Какво представлява кюртажа ?

  • 40 539
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Днес в 13:30 съм на кюртаж и ме притеснява много Sad с пълна упойка ще съм... преди 4-5 месеца ме оперираха пак с пълна упойка и ужаса беше като се събудих с тръба в устата си ... ще имам ли пак ? в какво се състой кюртажа и боли ли много след това ?   

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Кюртаж - с различни инструменти се разширява каналът на шийката на матката, за да може да се вкара кюрета, с която плода се изтръгва от стените на матката. Кръвотечението е обилно. След като плодът се извади лекаря трябва да се увери, че матката е напълно изчистена. Ако е останало нещо вътре, това ще доведе до възпаление и усложнения.
Аспирационен кюртаж - това е най-често употребяваният метод за аборт. Вкарва се тръбичка в матката, свързана с аспирационна апаратура която изсмуква бебето. От силния вакум и се изсмуква навън.

# 2
  • Мнения: 18
Аз загубих детето си ... трябва само да ме изчисти, но много се притеснявам.

# 3
  • Мнения: 219
Идеално ти е обяснила РЕД. Не няма да се събудиш с тръба в гърлото при кюртажа не се използва

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Не можеш да направиш нищо притеснявайки се! Мои приятелки са го преживявали и няма нищо страшно. Психологическата травма се преминава по-трудно! Искрено ти съчувствам! 

# 5
  • Мнения: 219
И аз съм минала по този път съжалявам,че си загубила бебето. Бъди силна и не се притеснявай нищо няма да усетиш щом си с пълна упойка. Известно време след моя кюртаж няколко месеца бяха пак видях двете чертички и си имам прекрасен син. Пожелавам ти след време това което искаш да стане

# 6
  • Мнения: 4 753
Предполагам са ти казали, че не трябва да ядеш и да пиеш вода (мисля, че така беше преди пълна упойка)... Не се притеснявай, няма нищо страшно... Страшното е минало вече, пожелавам ти следващия път (скоро) живо и здраво бебче...  Hug

# 7
  • Мнения: 9 973
Идеално ти е обяснила РЕД. Не няма да се събудиш с тръба в гърлото при кюртажа не се използва
и до няколко дни ще се възтановиш

# 8
  • Мнения: 3 034
при кюртаж се изсмуква/изстъргва (зависи от метода) не само плодът, но и лигавицата на матката, тоест кюртажът имитира редовен мензис, при който всеки месец лигавицата се изхвърля и се заменя с нова. няма от какво да се притесняваш, боли като болезнен цикъл след това, добра хигиена, пиеш си антибиотика против евентуални възпаления и следиш кръвотечението - нормално е да престане до 3 дни, но идеално направен кюртаж спира да кърви и до 24 часа. после си почиваш, ако няма кървене или тъпа болка, не дай Боже и по-остра, значи всичко е наред и се настройваш за бебе. станало е каквото е трябвало да стане, не се съмнявай в това  Peace

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Обяснили са ти всичко. Аз само ти пожелавам успех и скоро да ни зарадваш с двете чертички, а след и с едно хубаво бебче!  bouquet

# 10
  • Мнения: 259
И на мен са ми правили кюртаж след спонтанен аборт. Имало останало парченце и повече от месец след това леко кървих и накрая реших да отида на лекар. При теб е планирано, доколкото знам, такива манипулации са кратки и няма да ти сложат тръба, ако това те притеснява. А при мен нямаше време за упойка и ме кюртираха на живо-крайно неприятно и болезнено. Ти обаче нищо няма да усетиш и бързо ще се възстановиш. Успех!

# 11
  • Мнения: 4 784
anna_molly  надявам се всичко да е минало по - възможно най-лекия за теб начин!
Бързо възстановяване, кураж и успех!
 
 

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравей мила.За съжаление и на мен се е случвало,същото нещо.
Дано всичко е наред и бързо въстановяване ти пожелавам,здравословно и психически Hug

# 13
  • Мнения: 1 085
Кюретажът представлява кюретиране на матката с помоща на метална кюрета , казано на прост език - остъргване на лигавицата на матката .
Прилага се при аборт , но също така при обилни кръвотечения , които не могат да се овладеят с лекарства . Кюретаж не се прави НИКОГА при възпаления на матката или вътрешните полови органи на жената .
Прави се с обща упойка , избира се краткотрайна анестезия , която трае около 10 минути , това е и времето , необходимо , за да се извърши цялата процедура . След кюретаж няма болки или поне не са нищо повече от обикновените менструални болки , както и кървенето не е обилно .
Мисля , че страхът у жената е по-силен отколкото самата процедура , но е неприятно естествено .

# 14
  • Мнения: 203
Всичко са ти обяснили...сега бъди силна и скоро пак да се похвалиш с  EFP   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт