Рано ли ни е за 4 хранения?

  • 1 461
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 334
Здравейте на всички!Искам да ви попитам от кога преминахте на 4 хранения за деня?От  3-4 дни дъщеря ми се събужда по късно от  нормалното за нея време в 7.30ч. и се храним или към 9 или към 9 и 30ч. и така  има за деня 4 хранения в 9.30ч,13.30ч,17.30ч,21.30ч. като обедното и е на зеленчуково пюре.Преди тези 3-4 дена си хапваше по 5 пъти средно по 190мл. АМ. ,но в един момент започна да яде по 130-140мл. и като че ли не е още гладна или е от това че и расте зъбче(но то вече е изкарало и не я мъчи).Притеснява ме това че сега сутрин ми изпива по 150-160мл.АМ на обяд 190грама пюре и след обяд и вечер средно по 200мл. АМ. и между храненията и давам два пъти по 50гр.плодово пюре и изпива за деня по 250-300мл. вода  дали не и е малко млякото и да не вземе да спре да наддава нормално Rolling EyesВсеки казва че е много рано да сме на 4 хранения и една комшийка която е при нашия педиатър каза че на нея и казал че е рано за 4 хранения и това ставало поне към 7 месец.Незнам какво да правя дали да не си я храня пак на 3 часа и половина както си беше макар че не ми се вижда много огладняла за да изпива по повече мляко newsm78

Последна редакция: вт, 22 юли 2008, 10:49 от malkata Viki

# 1
  • Мнения: 552
Не е като че ли рано за 4 хранения-щом детето така си иска PeaceМоже от жегите да е понамален апетита Peace
Но 250-300гр вода като че ли са много Wink

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не е рано за 4 хранения. Всичко си зависи от детето. Водата е нормално количество в тези жеги, нормално е и апетита да намалее. Не всички деца се хранят еднакво, а не е и необходимо. Давай по колкото иска и когато иска.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
И ние сме вече на 4 хранения с едно междинно плодово в 10 - същия режим - първо ядене в 7, последно в 21 ч. Детето се храни добре, жизнено е, по-спокойно, отколкото когато я мъчех да я храня по 5 пъти - значи й е време и аз не се притеснявам, пък и пълним памперсите на всяко ядене. Виж вода не иска да пие повече от 30-40 мл., но... всяко дете е различно.

# 4
  • Мнения: 4 555
Моята дъщеря беше на 5 месеца като мина на 4 хранения. Сега е на 10 месеца и минава на 3. И аз мисля, че са малко като бройка, но като количество за деня е добре.

# 5
  • Мнения: 308
   Ние все още сме на 5 хранения, но понякога се случва и тя да се буди по-късно, тогава стават четири, но това е рядкост.

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
замислила съм се да я пробвам на 4 хранения, че нещо има хранения, на които не е особено гладна, като ви чета май още утре ще пробвам  Peace

# 7
  • Мнения: 175
Ще следя темата. Ние до преди няколко дни бяхме на 5 хранения, но спря да яде попара и аз реших да премина на 4 хранения. Днес ни е втори ден и за сега сме добре. Вчера и дадох между попарата и обяда плод, но после не си изяде цялото пюре и днес не съм и давала - ще и дам след обед плод, защото тези пюрета не ги обича и това е, а след обед кашите и плодовете си ги яде с апетит.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Зависи от детето. Доскоро сина ми беше на 5 хранения. Не се отказва от сутрешното и вечерното мляко, а от няколко дни иска мляко и през нощта. Винаги съм се ръководила от него  Peace

# 9
  • Мнения: 2 334
Благодаря на всички за отговорите сега съм по спокойна  bouquet

# 10
  • Мнения: 4 335
Де4ицата сами си показват,води се по него.Синьт ми е още на 6 хранения.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 891
Води се по детето.Моето на 7 месеца мина на 4 хранения.

# 12
  • Мнения: 9 973
не е рано,заради жегите е

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
А ако ви кажа ,че ние сме на 3 дневно.Беба си ги роспива часовете ама какво да правя няма да й развалям рахатлъка я.Все ще си порасне важното е че яде.

# 14
  • Мнения: 262
И аз мисля, че бебето с показва колко иска, ще наддава, не са малко количествата ти за ден.

Общи условия

Активация на акаунт