Как се справяте със слънчевата алергия?

  • 2 558
  • 11
  •   1
Отговори
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Казвайте има ли лек за нея или няма оправия  CryИзчезва ли след време?
Чувала съм, че е липса на калций  Thinking   

# 1
  • Мнения: 6 315
Аз я имам от дете. При мен се проявява като обриви на местата, които са били изложени на слънце, като най-често засегнати са гърдите и корема. Хем сърби, хем боли и обривите се засилват от комбинацията слънце+море. Единственото ми спасение е да се мажа с кремове с висок защитен фактор, да стоя под чадъра. Напоследък имам чувството, че ако водата в морето е по-чиста такива щуротии няма да имам, но на последното ми море не можах да се къпя както си обичам  Sad.

# 2
  • Мнения: 6 243
На щерката й бяха лепнали тая диагноза миналото лято, оказа се грешна, за щастие, но предписанието беше - пазене от слънце и крем Линола Фет (беше на 30 дена и било рано за слънцезащитни продукти). Дано при вас да не е фотодермия, а нещо друго, че лоша работа. Препоръчаха и диета - предимно неалергизиращи храни. после друг лекар каза, че това с диетата не било нужно... Не ти помогнах, но стискам палци да не е фотодермия.

# 3
  • Мнения: 2 332
На мен ми се появи преди 2 години - отидох на кожен лекар, пих някакви неща, мазах се с други (не помня вече), пазих се от слънцето (м/у другото я получих от ходене по градинките, дори не от море) и изчезна от само себе си. Миналата годиня бяхме на море - нямах никакъв проблем. Пожелавам ти и при теб да отшуми!

# 4
  • Мнения: 6 315
Ето линк за слънчевата алергия. Фотодермия (фотодерматит) е синоним на алергията поне според сайта.

http://www.ecureme.com/emyhealth/data/Sun_Allergy.asp

# 5
  • Мнения: 1 038
И мен ме вълнува този въпрос,проблема при мен се появи от около две години по ходене по градинките,както и при мамата по горе.Не съм правила някакво лечение,но трябва да се замисля.Миналата година на морето заприличах на петниста хиена,а уж се мазах с разните му там предпазни кремове.Ще видим тази година как ще е,дано да е някакво временно явление и да изчезне,както се е появило. #Cussing out

# 6
  • Мнения: 3 164
И при мен това чудо се появи преди 2-3 г,когато все си бях на вън под топлите слънчеви лъчи(заради дечко).Преди да изляза ,задължително се мажа с крем с фактор иначе вечер умирам от сърбеж и ми се появяват малки пъпчици предимно по ръцете и шията(там където е открито).Открих си я сама,не съм ходила специално на лекар,че нямам време(дано не се налага за нещо спешно за мен)Дано да изчезва ,че не смея да ида вече и на плаж smile3518

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Аz получавам слънчева алергия когато отивам по на юг (от БГ имам предвид).
Единствено пиенето на калции ми помага.

# 8
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
аз също страдам от сл. алергия и до преди мецец се мажех само с алергозан. Но си купих слънцезащитен лосион от AVON с фактор 8 и останах много доволна. Oт начало не вярвах, че обривите ще изчезнат, но е факт, че вече спокойно мога да излизам на слънце. С лосиона майа и дъщеря си, която е на 1 годинка.  Sunglasses

# 9
  • Варна
  • Мнения: 737
Мен ме мори тази гадна слънчева алергия от около 4-5 години. Но миналото лято успях да се сборя с нея благодарение на козметиката на Eucerin и по точно използвах крем-гел за защита от слънчева алергия. Този продукти има две разновидности - 15 и 25 фактор. Аз съм много бяла и затова изполвах по-високия фактор. Всички ме предупреждаваха, че сега заради бременността и хормоните слънчевата алергия ще се влоши, но това лято още не съм се изпъпчила  newsm78. Ако ме сполети отново пак този продукт ще ползвам.

# 10
  • Мнения: 2 282
Всички ме предупреждаваха, че сега заради бременността и хормоните слънчевата алергия ще се влоши, но това лято още не съм се изпъпчила
Като се замислих, това е сигурно защото като бременна се пазиш много повече от слънцето... Поне аз съм така, ако не бях бременна знаеш ли къв тен щях да съм направила досега само от разходки и плаж 2 пъти седмично  Simple Smile Е, съответно и да съм се изприщила Embarassed Та извода ми е следния - достатъчно е да имаме добра защита от слънцето, и няма да има какво да лекуваме  Simple Smile

# 11
И аз си имам алергия, ама вече не ме притеснява. Още от началото на лятото се мажа с висок фактор винаги когато съм навън и нищо не се появява. Мин. година, когато бях бременна, по цял ден бях на силното слънце - налагаше се, мазах се с 60 ф на Виши и бях съвсем добре. Инъче около 40 ф ми е достатъчен. Сега детенце си мажа с 50 ф на Мустела, той си е за новородени.

Общи условия

Активация на акаунт