Помощ- мирише от аспиратора

  • 7 985
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17 936
Когато съседката отдолу започне да готви, веднага разбирам какво ще вечерят. За мое успокоение обаче мирише и у тях. Знам, че се слагат някакви неща на аспираторите, но къде точно- на изхода от аспиратора или там където се включва в комина? Ще се радвам, ако има решение на въпроса

# 1
  • MJF
  • Мнения: 8 528
вентилацията-дело на всеки в новото строителство.
често срещан проблем.
споделяно е по темите за абсорбатори,вентилатори ,аспиратори.
най -добре питайте  производител,дистрибутор,"майстор" ..... дали на модела абсорбатор има вариянт за клапи.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
щом мирише от там, значи и на теб са ти "забравили" клапата. провери в някой сервиз за клапи

# 3
  • Мнения: 193
Мога ли да попитам тук ,проблемът ми е че във коридора на мястото на вградения гардероб ще слагам кухня,гърба на кухнята е и стената на банята-----та къде да си вкарам аспиратора, в WC има щрангове вентилатор и точно където е душа е комина от кухнята,офффффф дано някой ме разбере и отговори Sad

# 4
  • Мнения: 17 936
Да, то клапи се продават навсякъде, ама къде се слага тази клапа, да знаем къде да разглобим. Те вървят ли комплект с аспиратора или отделно се купуват
Както беше в кашона така го дадохме за монтаж, не съм видяла има ли или са я забравили майсторите

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
поставя се отгоре, където се надява алуминиевия ръкав по принцип ...

Последна редакция: пн, 21 юли 2008, 19:53 от Labrador

# 6
  • Мнения: 539
поставя се отгоре, където се надява алуминиевия ръка по принцип ...
Grinning Не ръка, Лабрадор има предвид "ръкав". И е напълно прав. Клапата най-често се купува отделно и се монтира на извода от аспиратора към гофрираната тръба - въздуховод. Една пружинка я държи, за да се отваря само в едната посока и да не пропуска миризми.

# 7
  • София
  • Мнения: 232
Наскоро купихме аспиратор и клапата си върви с него. Продават се и отделно. На схемата на моя е указано, че се поставя на изхода на аспиратора, т.е. в началото на алуминиевата тръба. Като купуваш клапа, трябва да знаеш диаметъра, който ти трябва...

Мога ли да попитам тук ,проблемът ми е че във коридора на мястото на вградения гардероб ще слагам кухня,гърба на кухнята е и стената на банята-----та къде да си вкарам аспиратора, в WC има щрангове вентилатор и точно където е душа е комина от кухнята,офффффф дано някой ме разбере и отговори Sad
Нашата кухня е на това място. Още не сме "инсталирали" аспиратора, само сме го монтирали. Тръбата му ще бъде включена в комина на хола, но от страната на коридора. Имаме комшии под нас, които са се включили към отдушника на банята и нали си представяш как всеки път им знам менюто за вечеря...  Sick Ако нещо не си разбрала, пиши на лични, ще ти обясня.

# 8
  • MJF
  • Мнения: 8 528
maya777, поздравления за това че ще спазите правилата за вентилеция.де такива съседи при мене.и аз имам проблем в банята с миризмите на "любими" съседи преустроили и включили абсорбаторите във вентилацията на банята вместо в комина.като говорехме искренно твърдяха че те нямали комин където казвам ooooh! Joy Joy hahaha голям майтап.то очите ще им извади.подозирам че нямат клапи и съм замислила отмъщение.

# 9
  • София
  • Мнения: 232
За нас по-лесното решение беше това за отдушника в банята, но като си помисля колко от ония хубавите пожелания са отнесли...  Не ми се иска и мен така да ме "оправят"  Grinning
А за отдушника ми съм намислила да слагам клапа под вентилатора ако е възможно... Това би решило проблема.
П.П.: съседите ти не трябва да слагат клапа за да не мирише при теб. Клапата е еднопосочна, т.е. пропуска само от тях навътре в комина. Така че ти трябва да помислиш за такава. Успех в борбата с "уханията"!

# 10
  • MJF
  • Мнения: 8 528
разбира се че имам клапа на вентилатора в банята но някой включвайки си абсорбатора във вентилационната тръба го е направил нескопосано и има явно луфт та умирисва всички бани над него.влиза през ревизионния отвор и сифона Joy Joy smile3532 абе весела идилия

# 11
  • София
  • Мнения: 232
Олееее... Това означава ли, че дори да сложа клапа пак ще мирише? УЖАС smile3514

# 12
  • Мнения: 2 156
Аха, ако не в кухнята, ще мирише в банята, ако не мирише в банята, ще мирише в тоалетната....Яко загазване общо взето...да му се не види...  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт