Лира в банята ? Да или не?

  • 4 333
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 381
Имаме малка тоалетна изцяло вътрешна без прозорци. Всичко на всичко е ~ 4.3 куб.м. (даже като сложим гипскартона на тавана ще стане ~ 4 куб.м). Пода няма и 2 кв.м. Няма да има душ само тоалетна. Дали има нужда от лира.

Някой от вас има ли толкова малка тоалетна и отоплявали я?

Има изводи за лира. Аргумента ма мъжа ми е че като са ги поставили значи е добре да има. Да ама: 1. ние я стеснихме още за да има повече квадрати в хола и 2. по проект това е било баня на един апартамент.

Много се чудя понеже ми разваля фасона на банята дали да я слагаме тази лира.

Дайте отзиви, моля bouquet

# 1
  • Мнения: 3 770
Не , няма нужда ! Моята тоалетна е малка и също подът няма и 2 квадрата. Предполагам , че сте на централно отопление и слагайки въпросната , ненужна според мен лира , ще плащате излишни пари.В банята имам само две дебели тръби , които не се водят лира , а щранг лира и зимата за тях плащаме небивали суми на Топлофикация.Освен това щом и твоята тоалетна ще е само такава , а и ако е изцяло вътрешно помещение , няма да ти стане кой знае колко студено за едно чиш-пиш !  Laughing

# 2
  • Мнения: 15
Аз бих си задала въпроса така:

Ще ми бъде ли приятно през януари да вляза в студената тоалетна и да седна на студената тоалетна чиния по голо д... ?  Blush

Ами ако се наложи да се заседя вътре?

А как ще се чувства детето?

Лично аз не правя компромиси с комфорта си. Затова съм твърдо "за" отоплението, колкото и малко да е помещението.

# 3
  • Oslo
  • Мнения: 659
Нашата няма и 2 квадрата, няма отопление. Зимата  е доста неприятно да си вътре, особено ако си по-топлолюбив(като мен).

# 4
  • Мнения: 3 770
Моята тоалетна е изцяло вътрешна и много топла ,затова и  няма нужда от лира.

# 5
  • Мнения: 1 640
нашата тоалетна е 1м/1,60м-малка-няма лира,няма тръби на топлофикацията-ненагледната кожодерка.Хич не ми е студено,вътрешна е.

# 6
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И нашата тоалетна е много малка,вътрешна,с нищо не се отоплява през зимата и си ми е студено вътре като вляза.И все пак не мисля,че има нужда от лира,нали влизаме за малко.

# 7
  • Мнения: 1 381
Това е допълнитена тоалетна. Иначе си имаме баня с тоалетна.

другото което ме затруднява в решението е че апарт е нов и не знаем като цяло дали е топъл или студен, нямаме отзиви от съседи и тн.
 По принцип е  краен, 2 от стаите и голямата баня са на калкан, с изолация разбира се освен външна има и вътрешна.

 Ако махна лирата няма да има тръби, ново строителство е.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ние в малката тоалетна нямаме отопление, но температурата вътре не е по-ниска отколкото в другите помещения, не знам дали защото е миниатюрна или защото е вътрешна...У свекърва ми пък обратно - в малката тоалетна е кучи студ, ненавиждам да я ползвам Shocked Така че може би няма еднозначен отговор на въпроса ти, просто няма как да знаеш...

# 9
  • Мнения: 1 381
да наистина няма еднозначен отговор, но има значение 1. кубатурата на помещението и 2 дали е вътрешна или вънпна (т.е. има стени, който са крайни) 3. като цяло апартамента дали е топъл. 
За това се опитвм да събера мнения от хора, които имат сходен на моя случай. Единственото, което не знам е дали ще е топъл апартамента. Изложението му е доста добро и е добре изолиран, като цяло очакваме да е топъл.

# 10
  • Мнения: 1 305
Според мен е по-вероятно да нямаш нужда от въпросната лира. В стария ни апартамент, който беше на първия етаж, т.е. отдолу не се отоплява, банята ни беше вътрешна. Беше около 4кв.м., значи малко над 10 куб.м. Е, там лирата съм я пускала изключително рядко, само ако искам нещо да суша на нея. И в най-големите студове температурата си беше нормална.

# 11
  • Мнения: 2 700
Ако помещението е вътрешно няма смисъл от лира.
Нашата баня е вътрешна и миналата година допълнително си слагах вентил и топломер (първоначално не бяхме сложили на лирата), защото въобще спрях загряването в това помещение. Топли се от другите радиатори и е пределно достатъчно - при това говоря за баня, а не тоалетна.

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Моето мнение е да сложиш лира,друг е въпроса дали ще я пускаш или не.....само ще ти дам пример с нас......като правихме ремонта аз бях твърдо против за лира във ВЦ и баня,но моят съпруг настоя да сложим поне в банята Само да отбележа,че банята и м/у двете спални,а ВЦ-то граничи с асансьора:peace:.....добре ,че го послушах поне там да има,за ВЦ-то той склони да не слагаме и сега горчиво съжалявам,че не го послушах тогава SadСега ,честно да ти кажа ми е студено като влизам да пишкам,още по студено ми става като седна на бидето Mr. GreenКогато влиза пък съпруга ми НИКОГА не забравя да отбележи,че не е трябвало да ме слуша да не слагаме лира Embarassed
Моето лично мнение е да не правиш компромис с това,защото после и да искаш ще е късно,ако не направите така,че в процес на живеене ако установите ,че ви е студено да има вариант да сложите лира Wink

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
И ние нямаме, а и не виждам нужда от такава!

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, разбира се!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт