Подарени подаръци

  • 3 267
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 099
Даа време дойде и аз да пусна тема в стил какво съм материално момиче.Та накратко:имаме бебе което вече стана на почти 3 месеца.Едни да речем роднини на мъжа ми се обаждат и искат да дойдат да видят бебето.Уговаряме се за вечеря.Пристигат и носят една торба с подаръци за бебето.Няколко пъти по време на вечерята ми напомниха да погледна подаръците,погледнах ги и толкова.След като си тръгнаха реших да пускам пералнята и викам чакай да изпера и дрехите за бебето.Направо се втрещих като взех да вадя нещата.Бяха вече носени,вярно малко носени ,но все пак носени.Друга част бяха с отрязани етикети и прани ,от онези китайските дрешколя дето се усукват щом ги изпереш веднъж.Единственото ново нещо бяха едни розови чорапки и боди,което е за новородено.Бодито нямаше етикет,но личеше че е ново,чорапките си бяха с етикета.Имаше и играчка,намазана с храна отзад ConfusedЕми стана ми криво да си кажа честно.Нито съм искала подаръци,нито нищо.Да ми донесеш подарък,който си ползвал за твоето дете,обаче не те кефи вече ми е леко казано грозно.Доста ми се разсърди.Казах на мъжа ми,той почна да се смее и рече те толкова си могат Crazyда ама все пак е тъпо.Абе не ми носи подарък,ползван и омазан.По добре не носи нищо,не чакам на тях да ми обличат детето,ама така направо ме обидиха.
Та случвали ли са се на вас подобни изцепки.Да получите нещо такова?Как реагирахте?Аз нищо няма да им кажа,просто много ми паднаха в очите,много.Те имат бебе по-голямо от нащо и да ми донесат негови стари неща без да съм им искала.Грозна работа.
Ние също не сме някакви баровци,обаче винаги купувам новичко за бебе,може да е нещо дребно,но е ново.
Това е.Казах си зора.Дано ми мине щото сега ме е яд.Част от нещата изхвърлих,запазих чорапките и бодито.Баси толкова ли изпаднала изглеждам ,че хората да си дават боклуците на бебето ми?Обидно е.

# 1
  • Мнения: 2 161
Не ми се е случвало да ми подарят употребявана вещ.Но се е случвало да не ми хареса подаръка.Аз когато получа подарък,веднага го изваждам от опаковката.Мило благодаря,независимо дали ми харесва или не.Ако не ми допада,просто го набутвам някъде.Не правя трагедии от това,все ми е тази,какво ще ми подарят чуждите хора.

# 2
  • Мнения: 418
Не се ядосвай!Явно хората са доста ограничени,щом ти носят ползвани дрехи без да те попитат имаш ли нужда.На мен не ми се е случвало,но също бих се обидила дадени нещата по този начин.Особено пък и нацапани.Свиркай си и да не ти пука Grinning Нали ти купуваш на детето новички неща,така че! Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 1 890
   Изхвърляш боклуците, правиш си изводи за хората и контактите ви занапред и продължаваш !  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 38 395
Верно е много тъпо да ти направят такъв "подарък".
Да ви кажа аз какво направих с една съседка дето ми донесе стари дрехи за детенце, без да съм ги искала.
Събрах мои стари дрехи и и ги занесох! А те мойте даже не са много стари де, нали съм си шопинг-маняк, вече нямам място за блузките!
Нейните не ги носим, но тя като гледам носи моите! Mr. Green
Уф, че съм гадна...

# 5
  • Мнения: 2 099
То и аз не правя трагедии,обаче ми стана обидно.Нищо не съм искала за подарък.Аз не обичам подаръци с изключение от съпруга ми и от някои много близки хора които ми знаят вкуса.
Ха Дилянка,аз не бих подарила мои стари дрехи,някой ако ми поиска бих му дала,ако не ми иска обаче не.Което няма да нося оставям до кофите в торби.

# 6
  • София
  • Мнения: 344
Да неприятно е.
Лошото е, че може да им стане практика. Някои си мислят, че правят голям дар, носейки боклуци.
Моята свекърва имаше навик да вади от гардеробите дрешки купувани преди 10-15-тина години ( за момиче е купувала, но зълвата родила пак момче, та са  останали). Нови да, но все-пак остарели. Едни път, два пъти, три пъти и при поредното странно палтенце й казах, че не ми харесва. Съвсем внимателно обясних, че предпочитам дрешките да си ги избирам аз. От тогава подаръците са книжки или надуваеми играчки. И нищо да не подари не бих се разсърдила.
Мисълта ми е, че в зависимост от това доколко сте близки ще се наложи да се обадиш в един момент.

