
  • Мнения: 3 306
 Shocked  как да не се къпем бе хора  Sick
поне аз немога да не се изкъпя   bath 
косата и кожата ми са ужасно сухи от морската вода  ooooh! 

# 10
  • София
  • Мнения: 708
Ми и аз не мога без да се изкъпя, ма все пак исках да чуя мнения Simple Smile
Както казах, веднъж ми се наложи да пропусна душа, защото нямаше вода. Чувствах се доста кофти, но иначе на кожата нищо ми нямаше. Е, косата обаче изглеждаше все едно не съм я къпала месеци наред  Sick
Ма знам ли, може да е полезно  Laughing

# 11
  • Мнения: 277
Морската вода май е полезна само за ноктите и мазната кожа.На косата и вреди,даже една приятелка се оплакваше от косопад по време на една ваканция при всекидневно къпане в морето  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 2 448
Морската вода е ужасна за косата, не мога да си представя на някой да влияе добре.  Rolling Eyes

А в съчетание със слънце, съвсем зле.

# 13
  • Мнения: 3 695
задължително си мия косата с шампоан след плаж, защото ми е ужасна  Sick

# 14
  • Мнения: 2 388
Морската вода май е полезна само за ноктите и мазната кожа.

Изсушава я на момента, това е вярно. После обаче става още по-мазна и с повече комедони.

Общи условия

Активация на акаунт