За децата, които не са приети в ДГ

  • 1 935
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте, племенникът ми от септември го изписват от яслата , но не го приеха в ДГ.Майка му и баща му не могат да си позволят да не работят, няма свободни баби, оставам аз.Дъщеря ми е на 1г. и незнам дали ще се оправя и с двамата. Сигурна съм , че има много деца ,които не са приети и се чудя как ще се оправяме.

# 1
  • Мнения: 144
Не зная дали щете успокоя, но и нашето детенце не е прието в детска градина. Имаме "свободна" баба, обаче и на нея нещо й се иска почивка, явно иска да започва работа моята майка ,знам ли я, не споделя, но се вижда, че понякога дъщеря ми й идва в повече. Пък и детенце трябва да си общува с връстниците, аз и мъжа ми поне така смятаме. И като така преценихме, че като начало от септември живот и здраве ще тръгне на частна детска градина. Изръшках тук два-три месеца всички сайтове за градини в центъра, намерих само две за огромно мое учудване и съжаление. В третата няма място. Не че в тези има, но още май месец се поинтересувах. В едната таксата е малко по-висока от другата - т.е. с 50 лева. Но поне са в центъра.
Нямам представа дали ще успееш да се справиш, но....аз не бих се наела лично с дете на годинка да гледам дете на 3 г. newsm78. Дори да е собственото ми племенниче. Не знам. Това е ангажимент. Ами ако се разболее едното, ами другото, на кого по-напред внимание....... По-големи деца - по-големи проблеми. Аз лично не бих се заела с това. Но ти си знаеш най-добре. Хубаво го обмисли. Родителите имат и други алтернативи - да го обмислят и те. Не бързай с решението.

# 2
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Може пък каката да се научи да помага за някои неща. А ако се разболее мама или тати ще взимат болничен.  Няма да е лесно, но не е и невъзможно. Пък и поне от врими на време ако се вкючват и баба и дядо да помагат по-друго ще е.

# 3
  • Мнения: 3 886
И моето дете не е от приетите,имам 1 класник тази година   таткото работи от сутрин до вечер и събота и неделя .Не взимам майчинство.Нямам работа.Майка ми почина скоро абе нямам жив роднина освен свеки но тя е на години ,който да ми гледа детето.Не мога да спи пизволя частна градина или гледачка защото  не мога да плащам толково много пари..Питам аз къде ми е мястото и  на мен и детето ми.Все пак  детенцето ми е на 2г и половина .До кога трябва да се гледаме ,добре че е баща й жив и здрав да ми е  че не ни лишава от нищо.вечер   не може да си каже името и няма време да им обърне малко внимание от умора и всичко това защото скапаната ни държава не ни предоставя удобства #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out

# 4
  • Мнения: 144
Трудна работа е това с детенце без градина и без някой да ти помага. Моята мама много ми помага, слагам си ръка на сърцето. Сутрин я водим (добре, че живеят наблизо с баща ми), вечер си я взимаме. Е, естествено има оплаквания, но какво да се прави, палави децата.... Обаче не мога да я тормозя повече да гледа детето. И аз и мъжа ми се налага да работим. Аз се върнах на работа когато Вики беше на 1 г., мама я пое оттогава. Вярно, бабите са за това, но пък и те имат нужда от почивка. Не бих казала, че 350 лева на месец  в частната са равностойни на 40 лева в общинската, обаче като няма места #Crazy Това е. А не мога в никакъв случай да си остана вкъщи да седя. С една заплата не става, пък и няма да се чувствам нито полезна, нито ще са достатъчно паритевкъщи за нормален живот. Много си блъскахме главите вкъщи, от май месец и накрая реших, че няма какво да се тормозя. Колкото толкова. Ще опитаме в частна детска градина, пък да видим. В крайна сметка при мен не е на живот и смърт, защото имам родители, но който няма.... ooooh! помощ отникъде. Как може да се чудиш какво да правиш децата си в нормална държава през 21-ви век!!

# 5
  • Мнения: 9 814
Ей това неравноправие не го приемам.
Как така е имало за него място в яслата до сега, а за градина да не се намери.
Ясно, че детето не е било в ОДЗ и няма как автоматично да се прехвърли в 1-ва група, защото няма такава.
Но, може с предимство да го приемат в ОДЗ-тата.

А на теб: Браво, че си се съгласила да го гледаш.
Много не биха го направили.

# 6
  • Мнения: 1 668
Франческа, те и сега децата с предимство се оказаха 100% от приетите. Тоест като няма за всички не е ли без значение дали е било на ясла преди това или не. В крайна сметка по твоята логика щом детето не е ходило на държавна ясла да няма никакъв шанс за ДГ, а може би и за училище.
До авторката - трудна задача с две малки деца, но не и невъзможна. надявам се да намерите най-доброто решение за всички вас.

