Отговори
  • София
  • Мнения: 1 833
Малкия е на 8,5 месеца и в момента яде твърда храна 3 пъти на ден, а цицата не я ограничавам. Хапва по 7 - 8 пъти на денонощие кърма, яде 30-40 мин преди твърдата храна, а отскоро отказва да суче на обяд. Проблема е, че от  1 седмица насам усещам, че гърдите ми са по - празни от преди и имам чувството, че  малкия се опитва да суче, но май на празни гърди. Не мога да разбера дали е достатъчна кърмата ми. Притеснявам се дали не го лишавам от мляко. Да дам ли АМ, за да съм сигурна, че взема нужното количество мляко? По колко  пъти на ден е нормално толкова голямо бебе да суче? Сигурна съм, че има мами минали по моя път и ще  дадете своите съвети. Честно казано изобщо не ми се иска да давам АМ, но просто незнам дали не греша като се инатя така.  Confused

# 1
  • София
  • Мнения: 1 252
Щом не искаш да го отбиваш кърми при всеки удобен случай. Така и така до 3тата си година детето трябва да хапва мляко, а от твоето по-добро няма да намериш. Защо да даваш АМ като си имаш кърма?
Гърдите ти ще правят мляко докато има търсене. Това, че са меки не е признак за лактацията ти  Peace

# 2
  • Мнения: 1 691
Що пък да даваш АМ? Нали не му ограничаваш кърменията... още повече че той сам отказва едно кърмене, значи не е гладен.
За това колко пъти на ден е нормално да суче - ако питаш старата генерация педиатри, сигурно ще ти кажат 2 пъти, сутрин и вечер (ако не и само един път на ден). Аз норма не мога да определя, колкото детето поиска.
Синът ми например е на 1г 8 м и все още суче 10-тина пъти в денонощието (но за кратко). Не знам какво изобщо успява да изцеди от мен, но явно има какво, макар че може би повече от година вече гърдите ми са съвсем меки и изобщо не чувствам нито някакво напълване, нито при стискане излизат повече от 1-2 капки. Мисълта ми е, че бебоците се справят добре - щом си иска гърдата и не нервничи, значи има мляко Simple Smile

# 3
  • Мнения: 984
Ако сега настояваш и продължиш да кърмиш следващото естествено намаляване на количеството кърма ще е към годинка и половина.
И все пак не давай АМ. пробвай се да се изцедиш веднъж, за да видиш колко ще излезе /но да знаеш, че изцеденото е около 70%-80% от наличното при инцидентно цедене/.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 833
... още повече че той сам отказва едно кърмене, значи не е гладен.
Понеже му предлагам да хапва кърма  преди обедното пюре, но той суква и спира и аз си мисля точно обратното, че може би няма какво да яде от мен,  затова се отказва бързо и яде само пюре.

Иначе суче точно така както го обяснява Mata_kosmata - примрънква често и аз го слагам на гърдата, само че той суква няколко пъти и спира, като си стисна гърдите излизат капки, но след 1 час пак примрънква и така...Затова и си мисля, че не се наяжда.

Мишона, това с цеденето съм го пробвала преди 3-4 месеца и още тогава нищо не излизаше.

# 5
  • Мнения: 1 100
Малкия е на 8,5 месеца и в момента яде твърда храна 3 пъти на ден, а цицата не я ограничавам. Хапва по 7 - 8 пъти на денонощие кърма, яде 30-40 мин преди твърдата храна.

Синът ми е на абсолютно същия режим. Понякога суче съвсем за кратко, но тогава смятам, че е имал нужда от близост или е бил малко жаден, защото вода не пие. Така или иначе при 7-8 кърмения на денонощие /а понякога и повече/ няма как да остане гладен. Мисля, че и при вас е така. Няма нужда от АМ, според мен. Peace

# 6
  • Мнения: 433
Синът ми е на абсолютно същия режим. Понякога суче съвсем за кратко, но тогава смятам, че е имал нужда от близост или е бил малко жаден, защото вода не пие. Така или иначе при 7-8 кърмения на денонощие /а понякога и повече/ няма как да остане гладен. Мисля, че и при вас е така. Няма нужда от АМ, според мен. Peace
Аналогичен случай и у наше село  Laughing   Peace

Общи условия

Активация на акаунт