# 7
  • Мнения: 662
Баба ми е същата-подаряват и нещо, без значение дали са бонбони, дрехи, уреди, прибира придобивката и при повод го подарява и тя ooooh!. И то дори на най-близките си-просто е голяма скъперничка и абсолютно си оправдава постъпките. Неведнъж съм умирала от срам, когато на празници, пред други хора вади от "съкровищата" си и ми ги дава. И то при положение, че аз самата съм присъствала, когато на нея са и ги давали #Cussing out. Последният случай беше с кутия развалени бонбони-без никакво притеснение ни "почерпи" с тях.
Това е до култура и възпитание. На доста хора явно им липсват Rolling Eyes. Особено за бебенце не мога да си представя да занесеш използвани дрехи, уж като нови ooooh!.

# 8
  • София
  • Мнения: 396
 Абе хора, не знам откъде сте, но в Бг си има такава традиция и няма нищо срамно. Майките с по-големи бебета дават дрешки на тези с по-малките, не защото вече "не ги кефят", а защото се ползват понякога за 1-2 обличания и вече са омалели. Особено ако са роднини, аз например взимах от сестра ми запазени дрешки, което не значи, че не съм купувала и по нещо новичко на бебето. Или трябваше да ги изхвърля, за да купя на другия ден същите?

# 9
  • София
  • Мнения: 38 395
Абе хора, не знам откъде сте, но в Бг си има такава традиция и няма нищо срамно. Майките с по-големи бебета дават дрешки на тези с по-малките, не защото вече "не ги кефят", а защото се ползват понякога за 1-2 обличания и вече са омалели. Особено ако са роднини, аз например взимах от сестра ми запазени дрешки, което не значи, че не съм купувала и по нещо новичко на бебето. Или трябваше да ги изхвърля, за да купя на другия ден същите?

Лошо няма, ако сте се уговорили така.
Но да ти дойде някой за пръв път при бебето и да ти изтърси една торба стари дрехи с петна без да си ги искала - не, благодаря.

# 10
  • Мнения: 103
Моята екс свеки ми беше купила една торба дрешки за новородено от втората употреба. Онемях. После обаче като се замислих, осъзнах че тя си е такава. Изхвърлих ги, и и казах че като иска да ми купува най добре да ме вика да ходим двете, аз ще си избирам. Познати не са  ми носили такива „подаръци“, но пък често се е случвало да взимат от нашите омаляли стари дрешки. Вярно е, че са били хубави, но винаги ми е било страшно неудобно защото дори изпрани и изгладени тук там са се виждали петънца от ябълки или пюрета. Според мене носена дрешка може да се даде само на много близък приятел и то в екстремна ситуация или по негово желание, или на човек в голяма нужда, в другите случей е много неприятно и обидно.

# 11
  • Мнения: 4 710
Имаше и играчка,намазана с храна отзад Confused
Ако знаеш как съм  се смяла Joy
Я не си го слагай на сърце. Вероятно нито им изглеждате изпаднали, нито нищо подобно. може би дрешките са от техни деца та атова е бил и намека да погледнеш...много хора явно смятат за жест на особено внимание да подарят поносените дрешки на децата си за бебето ан свои близки. Трябвало е да се поласкаеш бе момиче и изваждайки омазаната играчка да кажеш умилено- Ооо, ама това от пюрето на вашето бебе ли е?! Има сантиментална стойност, вероятно е реколта 2005-та Mr. Green
 Я да не се тормозиш за глупости Hug

# 12
  • Мнения: 1 800
Проблема за мен не са носените дрешки от нейното дете, а за това, че не е казала, че са носени.

Иначе съм на твоето мнение, обичам аз да си купувам дрехите на детето (много съм спецефична не обичам дрехи с картинки и  дисни герои). Семейството на мъжа ми имат доста деца и ми дават от време на време нещо тяхно, ако ми харесва и е запазено, нямам проблем сина ми да го носи, ако не ми харесва го давам за нуждаещите се.  Така процедирам и с новите подарени дрехи.

Не се сърди, може да нямат достатъчно, може да мислят, че ти правят услуга...радвай се на детенцето си.

# 13
  • Мнения: 1 259
Традицията си е традиция..., ма добре че са били чорапките нови, та да се отчете като истински подарък...!
Аз съм давала моите дрехи на малките ми братовчеди, но навремето(преди 15-20 год.) нямаше това разнообразие от дрехи, цени, мода и пр.
Успокой се, запази това, което ти е харесало, а останалото има кой да го вземе от контейнера, и без това и ти няма да ги имаш дълго време...
После да не се объркаш и да им ги подариш за тяхното второ бебе Mr. Green

# 14
  • Мнения: 197
На мен са ми подарявали, за детето и много си ги обичам, защото знам, че са от сърце. Имаме и нови неща, които се чудя на кого да дам или да изхвърля. Ти може би усещаш някакво негативно отношение от страна на роднините ти и за това се дразниш толкова на подаръците. А и това  с изцапаната играчка е много показателно....

Общи условия

Активация на акаунт