# 7
  • гр.София
  • Мнения: 4 151
 Не бих дала детето си нито на бабите,нито на сестра ми ( и тя е в майчинство) да ми го гледат-освен ако изрично не настояват и искат. И то срещу заплащане.Иначе не е редно. По-скоро ще затегнем коланите максимално и ще  дам детето в частна градина или сама ще го гледам.

# 8
  • Мнения: 100
Направо незнам.По принцип съм съгласна да опитам да се справя.Единственото което ме притеснява са болестите, как ще ги изолирам един от друг.А моята е толкова болнава...Ох, дано нещо се измисли до септември.Увеличаване на персонала и съответно на групите или незнам.Някакво решение на проблема е нужно.Дано да го осъществи някой.

# 9
  • Мнения: 15
Здравеите мили мами и моя син не е приет в никое одз и незнам как ще я караме ,но пита ли те некои от тия дето измислиха това записване.Нали трябваше да се построят детски градини ,да строят се само че в тези квартали дето няма наплив от деца.Мисля че трябва да се надигнем всички маики и да отидем пред министерството да ги питаме каде са ни правата нали това е бъдещето ни ,а има толкова много затворени детски градини които се използват от общинари,данъчни и така нататък.Някои ако измисли да направим нещо за тия деца нека пише .

# 10
  • Мнения: 276
Много добре си помисли дали наистина можеш да се справиш с двете деца. Аз съм с едно на 4 и с едно на 1г. и искам да ти кажа че ставам луда по-цял ден, не сядам, рядко успявам да сготвя, да не говорим че и голямото е винаги пренебрегнато. Чакай да сменя памперса, да я нахраня, да я измия, да сготвя, да напазаруваме...............
 Но ти си знаеш, въпрос на организация може би, но на мен лично ми идва в повече.  Hug

# 11
  • Мнения: 799
Читалищата предлагат полудневни забавачки на доста прилични цени. Това е по-удобен вариант (според мен) - до обяд детето може да е там и на практика ти ще го гледаш само следобяд.

# 12
  • Мнения: 3 886
Читалищата предлагат полудневни забавачки на доста прилични цени. Това е по-удобен вариант (според мен) - до обяд детето може да е там и на практика ти ще го гледаш само следобяд.
А кои ще те наеме наработа на половин ден и то на  ГОРЕ ДОЛУ  нормална заплата??????????

# 13
  • Мнения: 799
Читалищата предлагат полудневни забавачки на доста прилични цени. Това е по-удобен вариант (според мен) - до обяд детето може да е там и на практика ти ще го гледаш само следобяд.
А кои ще те наеме наработа на половин ден и то на  ГОРЕ ДОЛУ  нормална заплата??????????
Аз...  newsm78
Имаме следните дадености - майка, чието дете не е прието в ДГ, няма възможност да не работи и явно няма възможност да плаща на бавачка. Също имаме леля, която има желание да помогне, но се притеснява от болести и липса на време.
Предлагам вариант, който би бил удовлетворителен и за майката, и за лелята. Детето, останало без място в ДГ отива на полудневна забавачка в читалището. Лелята до обяд се занимава само с нейното дете, а следобяд (когато се предполага, че децата спят и по-лесно могат да се изолират едно от друго) гледа и двете деца. Майката ще има ангажимент да плаща някаква такса на читалището (която доколкото знам не е висока), както и да води сутрин детето на забавачката, и да си го взима вечер от лелята.
По ясно и подрбоно едва ли бих могла да го обясня. Работното време и заплатите в БГ не са предмет на тази тема.

# 14
  • Мнения: 100
Читалищата предлагат полудневни забавачки на доста прилични цени. Това е по-удобен вариант (според мен) - до обяд детето може да е там и на практика ти ще го гледаш само следобяд.
А кои ще те наеме наработа на половин ден и то на  ГОРЕ ДОЛУ  нормална заплата??????????
Аз...  newsm78
Имаме следните дадености - майка, чието дете не е прието в ДГ, няма възможност да не работи и явно няма възможност да плаща на бавачка. Също имаме леля, която има желание да помогне, но се притеснява от болести и липса на време.
Предлагам вариант, който би бил удовлетворителен и за майката, и за лелята. Детето, останало без място в ДГ отива на полудневна забавачка в читалището. Лелята до обяд се занимава само с нейното дете, а следобяд (когато се предполага, че децата спят и по-лесно могат да се изолират едно от друго) гледа и двете деца. Майката ще има ангажимент да плаща някаква такса на читалището (която доколкото знам не е висока), както и да води сутрин детето на забавачката, и да си го взима вечер от лелята.
По ясно и подрбоно едва ли бих могла да го обясня. Работното време и заплатите в БГ не са предмет на тази тема.

Много благодаря за подробно обяснения план Wink.Ще поразпитам наоколо за такива забавачки.

Общи условия

Активация на акаунт