Нуждая се от съвет и помощ. Имам дъщеря на четири години. Нямам брак и не съм живяла с баща й. Аз живея в София, а той е от друг град. От както детето се роди, предимно аз се грижа за нея. Няма да се впускам в подробности през какви трудности преминах, но някак си оцелях. Когато имах нужда от помощ и подкрепа и му се обаждах, получавах отговор - "Оправяй се сама". Когато му казах, че ще заведа дело за издръжка, за да улесни себе си той направи същото, но в неговия град - за режим на виждане на детето. Нямах представа, че мога да прехвърля делото в София. Когато получих призовката, нямах нито време, нито финансова възножност да търся адвокат. Дъщеря ми тогава беше на две годинки. Явих се на делото и Съдът определи режим на виждане - всяка първа и трета събота и неделя от месеца, но в мое присъствие/предвид възрастта на детето/ и издръжка от 50 лева. Последва нередовно плащане на издръжката и с месеци незаинтесерованост да я види. Аз се примирих с това, но само за да осигуря спокойствие за детето си. Най-наивно се надявах се, че когато мине известно време той съвсем ще забрави за нас. За известно време си осигурих спокойствие. В момента бащата на детето ми е в София, живее в някаква квартира, в която цари безпорядък и мърсотия. Започна да става много нападателен. Винаги когато е поискал е виждал детето. Но тя навърши през април 4 години и Решението на съда е, че той може да я взима без мое присъствие. Дъщеря ми до момента не се е делила от мен, прекалено мъничка е и за много неща е зависима от моята помощ. Не мога да търпя повече това положение. Молбата ми е, ако някоя от вас има подобно на моето положение и може да ми помогне да намеря опитен адвокат по семейно право, ще ви бъда безкрайно благодарна.