възпалени лимфни възли

  • 35 520
  • 14
  •   1
Отговори
майчета помагайте направо не мога да се обърна възпалени ми са лимфните възли гърлото ме боли давайте съвети с какво да се лекувам по добре вие че нашият доктор направо е ужас

благодаря предварително  bouquet

# 1
  • в Низината
  • Мнения: 705
Отиди при специалист уши-нос-гърло.

# 2
  • Мнения: X
Или отиди при специалист или първо при някой лекар/след като вашия е ужас/ и той по преценка може да ти каже да отидеш на уши-нос гърло.Ако не може и той да ти предпише нещо и да помогне да се справиш с проблема.Желая ти успех и бързо да се възстановиш.

# 3
  • Мнения: 1 493
В момента и аз съм така. Вчера бях с температура, болки в гърлото, а вечерта забелязах и леко увеличени лимфни възли на шията , които са болезнени. Пия лекарства, лекувам най-вече гърлото, защото от там идват тези проблеми. Днес вече съм по-добре. Започни някаква терапия, най-добре на лекар отиди, аз не съм ходила понеже имам лекар в къщи Grinning.

# 4
  • Мнения: 1 428
Ако до три дни не спре да те боли започни антибиотик и най-добрия за гърло и лимфни възли е Аугментин.Ако си привърженичка на хомеопатия веми си Беладона и Лимфомиозот.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 430
Как може да да препоръчвате антибиотици ей така за щяло и не щяло.Има лекари за тая работа, отиди на УНГ специалист

# 6
Аз също смятам че хомеопатията е по добрият варянт и все пак отиди на УНГ за консултация.

# 7
  • Мнения: 1 559
Как може да препоръчвате антибиотик, а и хомеопатични лекарства.

Хомеопатичните лекарства, които помагат за възпалени лимфни възли, са 30 и няколко. Подходящото за всеки отделен случай винаги е само едно и се предписва индивидуално.

Ако ще се лекувате с т.нар. традиционна медицина, посетете лекар. А ако се насочите към хомеопатията - хомеопат (класически). Но не се доверявайте на предписания по интернет!

# 8
  • Мнения: 24 467
Как установи, че са възпалени? Има ли отоци?
От два дни напипах уголемен лимфен възел на детето, наскоро изкара някакъв грип с висока температура, което се оправи от само себе си за точно два дни. Не съм сигурна, дали това е последица от прекарано вирусно заболяване, но се зачетох подробно за проблема.
Изводите, които си направих са, че възпалените лимфни възли не са шега. Те могат да са индиция дори за сериозни заболявания. Препоръките, които четох, дадени от лекари са изследване на кръвна картина- ПКК и диференциално броене. Утре самата аз ще водя детето на изследвания.
Самоизписване на лечение с АБ, дори и с хомеопатия по препоръки от нета лично аз въобще не препоръчвам.
За да се лекува нещо то първо се диагностицира- придържам се към това правило. Не се лекуват неща, когато не сме наясно какви са те.

# 9
  • Мнения: 413
Момичета и аз съм със същия проблем, само че разликата е че не мога да говоря, не мога да ям, страшни болки, и то 3 дена съм така, това всичко съпроводено с болка в ставите, мускулите, главоболие, аби жив труп съм. Ходих на лекар (Германия)....казаха ми че имало някакъв вирус не знам си какво, въобще не е слушах щото си мислих че ще припадна от болки. Та изписа ми МCP-ratiopharm tropfen и Novaminsulfon Lichtenstein Tableten, взимам ги от 2 дни но пак същото, много ме боли гърлото, дори няма промяна със и без лекарства.
Моля помагайте.

# 10
  • Мнения: 478
Tetinka и другите, бягайте на УНГ и на лаборатория. УНГ да вземе секрет от гърло за микробиология. Подутите лимфни се пуска: ПКК+ДКК+МОрф.Ер.+Ретикулоцити+СУЕ, микробиология герло(може и директен тест за стрептококи или стафилококи). Болката в гърло и "чувство като стъкълца на гърлото с трудно преглъщане" може да е точно стрептококва инфекция. Относно вирусите потенциални, нерядко се оказва EBV Инфекциозна Мононуклеоза(тестват се след като в ДКК-то има повод, IgM+IgG антигени), или CMV цитомегаловирус.

Аугментин за мен е скъп и неоправдан антибиотик. Жестоко си изпатих с него 10 дни с AST-АНТИСТРЕПТОЛИЗИНОВ ТИТЪР рез.830 реф. до 200, болки мекотъканни и ставни над 6 месеца, оказа се че моят стрептокок след Инфекциозна Мононуклеоза който ме нападна бил РЕЗИСТЕНТЕН на ПЕНИЦИЛИН какъвто е аугментин/амоксиклав. резултата бе че не се отрепа гадината а мен още повече ме скова. после го свалях още месеци със собствени сили, а да и още една бактерия резистентна на 3 АБ, така вече година съм с темп. 37.1-37.4

Хора уточнете си инфекцията после трепете черния си дроб с грешни АБ.
Никакви хомеопатии, дайте по-сериозно преди да почукате на вратата на РЕВМАТОЛОГ.
Лимфни възли на врата има и при спин, сифилис, туберкулоза..т.н.

Tetinka, случайно ако е от херпесните вируси EBV или CMV никакъв антибиотик освен по антибиограма за вторична бактериална инфекция, особено пеницилина дава морбилоподобен обрив, чернодробни и бъбречни показатели се следят, незнам където си как процедират, но тук директно трепят народа, ти не се оставяй и СЛУШАЙ ВНИМАТЕЛНО като ти казват диагнозата, въобще си щастливка че има кой да ти я каже. Витамини без калции и желязо, много наблегни на вит.А+Е

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Отиди на лекар Peace

# 12
  • Мнения: 413
пак ходих на лекар и този път казаха че е много сериозно и ми изписаха Pen Hexal 1,5 Mega Phenoxymethylpenicillin-kalium , взимам ги от 3/4 дена и съм мноооого добре, няма болки вече....Само ме е страх дали ще се убие гадния вирус или е само затишие преди буря.
Но както казах вече се чувствам добре, и дано го изкореня вируса.
Много благодаря на N  bouquet

# 13
  • Мнения: 478
твоят пеницилин е ново понятие за мен, сигурно е добър, вярвам че ще оправи положението, само да кажа че той е за вторичните бактериални инфекции, за вируса са преценили лекарите че не се налага лечение, ако считаха за рисково положението с вируса щяха да предложат имунен препарат като Изопринозин например.
 УСПЕХ, стискаме палци миг по скоро да се махнат инфекциите Wink

# 14
  • Мнения: 478
а, сега го разпознах АБ-то като Оспен/Ospen пеницилин
http://www.drugs-bg.info/drug_info.php?drug=222

Общи условия

Активация на акаунт