Питане относно наддаването на тегло

  • 564
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 388
Първо здравейте на всички!От доста време чета този сайт,но за първи път пиша.Да се похваля-след толкова мъки най-накрая си имаме дъщеричка - Даника на 25 дена.Роди се точно 3 кг. Та въпроса ми е следния- на 20-я ден ходихме да ни мерят на тегло,само че нашата педиатърка е отпуска и имаше заместничка.Докторката ни премери 3,500кг (а ни изписаха 2,800кг) т.е. за няма и 20 дена е качила 700г. и ми заяви,че това било прекалено много,че я прехранвам,че затова има колики и че трябва да спра да я храня нощем.Аз направо седях като гръмната,а тя почти ми се караше.Според мен ако преяде просто ще повърне.Реших,че това са глупости,но бих се радвала да чуя и вашето мнение.

# 1
  • София
  • Мнения: 595
Не мисля, че има проблем. Доколкото съм чела, нормата за наддаване в първите три месеца е по 30 грама/дневно, т.е. по 900гр. на месец. Като гледам, вие чудесно се вписвате в тези рамки. Мисля, че няма за какво да се притесняваш. Много здраве на докторицата, да й яде гъзенцето на Даника  Laughing Да ви е жива и здрава!!! Хранете се на поискване, за предпочитане с кърма, и се наслаждавай на прекрасно майчинство!!!

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Честита бебка!
Според мен наддаването е идеално, ако знаеш само, колко други мами биха ти завидяли. Wink
Аз не бих лишила бебето си от храна нощем или когато и да било през деня, ако то има нужда от нея. Следвай инстинкта на бебето и твоя, а не кантарите и календарите Peace

# 3
  • Мнения: 5 401
Честита бебка! Да ти расте здрава и щастлива!   bouquet

Прекрасно наддава детенцето ти! Мога само да те поздравя и да ти пожелая все така добре да си папка бебата! Педиатрите все са недоволни, но е смешно да се твърди, че коликите са от прехранване! Моето бебе като наддаде първия месец само 600 г, защо имаше колики по тази логика?!  hahaha

Кърменето нощем не бива да се премахва или заменя с вода, чайчета и т.н. Естествено, ако беба реши да спи непробудно, не е нужно да я будиш за кърмене...  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 252
Честита ви мома   bouquet Гледам, че се справяш повече от отлично с кърменето на сладурката. А на педката вземи и се изрепчи, за да не си позволява в бъдеще да ти държи такъв език.

Родих голям юнак, който си беше страшно ящен. В началото и аз имах опасения, че може да "му разширя стомахчето", че ще преяде и се консултирах за всеки случай с няколко педиатъра. Всички бяха на мнение, че кърмените деца не преяждат. Ядат колкото им се яде, а ако случайно им дойде в повече ще повърнат. Не знаех какво е да ти повръща детето докато предното лято не го удари ентеровирус.
След консултацията във втори месец, когато моя дундьо беше качил над 2кг педката ме посъветва да му въведа режим на хранене: кърмене по 5 минути през 3 часа. Това бе повече от безумно и го пропуснах край ушите си.

Ти си майката и знаеш кое е най-добре за детето ти  Peace

Не се оставяй да те манипулират недоразбрали лекари. Писала съм го много пъти, но ще повторя. Най-безумните съвети за гледане и кърмене на дете съм получавала именно от лекари.

# 5
  • Мнения: 121
Честита рожба, cveta3!  bouquet
И аз ще кажа това, което ти сама си се сетила....Това, което ти е казала лекарката са глупости!
Няма затлъстяло бебе от кърма- така че храни си спокойно. Щом бебка си иска нощно време да суче- не я лишавай от кърмене! Още повече, че тя е малка все още и няма изграден режим на хранене. Така също и твоята кърма не се е регулирала все още. Когато се спре нощното кърмене- кърмата намаля и тогава има вероятност да се чудиш какво става....
Кърми и следвай детето - то най- добре знае Peace

# 6
  • Мнения: 764
Изобщо не се притеснявай - дъщеричката ти наддава абсолютно в нормите. Много майки биха завидяли на това.
Банално е, но децата усвояват кърмата различно, а и на всяка майка кърмата е различна. Моят син например, първите три месеца наддаваше страшно много - по 1600-1700 кг. Аз много се бях притеснила, но лекарката ми каза, че това не е повод за притеснение. Кърмата се усвоява почти 90 % от бебето.
Кърми си я, когато тя поиска - нощем, ако се буди и иска да яде, не я лишавай. Тя сама ще си покаже - ако си спи спокойно по цяла нощ, значи не е гладна.

# 7
много здраве на педиатърката,вси4ко си ви е в норма.Честито беб4е и ви пожелавам да се храните все така успешно

# 8
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря на всички за подкрепата! И аз реших,че на докторицата и хлопа дъската,но друго е да те успокоят. Имам и още един въпрос: езичето на бебка е цялото бяло (без връхчето). Няма налепи по бузките или по венците. Същата докторица каза,че е млечница и ни изписа Фунгостатин- 4 пъти дневно на биберон-залъгалката. Вече 4 дни го прилагам- ефект нулев. Та това,което ме гложди е - възможно ли е да не са гъбички и безмислено да си тъпча детето с лекарства?А ако са гъбички- защо няма ефект от лекарството и може ли и аз да имам? Нямам особени оплаквания от гърдите си засега. Между другото изчетох всичко в библиотеката по темата. Интересува ме вашето мнение,за което предварително благодаря.

# 9
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Бяло по езика не ми звучи като гъбички.
Млечницата са бели налепи по бузките отвътре, които не се махат с миене, а и бебето го боли като суче.
Нещо тази докторица много наизуст кара.
Млечницата се маха и със сода за хляб (бикарбонат) - но това не ми прилича на млечница.

# 10
  • Мнения: 764
Това се получава от кърмата - не е задължително да са гъбички. На нас ни бяха изписали Дактарин гел, който слагах на бибата по три пъти на ден. Целта е да се предотврати появата на гъбички.

Общи условия

Активация на акаунт