Смяна на детска градина?

  • 6 263
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Момичета имам едно питане. Искам да сменя градината на дъщеря ми. Тя е вече 2ра група. Местим се на нв адрес, а и не съм много доволна от настоящата градина. Може ли някой да ми каже каква е по принцип процедурата? Трябва ли да подам молба до Общината или директно в ДГ?
Благодаря ви много   bouquet

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 917
На нас също ни предстои местене и аз се чудех как точно става. Ще следя темата.

# 2
  • София
  • Мнения: 607
И аз се интересувах през пролетта от този въпрос. Дори питах в сайта, чрез който се кандидатстваше онлайн. НО - никакъв отговор.....А и вече се отказах да местя Боби.

# 3
  • Мнения: 9 990
Аз преместих голямата, но по старата система/сиреч-без намесата на сайта/Подаваш документи, ако има овакантено място и няма други чакащи за него преди вас-ви се обаждат.
Сега през системата положението е-възможност за размяна.Ако някое дете от градината, която искате да посещава детето съответни пък също се мести и иска да е във вашата сегашна-позволява се "размяна"
ПП-За Варна-може да има други правила, незнам.

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 10:40 от пенелопа

# 4
  • Мнения: 485

Аз искам да направя същото  с моята дъщеря,която наесен ще бъде трета група и направо се обадих на директорката в градината, в която искам да я преместя.
Обясни ми че трябва първо да регистрирам детето в системата и да кандидатствам, после чакам свободно място, е това е, защото няма място за дете в нейната група и като гледам е на десето място и тази година нито едно дете не е прието за тази група- с две думи  може и въобще да не успея да я преместя.

Ти си във Варна - избери градина, обади се на директорката и питай при вас какъв е реда.
Успех   bouquet

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 313
И аз преди месеци си задавам същия въпрос, защото сега сменяме офиса и друга градина ще ми е по-удобна за оставяне и взимане.

Направих запитване чрез сайта за записване в детска градина, където съм регистрирала малката. Ето отговорът, който получих (не звучи много обнадеждаващо:

Уважаеми господин/госпожо,
Получихме на 2008-05-22 14:44:52 вашето запитване: Здравейте,в момента за учебната
20072008 година детето ми посещава 1-ва група в 165 градина (София). Бихме искали за
20082009 година да я преместим в по-близка до дома ни градина, за да можем по-лесно да я
оставяме и взимаме. В действителност ние ще освободим място в 165 градина и ще отидем в
друго. Има ли някакви особеноти при кандидатстването или просто чакаме на общо основание
освобождаването на место. Притеснявам се, тъй като ако напуснем старата градина без да
сме намерили нова, можем да останем въобще без градина.Предварително Ви благодаря за отг
овора.МИлена АлексиеваСофия

Нашият отговор:

Ако ви приемат в по-удобна за вас градина, тогава я отпишете от 165 , защото иначе сте
права - може да останете въобще без градина.



        Поздрави,

Екип на kg.sofia.bg


За мен лично това не звучи логично. Реално такива деца не би следвало да са конкуренция с другите, защото от своя страна отсъпват място в друга градина, но ....

# 6
  • Мнения: 2 613
Току що преместих децата от една градина в друга.Подадох молба на две места,в едната отпаднахме,в другата се класирахме.Голямо ходене по мъките беше,предвид че живеем в провинцията и до скоро нямаше никакъв проблем с местата в градините.Но....кметът е решил да управлява по столичен модел и въведе съвсем нова структура за детските градини.Намали бройките на децата в група и мтого деца просто увиснаха.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За Варна не знам как е редА, НО ЗА СОФИЯ Е само по електронен път и места няма почти никъде.

# 8
  • Добрич
  • Мнения: 5 446
В Добрич ако искаш да преместиш детето подаваш документи в новата градина и ако директорката се съгласи да го вземе го местиш от старата градина. Преди началото на септември е по - лесно, защото сега ще сформират групите за следващата учебна година. В общината има списък с децата - кое  коя градина ще посещава. Трябва да прехвърлят детето от едната в другата по образеца, но това го прави директорката.

Общи условия

Активация на акаунт