Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте,
накратко - от МБ ми откриват златен стафилокок, който частната ми лекарка лекува с антибиотик /амоксиклав/ през устата.
Не само, че не мина, но и стафилококите са станали 2 вида след лечението ....

Това ме притесни, и се консултирах и с доктора от ЖК / бременна съм, 24 г.с./, който направо  Shocked
Според него е абсол'тен абсурд да се лекува вагинална инфекция с АБ през устата .... нямало как да стане. Моите стафилококи били 'външни', не били 'мои' и изобщо нямало как да стане с нещо през устата. Беше озадачен крайно от лечението, което съм правила ...
Каза, че АБ действа по кръвен път, а там /влагалищно/ няма никакъв директен обмен с кръвта ... звучеше ми логично. Не били в урината, или в пикочните пътища, или в бъбреците ...

Какво е вашето мнение? Прав ли е?

П.П. Това е първият ми АБ в живота, никога не съм пила и съм направо бясна - защото не помогна, и защото се оказва, че съм го пила напразно.

# 1
  • Мнения: 476
Стафилококи не съм имала, но вагинална инфекция съм лекувала точно с амоксиклав + вагинални глобули + противогъбичен препарат(превантивно) , май беше микомакс  newsm78,  (от антибиотика могат да се появят гъби, точно както е станало при теб) Peace

# 2
  • Мнения: 1 655
Не знам кой е по-добрия вариант за лечение - пер ос или вагинален, но стафилококи с един курс на антибиотик трудно би се излекувал. Стафилококите са станали толкова резистентни на всякакви антибиотици, че е почти мисия невъзможна да се избавиш от тях.

# 3
  • Мнения: 2 197
Лечението на вагинални инфекции винаги включва антибиотик, който се приема през устата (ти в дупето ли искаш да си го сложиш?). Но задължително има глобули, които се поставят във влагалището. И другото, което е важно - партньорът се лекува също! Така че може и лечението да е било правилно, но вие двамата да сте си прехвърлили отново заразата ако той не е лекуван. Плюс всичко останало се правят и промивки, които нормализират микрофлората. Не знам кой е виновен в твоя случай, но не вярвам някой лекар да изпише само и единствено антибиотик.

# 4
  • Мнения: 9 973
не съм имала,но ми е интересна темата

# 5
  • Мнения: 99
Здравей!Стафилококова инфекция съм нямала,но пък имах бактерия в урината и друга такава  във влагалищния секрет.Наложи се лечение с антибиотик "Зинат",който пих 5 дни.Лекарите ме увериха,че няма да навреди,но аз бях доста изплашена като ми го изписаха и не исках да го пия първоначално.Е,после се престраших де Rolling EyesВ резултат,бактерията изчезна.Явно има АБ, които не вредят,но трябва да се внимава в приема им.

# 6
  • Мнения: 953
Пие се АБ през устата и  се прилагат вагинални свещички.

# 7
  • Мнения: 1 174
Обикновено при влагалищни инфекции се предписват антибиотици, които са от двата вида - за орален прием и локално лечение. Само че, при бременност това  не е никак безопасно и мое мнение е, че си в грешка, ако пиеш тези хапчета.

# 8
  • Мнения: 4 784
Незнам как стоят нещата по време на бременност.
Иначе лекувала съм вагинална инфекция с антибиотик и то доста продължителен курс изкарах, както и в комбинация с вагинални глобули.

# 9
  • Мнения: 27 524
И двете, Верж, и двете са ок  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 364
Когато решихме да започнем с опитите за бебче, отидох на профилактичен преглед и след изследвания се оказа, че имам инфекция. Лекарката, от която съм повече от доволна, ми изписа антибиотици за орален прием и вагинални глобули. Мъжът ми също трябваше да пие антибиотици - в такива случаи се лекуват и двамата партньори. Приемахме и противогъбичен препарат поради риска от гъбички при лечение с антибиотици. Излекувахме се, на мен изписа глобули за възстановяване на влагалищната микрофлора и започнахме с опитите.
Но при бременност мисля, че нещата се променят. Не знам доколко е безопасно бременна да пие антибиотици, дали приемът им е съобразен със състоянието ти. Консултирай се и с друг лекар. Иначе, да, за влагалищни инфекции се изписват антибиотици за орален прием обаче в комбинация с локални препарати. Поне така мисля.
Успех!  Hug

# 11
  • Мнения: 1 336
При влагалищни инфекции винаги предписват антибиотик. Много и различни антибиотици съм изпила и съм била при различни лекари. От бременни обаче не трябва да се пият в никакъв случай!  Naughty

# 12
  • Мнения: 27 524
При влагалищни инфекции винаги предписват антибиотик. Много и различни антибиотици съм изпила и съм била при различни лекари. От бременни обаче не трябва да се пият в никакъв случай!  Naughty

Не е вярно  Stop Има куп АБ, походящи и за бременни  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 7 174
Нямам опит с тази тематика, но само искам да подчертая нещо, което лекарите често пропускат при изписването на антибиотик. А то е допълнително предписание на млечнокисели бактерии (специално на детето съм давала Линекс, но може да има и други препарати), които именно "пазят" добрите бактерии и възпрепятстват появата на гъби.

# 14
  • Мнения: 1 336
При влагалищни инфекции винаги предписват антибиотик. Много и различни антибиотици съм изпила и съм била при различни лекари. От бременни обаче не трябва да се пият в никакъв случай!  Naughty

Не е вярно  Stop Има куп АБ, походящи и за бременни  Peace
Не мисля че е добре да се пие какъвто и да било АБ пък дори и да пише че е подходящ за бременни. По принцип не е добре да се пият много АБ дори когато не си бременна, казвам го от личен опит. Но всеки сам си решава и си носи отговорността.

Общи условия

Активация на акаунт